ХБО полюции

Мръсните страсти – на сапун
Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Fri Sep 24, 2010 4:42 pm

А, значи ти си минала през подобен период като нея, но това, което нея я прави американка, а теб балканка е, че ти не си се скъсала от чукане като реакция на обвързването си? За бога, разбирай поне малко от character development - Бренда в първите няколко минути на сериала плющи Нейт в стаичката на чистачите на летището. Много ясно, че най-адекватния начин за такъв типаж да се справи с проблема, когато трябва да шерва личното си пространство ще е да се отдаде на курвалък. И после - тук няма нищо криворазбрано или американско. Ок, аз работя в Европа от години вече и съм се сблъсквал точно с подобен начин реагиране (освен това лично аз го приемам за нормален начин да преодолееш проблема, стига да не се достига до ексцесии), така че просто е някакъв абсурд да слагаш географски разделения. Търсиш си извинения.
Това как еволюират героите в последните 3 сезона няма значение за мен, защото вече съм загубила интерес към тях в първите 3.
Всичко щеше да е ок тук, ако беше загубила интереса си поради някакви логични причини. Най-забавното е, че сериалът наистина има доста проблеми, но те не касаят ни най-малко нещата, за които си се хванала. Просто се ядосвам, когато не се критикува заради това, кеото трябва, а се търси под вола теле.

Радвам се, че игнорира целия последен параграф, който всъщност съдържаше цялата съществена информация, която показва абсурдността на мнението ти за тези герои. И най-важното - в тоя сериал има толкова много други неща, че дори това, че действието е ситуирано в Ел Ей, а не в Камбоджа, и имаш главни герои, с които малко или много се изисква да направиш емоционална връзка, не е достатъчно за да го игнорираш по тоя начин.

ПП. Как нещо е префърцуненост, като дори не си обърнала внимание на този момент, когато си гледала сериала? Моля ти се...

ППП. Ако започна да ти отговарям в другата тема, за модераторите ще бъде по-трудно да оправят кашата, вместо сега просто да отрежат последната страница и да я залепят за темата за SFU.
Last edited by Silver on Fri Sep 24, 2010 4:45 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Sep 24, 2010 4:44 pm

In denial much? :lol: Амелия, ти ТРЯБВА да харесваш SFU. НЕ МОЖЕШ да не харесваш SFU! Земи тая аргументация и го захаресай!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Sep 24, 2010 4:47 pm

Не могат понеже не работи функцията. Но пък и ние ПРИКЛЮЧВАМЕ въпросната дискусия, понеже ти очевидно не можеш да схванеш какво ти пиша, а аз не обичам да се повтарям и потретвам, освен ако не съм поела отговорността за това. Приятен ден! :ghostche:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Fri Sep 24, 2010 4:47 pm

Ти пък какво пак се намеси... Амелия спокойно може да намрази SFU. За момента просто не дава много добра причина за това, разсъждава тенденциозно и ако наистина личното й усещане е такова (че сериалът се занимава с някви американизирани клишета), то има нужда от калибровка.

Ок, Амелия, само че с нищо в постовете си не адресираш това, което изрично казах, че пропускаш в предния ми пост.

До момента не е било проблем цепенето на офтопици...
Last edited by Silver on Fri Sep 24, 2010 4:50 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Sep 24, 2010 4:49 pm

Неистовото нахалство на Амелия да недолюбва SFU без добра причина наистина е staggering @_@
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Fri Sep 24, 2010 4:50 pm

Нямам проблеми с недолюбването без причина. Имам проблеми, когато има претенции за причина, но тази причина е несъстоятелна и дори абсурдна. ОК?

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Sep 24, 2010 4:53 pm

У кофето, плз.

Силвъре, сопри се малко с кръстоносния поход. Аз НЕ критикувам този сериал, а напротив, хваля го от самото начало. Аз казвам, че НА МЕН просто НЕ ми харесват тия неща. Проблемът е в мен, не в сериала. Чил. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Fri Sep 24, 2010 5:03 pm

Ок, радвам се че осъзнаваш това. Аз обикновено като видя, че проблема е в мен, се старая да го преодолея, за да съм... адекватен. Пробвай - разбери, че няма разумни причини да имаш тези проблеми с този сериал. Има причини да имаш проблем със сериала, но те са други.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Sep 24, 2010 7:58 pm

Понеже силно вярвам, че отговорните лица ще отцепят офтопика от тая тема, ще плесна още малко от него, да им осмисля деня.

Силвъре, аз съм адекватна по моите критерии. Ако не съм адекватна по твоите критерии, това не ме интересува. Ако имаше абсолютни критерии по адекватност, можеше да си мерим пишките по тях. Ама като няма - всеки действа според неговите.

В моята лична Вселена, за да гледам нещо, то трябва да ми доставя удоволствие. Защото за мен гледането на неща е хоби, а не професия, че да трябва да правя компромиси със себе си и кефа си. Това е разумната постъпка според мен и я намирам за особено разумна. И логически последователна също. Не харесвам нещо - в следствие не го гледам. Оценявам нещо като добро, но не ми харесват темите и похватите му - в следствие не го гледам. Така например зарязах и четенето на руските класици - не щото няма какво да кажат хората, а щото съм решила да пожертвам общата си култура в тая насока в името на развлечението с някакви други по-приятни неща.

Бтв, критикуваш Роланд за фенбойството му към Бъфи и т.н, а си същия натопорчен джихадист като него. Успокой се - не е длъжно ВСИЧКИ да харесват това, което ти харесваш. И ако щеш вярвай, на тоя свят има достатъчно интелигентни хора, които могат да РАЗБЕРАТ замисъла, темите и персонажите в едно произведение, но то да не ги изкефи по някаква не кой знае колко рационална причина.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Fri Sep 24, 2010 11:13 pm

Амелия, в случая няма мои и твои критерии. Има защита на аргументацията ти, която за съжаление издиша. По никои критерии централните герои, а още по-малко второстепенните, не минават за клиширани стереотипни американци. И дори така да беше - в крайна сметка "поуката" от целия сериал (щото Бол си е такъв - иска да поучава) е в пълен разрез с всякакви американски ценностни системи и начини на поведение. Това са факти - не са твои и мои критерии, просто имаш нереалистичен поглед върху сериала по някаква причина (и допускам, че това са някви конформистки семейни съгласия, щото АлДим ги пее същите песни със същото празно основание), който не можеш да защитиш без да се издъниш. Неслучайно игнорираш за трети път най-същественото от постовете ми по темата досега.

Ще ти кажа кога бих приел нежеланието ти да гледаш сериала. Например:
- ако ми кажеш "ооо, фак, писна ми от това взиране в бездната и тия смърти, искам да гледам нещо дето е фън, заеби...";
- ако ми кажеш "ама аз съм зряла жена с изумително богата емоционалност, минала през много по-сложни неща, отколкото тия измислени герои... защо си губя времето изнасилени мелодрами - я да си пусна нещо дено не съм преживявала, примерно Трансформърс";
- ако ми кажеш - "Нейт ми е супер противен пич, не мога да го понасям тоя, нерви ме и не искам повече";
- ако ми кажеш - "туу мъч хомо за моя вкус, фак оф";
- ако ми кажеш - "бе тия кво си декламират репликите небрежно като си личи как сценаристите са се връзвали на фльонга, докато им ги съчинят... то бива-бива неестественост ама..."
и т.н.
Ето на тия неща ти си имаш мнение и аз си имам мнение и съм ок с твоето - в крайна сметка ти губиш, щото от финалните четири епизода на последния сезон, както и от няколко страшно силни момента (като финала на третия сезон) съм засичал дори на много пичовски настроени хора да им засяда буцата в гърлото. Но не мога копче да ти кажа, щото ти си права - просто нямаш нужда от тоя сериал и толкова.

Но ти не ги казваш тия неща - ти ми заявяваш "омг, тия са някви смотани конвенционални американци, продукция на протестантския хипермаркетен манталитет - край!" Еми не става така - тука просто си във фактологическа грешка.

В светлината на това, смятам, че не е нужно да се простирам върху това дали съм натопорчен джихадист.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Sep 25, 2010 1:49 am

Бате, явно наистина не си наясно с местната фауна, така че айде да не ми приказваш какви са? Александър ги пее същите като мен, щото има много сходни светоусещане и вкус с моите - заради което сме и женени, нали. Той е живял доста по-дълго от мен тук, така че има и повече опит със северноамериканския манталитет. Аз съм в културен шок от самото ми стъпване в Канада - тук се сблъсках с някакви маси от хора, които очевидно не са били родени и отгледани, а са произведени на някъв конвейер и впоследствие - програмирани в един доста оскъден набор от персоналитис. Сред тия персоналитис го има религиозния реднек; домакинята от Събърбия в най-различни нива на застаряване и неудовлетвореност; образованата модерна еманципирана жена с кариера, психоаналитик и/или поне една зависимост към рандъм опиат; осъзнаващият се в момента гей, който еволюира в осъзналия се вече гей; ню-ейдж-еко-терориста, артси емото и т.н. Ужасно са шаблонни и за начина им на мислене и поведението им може да се напише уравнение чак. И тия от СФЪ са същата паплач поне в първите 2 сезона. Ако случайно са решили да блеснат с някаква оригиналност по-късно - тъф лък, нямам нерви да стигна до там.

