Vampire Diaries

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Mon May 27, 2013 1:55 pm

Killua wrote:А някой ще ми обясни ли какво точно стана всъщност със
Spoiler: show
Сайлъс и Стефан? Нещо не можах да разбера цялата работа с двойниците ... самият Сайлъс спомена, че имал двойник, ама да е Стефан, ми се струва странно.. абе нищо не разбрах с други думи..
Ето какво разбрах аз от въпросния момент, може и да съм в грешка, но:
Spoiler: show
Вещиците или само... как й беше името... Кеция? са вградили в магията, с която Сайлъс е станал безсмъртен, появата на двойник на Сайлъс, който да бъде слабото му място - нещо като ключ към смъртта му, защото балансът и бля бля не биха допуснали да стане толкова силен безсмъртен без някакъв механизъм за контрол. Та, Сайлъс така и не показа истинското си лице дотогава, но в сцената при водопада изведнъж стана ясно, че истинското му лице е това на Стефан, защото по тотално ламерски начин ни показаха отражение на Стефан в стъклото на колата, докато Сайлъс беше в образа на Елена, да се чуди човек как дотогава Бони не го е видяла нито веднъж отразен някъде. И следователно Стефан е въпросният двойник и слабо място на Сайлъс и ще очакваме Напрегната Интрига по тази линия следващия сезон.
На мен генерално не ми е ясна тази работа с двойниците, трудно ми е да хвана логиката.
Spoiler: show
Примерно, защо едновременно има два броя двойнички (Елена и Катрин)? Не трябва ли в даден момент да съществува само една?
Да, знам че отговорът е "сценаристите си го измислят в движение", но все пак някаква система трябва да има. Или искам прекалено много :twisted:
Last edited by Ghibli on Mon May 27, 2013 3:58 pm, edited 1 time in total.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon May 27, 2013 2:24 pm

След малко четене по уикито, ето как стоят уж нещата:
Spoiler: show
Всеки път когато стане някоя ОМГ магия, се налага природата да измисли начин тя да може да се развали. Когато Естер прави ориджиналите с кръвта на Татя, природата създава допелгангер за Татя, с чиято кръв проклятието над Клаус може да се развали.

Пак така, когато Сайлас и Кеция правят магията за безсмъртие на Сайлас, се налага да има допелгангър на Сайлас, за да може да се развали тази магия. Което е интересно, тъй като Сайлас иска точно развалянето на магията, но явно не смята, че е възможно да ползва Стефан за това.
а по въпроса за Катрин и Елена
Spoiler: show
по принцип една.. но едната е станала вампир, та затова нейната кръв повече не може да се ползва за разваляне на магията и трябва втора. защо обаче по аналогия няма втори двойник на Стефан - вероятно не е минало достатъчно време, все пак Катрин е 400 години по-стара от Стефан
This is it. Ground zero.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Mon May 27, 2013 4:03 pm

Благодаря, така има някакъв смисъл.
Spoiler: show
На мен това ми беше проблемът - да допуснем, че е необходимо да има двойник и той да е човек, тогава защо все още няма трети брой превъплъщение на девойката и втори брой на Стефан, след като всички двойници вече са вампири? Ако отнема 400 години да се появи следващият, е тотално неефективно, но поне се връзва това обяснение, няма да му придирям.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Nov 26, 2013 3:56 pm

Я да възкреся малко темата. Някой гледа ли все още?
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Tue Nov 26, 2013 7:11 pm

Ghibli wrote:Я да възкреся малко темата. Някой гледа ли все още?
Да, но след епизода
Spoiler: show
с трите Елени и двамата Стефановци
се чудя защо.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Nov 26, 2013 10:57 pm

E те скоропостижно им намалиха броя, така че...

На мен пък този точно епизод ми хареса с това, че върнаха епичната и трагична любов (тм), която беше започнала да липсва от сериала покрай всичките безсмислици и глупости, с които се занимават героите напоследък. Приятно и носталгично беше.
Spoiler: show
Вярно, че я върнаха за едни пет минути, колкото Сайлъс и Амара да се погледат преди и двамата да умрат. Но пък физиономията на Деймън, която крещеше "не умирай, патко, писна ми от всичките проблеми с вас" почти си струваше.

И все пак върнаха Джеръми И Бони. Просто не е честно. Въпрос: ако изпитвам удоволствие от сцените, в които някой умрял минава през Бони, това прави ли ме лош човек?
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Dec 10, 2013 6:08 pm

Мне мисля. (отговор на въпроса от споилера) И аз бях мн разочарован от факта че за пореден път
Spoiler: show
съживиха Джеръми, че и Бонито.
На последната не могат ли да и измислят някой двойник, отдавна загубена близначка или, вкраен случай, някоя далечна братчедка за да им е подръка в случаите когато плота го изисква?

Също твърде скоростно разкараха всички двойници. Трябваше да станат поне 5 Елени и минимум 3ма Чефовци. Както и да вкарат по един двойник на всички останали герои. А тоя сюжет със университета ми беше също толкова безинтересен и в 4ти сезон на Бъфи, не знам защо точно на него са се спрели.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Mon Jan 27, 2014 11:04 am

Последният епизод беше пълен с неумишлен хумор. Най-вече ме забавляваха нещата, които излизаха от устата на Карълайн.
Spoiler: show
"Аз ли съм единствената, която взима насериозно това кой с кого е спал?!" - то е ясно, че вече никой не ги взима насериозно тия смъртни опасности, в които Мат или някой друг периодично изпада, но все пак малко усет към момента!

и любимият ми бисер, когато заяви на Клаус: "Аз съм в колеж!"
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Apr 15, 2014 8:59 am

Нина добрев е толкова по-добра актриса от Пол Уесли...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Apr 15, 2014 1:24 pm

Оф, мислех да не питам, но ще го направя. На какво се основава това твое впечатление?

На мен ми е трудно да преценя кой е добър актьор и кой не е, защото сценарият стана изключително тъп.
Last edited by Ghibli on Tue Apr 15, 2014 1:31 pm, edited 1 time in total.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Apr 15, 2014 1:27 pm

With these looks, who'd really care about her acting skills!
This is it. Ground zero.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Apr 15, 2014 2:32 pm

Може да има умения в друг тип acting? I'd watch that for a dollar!
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Apr 16, 2014 10:39 pm

Сюжетът може и да е титанично тъп (тъкмо съм на средата на пети сезон, че наваксвам), но в един момент Нина трябваше да играе
Spoiler: show
три различни роли, и и трите бяха супер различни една от друга. Смисъл, Елена и Катрин си бяха различни поначало, даже Елена като зъл вампир нямаше общо с Катрин. А после оная лабилна кокошка Имара беше тотално нов образ.
Междувременно
Spoiler: show
Уесли имаше ДВАМА души да изиграе, тотално различни един от друг, и и двамата бяха тотално еднакви.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Thu Apr 17, 2014 2:41 pm

Да, от тази гледна точка си прав, Нина е по-разнообразна.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Apr 22, 2014 5:22 pm

Обаче в последния епизод!
Spoiler: show
Чефо (т.е. какмубешеиметоПолУесли) изигра един съвсем различен персонаж! Вярно, че го имаше за около пет минути, но си беше видимо различен. Значи може!
Spoiler: show
Между другото, съвсем се излагат, точно на прага на къщата ли беше мястото на тая вещица да седи в транс няколко месеца и да чака някой да я гътне? Зад ъгъла на коридора да беше застанала, ей богу!
Нещо съвсем им изгубих следите на завързаните обстоятелства. При сформирането на поредния план беше зададен въпросът "това няма ли да бъде конфликт на интереси" и аз въобще не можах да схвана какво се имаше предвид: чии интереси и какъв конфликт? Но не сметнах за нужно да превъртам назад и да вниквам в сложностите на ситуацията 8-)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests