Castlevania : Lords of Shadow

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Oct 18, 2010 2:39 am

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Oct 18, 2010 3:04 am

Image

Oh, wait. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Oct 18, 2010 6:27 am

Сега пробвах демото. Атмосферата и narration-а ме кефят много, обаче уот дъ фък се случва с екшън игрите в момента - туй чудо едвам-едвам успява да чукне над 25 кадъра в секунда, което вкарва ебати гадния лаг на контрола! Това прави Castlevania-та второто поредно заглавие в жанра след Enslaved, което е яко сбозено в това отношение, даже още повече. Разбирам, че искат да надупят визията спрямо това, което сме виждали предишни години, но това в никакъв случай не трябва да е за сметка на геймплея, деба. За всеки случай като взема тоз GoW за бедни, ще бъде на PS3, там е малко по-малко зле.

http://www.eurogamer.net/articles/digit ... off?page=1

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Oct 18, 2010 3:01 pm

Малко прекаляваш с прехласването по фреймрейта. Как аз за над 20 часа игра не забелязах лаг при движенията (което ми е адски абсурдно) пък ти си го забелязал за едно кирливо демо? :lol:

Иначе след финала на играта съм с доста смесени чувства. Хареса ми като цяло но има прекалено много трески за дялане, за да е в наистина големите за тази година. Като имам време ще драсна ревю задължително, защото поне има какво да се каже.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Oct 18, 2010 3:47 pm

Контролът, не движенията. :roll: Има причина всички екшън игри, които изискват точни рефлекси да се стремят към 60 кадъра в секунда, камо ли да се борят да ударят 30. Абсолютният допустим минимум е стабилни 30 кадъра, всичко под това е в категория "неиграемо".
А ако не знаеш какво е control lag, google it.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Oct 18, 2010 3:52 pm

Изключително досадни са псевдо-техническите си разбирания, добити от нърд-форуми и уикипедия, които се опитваш да вкараш като аргументация защо играта А или Б просто не ти харесва и толкова.

Аз такъв лаг нямам и не съм имал за около 22 часа игра. И да ми говориш за игра, която аз съм играл цялата, а ти просто си цъкнал набързо демото, за да можеш да се разсмърдиш "конструктивно", че е "неиграема" просто не е сериозно.

Като имаш да кажеш нещо по самата игра, което не са извадени от въздуха технологични безмислици - давай смело, ще си поговоря с тебс радост.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Oct 18, 2010 3:55 pm

Сега като го каза - и аз играх демото и не видях някакви лагове .

Gondry
Scholar
Posts: 122
Joined: Wed Aug 04, 2010 7:05 pm

Post by Gondry » Mon Oct 18, 2010 8:37 pm

Aко трябва да бъда честен, в демото забелязах забавяния определено. До дни ще кажа как е и в самата игра.

Четох някъде, че при сложните сцени това хитро го отиграват със slow motion. Но за мен беше видимо примерно при сцената от демото с уаргите- при затварянето на кръговете. Там паднах без да имам вина.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Oct 18, 2010 10:16 pm

...или просто си фейлнал културно, защото още не си свикнал/разбрал как работят пръстените и се оправдаваш чрез имагинерни техически проблеми? :lol: Аз от момента, в които разбрах кога се натиска до края на играта не съм имал проблем с тях.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Oct 19, 2010 6:09 am

Muad_Dib wrote:Изключително досадни са псевдо-техническите си разбирания, добити от нърд-форуми и уикипедия, които се опитваш да вкараш като аргументация защо играта А или Б просто не ти харесва и толкова.
Не, изключително досаден, че и скучен, е навикът ти да обръщаш всичко в детински лични нападки.

По въпроса за "лаговете", малко образователен материал - кадрите в секунда не са само, за да ви е "мазно". Те определят и есенциални неща като колко бързо играта реагира на твоите действия, както и колко бързо можеш да реагираш ти. При 60 кадъра в секунда, примерно, можеш да блокираш удар или да фрагнеш някого далеч по-ефикасно. Даже на протата в шуутърите и 60 са им малко, въпреки че на вас и на мен 30 стигат, за да се изкефим. Ако Street Fighter, Dead or Alive или Virtua Fighter вървяха с 20 кадъра, щяха да са комедия. Дори с 30 щяха да са комедия.
Но да речем Castlevania-та е сингъл игра, та на кого му пука за лаг в контролите? Еми половината демо беше quick time events, а другата половина изискваше поне полу-адекватни реакции за instant блокиране, претълкулване и т.н. Ако QTE-тата нямаха толкова сосен margin of error, щяха да са като да играеш Guitar Hero с тежък артрит. При блокирането пък, както са нещата сега, просто не става както трябва. Реално дори само заради framerate-а имаме поне 200ms controller lag, което е недопустимо за екшън игра от този жанр (за справка заглавие с 60fps има 66ms, което прави управлението далеч по-приятно и точно).

Техническите подробности с controller lag-а ще ви ги спестя, но за страхуващите се от google ще дам линк:

http://www.eurogamer.net/articles/digit ... or-article

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Oct 19, 2010 4:41 pm

Аз такива проблеми не съм имал и контролът беше супер цялата игра, с което мисля да приключа темата, ще драсна ревю, ако имам време, но оценката ми е по-скоро твърдо 7, прекалено много са крали и сюжетът е прекалено болезнено тъп на фона на хубавия войс-актинг.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Nov 01, 2010 3:31 am

Най-якото Unskippable от доста време насам:
http://www.escapistmagazine.com/videos/ ... -of-Shadow

И Yahtzee разбира се:
http://www.escapistmagazine.com/videos/ ... -of-Shadow

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Feb 14, 2011 4:32 am

Подхванах цялата игра. Ултра тъпа е откъм история, персонажи и диалози, но екшънът е поносим и визията - чудесна, ако изключим отвратителния фреймрейт (такъв е и на PS3 версията, която играя, въпреки че тя е осезаемо по-добре от 360). Някъде като шестичка или седмичка ми изглежда.
Бтв рипофът е много здрав - то не са крали от GoW и Shadow of the Colossus, то не е чудо...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests