Halo Reach

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Halo Reach

Post by AlDim » Tue Oct 12, 2010 9:56 am

Днес минах сингъла на новото Halo. Ужасно кратко беше и това го казва човек, който обича шуутърите да са му по 8-10 часа. За две бързи сядания я изринах, баси.

Нямаше някакви особени изненади, ако изключим доста адекватното спейс-сим нивце. Доброто старо Halo, ошлайфано до крайност и за първи път това поколение конзоли със страхотна визия. Идеята с избора на пауъри е доста добра, особено ме израдва джетпака. Историята беше семпличка и опитът й да направи един Red Dead в края с дженерик спартанеца ти имаше точно нулево емоционално въздействие, но става като за прикуъл.

Абе забавлявах се адски много от-до, въпреки че всичкото това вече съм го правил 4 пъти. Най-много ми харесаха промените по някои от оръжията. Примерно assault rifle-а последните части беше крайно жалък и единствената му роля беше да имаш какво да държиш в ръце, но тук прави триумфално завръщане. Сигурно 1/2 от играта ми беше едно от предпочитаните оръжия.

9/10, да са живи и здрави Bungie и да ни направят нов Myth. И крайно време е някой да ни върне Master Chief, тия дженерик спартанци и ОДСТ-та не могат да отбиват номера до безкрайност.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Oct 12, 2010 11:00 am

Еми аз каквото имах да казвам по темата съм го казал в ревюто - viewtopic.php?t=4330&start=15, иначе не съм съгласен с теб за assault rifle-a, защото голяма част от играта се води на отворени пространства с много терен, а тази пушка е слаба на дълги разстояния. Много ми хареса, че минах цялата игра с разнообразни оръжия с много лек на човешкия снайпер и DMR (или както там се казваше човешката пушка с оптика).

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Oct 12, 2010 11:07 am

Сигурно 1/2 от играта ми беше едно от предпочитаните оръжия.
+
не съм съгласен с теб за assault rifle-a, защото голяма част от играта се води на отворени пространства с много терен, а тази пушка е слаба на дълги разстояния
=

Logic!

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Oct 12, 2010 11:09 am

Логично не логично да минаваш отворени пространства с тази пушка е адски глупаво, интересно ми е на коя трудност си играл (всъщност не ми е:))). Също така това оръжие прекалено много движение, което също не ме кефи....

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Oct 12, 2010 11:12 am

Имам предвид, че горе ти казах, че половината игра съм го ползвал доста (разбирай - или в затворените места, или като бекъп за снайперите), а ти ми каза, че в ДРУГАТА половина не ставал. Класически случай с наполовина пълна или наполовина празна чаша.

Иначе играх на normal, както винаги правя при първо минаване на каквото и да е.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Oct 16, 2010 11:27 pm

Сега съм се хванал да мина за n-ти път Halo 1, че Reach ме вдъхнови. Бтв къде ли не се рових, за да изнамеря начин да я КУПЯ, но не, няма. Няма я на Games for Windows (там дори Halo 2 нямаше, втф??) или който и да е retail или online магазин - единственият ми избор за сдобиване с една от най-популярните игри на всички времена се оказа да я изпираствам...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Oct 16, 2010 11:38 pm

ebay - оттам Калоян (eomer) си намери и 1 и 2 лимитираните за за някакви жалки долари.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Oct 17, 2010 12:08 am

Ebay sucks though.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Oct 17, 2010 12:11 am

Понякога ти се учудвам наистина на абсолютно нелепите твърдения но както и да е.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Oct 17, 2010 12:14 am

И бтв сега погледнах - за ново копие струва между 30 и 50 долара с шипинга, което за такава антична игра е много.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Oct 17, 2010 12:16 am

http://cgi.ebay.co.uk/XBox-Halo-Combat- ... 3a5f580a70

2 долара за старт (пример само давам - знам че не ползваш европейския ибей).
или ти търсиш специално колекционерско неразпечатвано (което логично е скъпо)

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Oct 17, 2010 12:40 am

Точно тия евтинджоси ги избягвам умишлено, защото принципно не ме радва гигантическото количество крадени неща, които се продават на Ebay като "ебаси далаверите" (не толкова евтини игри, но и там има). Същите тия задници, които всеки ден крадат от магазина ми, после продават продуктите онлайн за 1/3 от цената им.
Освен това играта ми се играе в момента, не евентуално след седмица, примерно.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Oct 17, 2010 3:03 am

В моя бест бай има и 1, и 2 за бокс, на супер ниски цени...

А откъде знаеш, че те крадат в магазина?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Oct 17, 2010 3:37 am

Не ми трябват за бокс, бая бъгава е емулацията на Halo-тата за 360 (всъщност 2-ката си я продадох преди време). Трябват ми PC версиите, които са неоткриваеми по магазините.

Иначе ти си се изразил много двусмеслено.
Ако въпросът ти е откъде знам, че МЕ крадат в магазина - постоянно минават крадци на стока (хард дискове, игри, mp3 плейъри и каквото друго успеят да докопат, по възможност малко и скъпо), credit card fraud "майстори", както и такива, които искат да "връщат" стока, открадната от други магазини.
А ако въпросът ти е откъде знам, че точно ТЕЗИ, които са крали в магазина ми, после пласират онлайн - не знам, но счетох за пределно ясно, че не говоря КОНКРЕТНО за тях. Не ми пука откъде идват крадените стоки, след като са крадени.

Крадците, които бродят из retail магазините и т.н. (а често и вътрешните хора, които крадат от службата си) си продават стоката в:

а) GameStop и подобните
б) местните pawn shops (то не че GameStop е нещо друго)
в) Ebay
г) директно на безхаберни купувачи, които не им дреме откъде някакъв white trash смрадливец има 20 игри в джоба си
д) всякакви други пласьори на черния пазар

После човек може да намери "далавери" като тази за продукт, който всъщност струва 600 долара:
http://cgi.ebay.ca/New-FULL-Version-Mic ... 4aa57c72ba

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Oct 17, 2010 4:40 am

Не, мен ми беше любопитно как улавяте тия, дето крадат стока от магазина. Иначе мн ясно, че продават в ибей, то тва е ебаси криминалната бърлога :mrgreen:

Иначе аз и двете първи хейлота съм ги играл на 360 и ей богу, ЕДИН бъг не съм срещнал.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests