Enslaved

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Oct 05, 2010 10:36 am

Е знаеш, че аз съм бая зациклящ, ако имам време, въпросът е да го имам:). И ако съм ги минал бързо просто не съм писал, но например Биошок 2 го минах за два дни, също и Мас Ефект 2 беше за нещо от сорта на три дни, макар да е дългичък:)

Е хубаво, че сега знаеш, че съществува, защото определено е забележително заглавие и поредното доказателство, че 2010 е най-силната от последните няколко години за гейминг...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Oct 09, 2010 11:43 am

Току-що минах демото и много спешно ми се цъка цялата игра.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Oct 10, 2010 11:25 am

Хъм... Enslaved със сигурност си струва, обаче след 5-6 часа определено почва да ми идва в повече. Тъпото е, че въпреки готините персонажи, омазващият с визията си свят и наличието на някой-друг страхотен момент, като цяло играта е едно дълго посредствено повтаряне на едни и същи недоошлайфани елементи. Битките са еднообразни и на няколко стотин светлинни години от заглавията, които Ninja Theory се опитват да копират, партньорството на Trip и Monkey се изчерпва след 2 часа игра и после е копи-пейст, развалящ иначе страхотните нива (ако тая пача ми каже още веднъж, че трябва да си намеря алтернативен път, ще й счупя главата...), а и фреймрейтът е под всякаква критика - в някои по-здрави моменти си е направо слайдшоу. Не казвам, че играта не става, напротив. Просто ме разочарова след началния ми ентусиазъм. Повече от осмичките, които й дават в пресата, не заслужава според мен. Май ще трябва да дойде Fable 3, за да си получа стори-дривън фикса тоя месец. :?

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Oct 10, 2010 2:46 pm

Има нещо такова, особено към края битките стават изключително досадни, защото мааш едни и същи две движения, аз като я оценявах се двоумих между 7 и 8.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Oct 11, 2010 9:29 am

Завърших играта. Огромен опропастен потенциал, деба. Адски съм разочарован. Нека разгледаме отделните елементи:

- Безбожно велико представяне на арт отдела, но с най-скапания фреймрейт, който съм виждал в конзолна игра. Имаше цели нива, които влачиха с 15-20 кадъра през цялото време.
- Нелоши геймплейни идеи, обаче насрани със много тъжна бойна система и копи-пействане на всичко n на брой пъти. От Ню Йорк нататък Enslaved просто нямаше какво ново да предложи.
- Прилични босове, само дето трябва да бориш не тях, а шибаната камера.
- Огромни, прекрасно дизайнирани нива, в които обаче моткането се изчерпва със най-отегчителното събиране на орбове евър.
- Интересна история с чудесни персонажи... Само че и двете много недоразвити. Да баха намалили копи-песта на геймплея за сметка на малко повече време за взаимодействие между Monkey и Trip или някакъв по-адекватен край, въобще нямаше да ми е зле. Изгледах надписите доста потресен от анти-климактичния завършек, мислейки си, че няма как да не вкарат нещо и след тях, но не - в менюто, бате.

Въобще да бяха попреписали малко по-добре от Uncharted 2 - ей така се прави!

7 на релси за effort-а. При първа възможност трейдвам Enslaved в някой магазин, определено няма да го преигравам и не заслужава място в колекцията ми. А сега с мощ ще си пусна Halo Reach да ми оправи настроението с нещо, което е правено с умение.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Oct 11, 2010 11:30 am

Горе-долу съм съгласен, макар ако трябва да съм честен съм доста по-благосклонен настроен към играта от теб. Както казах - и аз се двоумях между 7 и 8, но сега покрай Castlevania-та съм по-скептично настроен към Енслейвд, най-малкото защото не предразполага към БЪКЕЛ преиграване, а на Лордс ъф Шадоу има дадени нива дето вече съм ги минавал по 3 пъти....

Нещата, за които не съм съгласен с теб са камерата, която на мен ми беше окей цялата игра както и фреймрейта, който не ми е направил такова лошо впечатление. А и финалът си беше окей на фона на отворените финали последните години...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Oct 11, 2010 11:57 am

На фона на финалите на Bayonetta, Red Dead Redemption и Mass Effect 2, примерно, краят си е откровено жалък. И това са заглавия само от тази година.

Аз не съм благосклонно настроен поради една единствена причина - високи очаквания, породени от разните хвалби в настоящата тема и омазващото демо.

Както казах камерата беше проблемна най-вече при босовете (разбирай rhino-то, където сигурно 5 пъти се гътнах, защото не мога да видя кога се е засилил към мен без епична борба с камерата). Иначе при разните подскачания беше ок, но като всичко останало имаше яко бъгове.

Фреймрейтът беше голяма драма. А са се насъбрали няколко лошковци, а е паднал под 20 кадъра. Да не говорим, че образа често прескачаше (независимо дали се чете от оптиката или харда) - показателно за зле програмиран стрийминг на данни. В някои от последните нива си беше направо обидно колко зле вървеше. Примерно стрелбата по лошковци заедно с Pigsy и нивото с активирането на гиганския мек. Смятай, че дори на жена ми й правеше впечатление.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Oct 11, 2010 12:06 pm

Наистина нямам подобни впечатления, дори да е имало падане на фрейма то със сигурност не е поовлияло геймплейното ми преживяване. Аз напоследък имам малко време да следя пресата и всякакви превюта и геймплейни кадри от предстоящи заглавия, така че именно заради приятната изненада, която беше за мен играта я ценя по-високо от теб.

Също така от финал до финал има разлика много, освен това не мисля, че от множествата достойнства на МЕ2 такова е точно финалът....

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Oct 11, 2010 12:23 pm

Не знам за теб, но след финалното ниво на ME2 аз бях ей така и двете си изигравания:
:panda:

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Mon Oct 11, 2010 12:44 pm

Точно финалът му е най-малкото достйнство на МЕ2 :twisted:

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Oct 11, 2010 2:34 pm

Тук силно подкрепям Делегата. Знаеш, че и аз съм МЕ-junkie, но не бих ослепял чак толкова, финалът ми беше слаб и никакъв и е рандъм преход към трета част и нищо повече....

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Oct 11, 2010 8:57 pm

Говорите за нещо коренно различно - ГЕЙМПЛЕЙНО финалът на ME2 беше кулминация на цялото развитие на играта и в резултат беше крайно надъхващ. Това, че самата история беше елементарна не може да омаловажи този факт. Именно затова горе говорех за "финалното ниво", а не за "епилога" или нещо от тоя род.

Същевременно в Enslaved имахме И претупан анти-климактичен край, И посредствен геймплей. Не се прави така.

В Red Dead и Bayonetta пък бяха нацелили и двете в десятката, така че няма какво да ги коментираме.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Oct 11, 2010 9:28 pm

Аз да се обадя на слабо време като МЕ-хейтър, че финалът на МЕ2 беше най-якият момент в цялата игра и последното ниво/финалната анимация беше единственото място, където истински и сериозно ми пукаше за нея.

Иначе тъкмо бях решил да се надъхам за пустия Енслейвд и ми убихте мерака :( Отивам да се зарибявам в съседната тема по Кастелвания, докато си чакам Ню Вегас другата седмица...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Tue Oct 12, 2010 9:52 am

Мда и аз го чакам с нетърпение Ню Вегас след страхотния Алфа Протокол :)

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Oct 12, 2010 9:57 am

Delegat wrote:Мда и аз го чакам с нетърпение Ню Вегас след страхотния Алфа Протокол :)
Абе на Алфата май само ти си й фен...

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 20 guests