Фактите не знам какво са според теб. Знам, че аз лично съм гледала тая история толкова пъти преди, в реалния живот и в други фикции, че знаех какво ще се случи с почти всяка ситуация от тоя сериал. Заради което от втори сезон нататък ми беше доволно отегчително. Като си представя още 3-4 сезона, с по 12 едночасови епизода от ТОВА, ми става скомина. Единствената разлика между местното население и тия от сериала е, че наистина в реалния живот ги няма превзетите декламативни реплики, като оная за цъфтящите собствени стойности, на която ти еякулираш обилно във втора поред, мисля, тема. Иначе там добре бяха вързали аут-ъф-боди експириънса на Нейт с идеите за паралелните реалности и котката на Шрьодингер, но това са неща, достатъчно експлоатирани в изкуството и достатъчно известни на научно-популярно ниво, че да се хванем тепърва да ахкаме и да преклоняваме главица пред сценарния гений.

Приеми, че от причините, които си изброил, третата се припокрива доста с мнението ми и ме остави на мира. Персонажите са ми от безразлични (Нейт) до неприятни (почти всички останали, водени безусловно от веганката, Бренда и майката). Ще преживея някак със загубата от великия финал дето прави бучки в гърлото - мога да си правя бучки в гърлото с други неща.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sat Sep 25, 2010 2:36 am

Ок, виж като ти се каже как влизаш в пътя. Харесва ми как мазно го изигра - хем не си отстъпваш от абсурдите досега, хем почна да го даваш там, където ти казах, че няма какво да кажа. Браво, само дето трябваше отначало да се сетиш че си живяла, емоционално съзрявала и пр., и нямаш нужда изкуството да ти предлага интепретации по темата. Само не ми слагай думи в устата, това мога и сам да го правя.

Между другото, същото нещо, което каза за произведените на конвейр хора в Канада може да се каже за доста места по света - мога да ти го формулирам по доста брутален начин и за Б-я. Т.е. нямаше нужда да се отплесваш по тая линия ама въобще и можеше да се ограничиш с само с наблюдения какво ме довежда до еякулации и какво не.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Sep 25, 2010 2:45 am

Много ясно, че всяка нация си е с клишетата! Аз обаче съм развила неприязън изключително към американските такива поради предозиране с тях - което беше всъщност обяснението на това що не ми се гледа този сериал още от самото начало. :lol:

Иначе нямам нищо против да гледам интерпретациите на изкуството за живота, съзряването и прочее. Щото иначе направо ще спра да гледам каквото и да е, нали, бидейки безкрайно мъдрия и умен човек, който съм. Имам против някои интерпретации САМО. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sat Sep 25, 2010 3:07 am

Да, имаш против интерпретации, които както многократно поясних съществуват само в главата ти. И са насадени удобно там, вероятно за да можеш да влезеш в някаква роля - на култовата пичка, която ръси ебаси основателния хейт по SFU, все едно е някво геройство да му се намерят кусури. Повярвай, надушвам безпроблемно кога някой си смуче от пръстите оправдания, за да не си падне на гърба - допускам, че нещо в сериала наистина не ти е харесало и вместо да се концентрираш на това, ти почваш да обосноваваш нехаресването си добавяйки абсурдни елементи и опитвайки да го вкараш в някакви удобни за теб коловози, без да се усещаш, че просто не се връзва, особено в перспектива. Случва се често, понякога и аз се улавям да го правя, особено като споря. Всъщност, това е по-малко жалкия вариант. По-лошото е, ако наистина си вярваш.

Колко време си живяла в БГ и колко време в Канада? Щото аз се предозирам за двата часа между кацането на самолета и влизането вкъщи. Американските клишенца са доста търпими и безобидни в сравнение с натрапчивия българския кич в поведението.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Sep 25, 2010 3:11 am

3 години в Канада и 26 в Бг. Родната кочина си е родна - предпочитам я пред биороботите дето бродят тука...
Ако ми плащаха нормално за избраното от мен поприще, нямаше да се замислям за емиграция и щях да си подавам носа от България само за туризъм и конференции...

Култовата пичка, ръсеща хейт по СФЪ. :lol:
Окей, тва почти измести старата ми сигнатура. Звучи сякаш съм повела антиконформистка война срещу избеснелите пълчища на ХБО последователите. Почувствах се като Омар направо...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests