Vampire Diaries

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
JohanVladimir
Sorcerer
Posts: 381
Joined: Fri Mar 19, 2004 1:40 pm

Post by JohanVladimir » Sun Feb 17, 2013 2:17 pm

Killua wrote:
Spoiler: show
Все пак ми е любопитно защо аджеба й беше на Катрин да краде лека...
Ми дай да залагаме :)
Spoiler: show
1. За да го даде на Стефан и да му се подмаже. Да я заобича пак.
2. За да го даде на Клаус и да му се подмаже. Да не я преследва вече.

Всъщност интересното тук не е защо Катрин иска лека, а защо Катрин съживи Сайлъс. Ей на това вече му се вика туист.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sun Feb 17, 2013 3:08 pm

JohanVladimir wrote:
Killua wrote:
Spoiler: show
Все пак ми е любопитно защо аджеба й беше на Катрин да краде лека...
Ми дай да залагаме :)
Spoiler: show
1. За да го даде на Стефан и да му се подмаже. Да я заобича пак.
2. За да го даде на Клаус и да му се подмаже. Да не я преследва вече.

Всъщност интересното тук не е защо Катрин иска лека, а защо Катрин съживи Сайлъс. Ей на това вече му се вика туист.

Мейкс сенс. По повод последното - иначе нямаше как да вземе кутията, нали се беше сраснал с нея. :)

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sun Feb 24, 2013 10:47 pm

Новият епизод много ми хареса, минимум глупости и сценарият беше силен. И актьорите добре се представиха.
Не мога да повярвам какво стана...
Spoiler: show
Убиха Джеръми наистина и на мен ми е мъчно :cry: За последното също не мога да повярвам, ама ето на, мъчно ми е. Елена като тръгна да пали къщата направо плаках.
Краят беше сравнително завършен и по този повод мисля да направя пауза оттук нататък и да изгледам останалите епизоди наведнъж като излязат всичките. Не мога да понеса напрежението от отворените краища, каквито със сигурност ще има.

И все пак ме вълнува следният въпрос:
Spoiler: show
Къде е Клаус? От друга страна точно в този епизод нямаше да стои добре, така че съм доволна, че го нямаше. Но нима наистина е тръгнал да гони Тайлър? Егаси тъпакът, ако е така. Бях сигурна, че само го плаши с цел последният да се запилее нанякъде и да му разчисти терена за Карълайн.
В тази връзка, малко закъснял поздрав за 14-ти февруари:
(не е спойлер, но е голяма картинка)
Spoiler: show
Image
Last edited by Ghibli on Sun Feb 24, 2013 11:27 pm, edited 2 times in total.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Feb 24, 2013 10:50 pm

Според Мели го махат от сериала :(

Иначе мен последният епизод ми беше прекалено измислен и с доста противоречия. Вярно, няма още китсунета, ама почти ги надминаха сценаристите. Еленка едва я трая вече. Предният беше значително по-добър, но май ще си остане връх на сезона.
This is it. Ground zero.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sun Feb 24, 2013 10:51 pm

Ghibli wrote: И все пак ме вълнува следният въпрос:
Spoiler: show
Къде е Клаус? От друга страна точно в този епизод нямаше да стои добре, така че съм доволна, че го нямаше. Но нима наистина е тръгнал да гони Тайлър? Егаси тъпакът, ако е така. Бях сигурна, че само го плаши с последният цел да се запилее нанякъде и да му разчисти терена за Карълайн.
Хаха, картинката :mrgreen:
А относно въпроса в спойлера:
Spoiler: show
Или преследва Тайлър, или преследва Катрин :) При всички положения преследва някого. ;р Тайлър бтв се махна от сериала завинаги, доколкото разбрах - няма да се върне повече.
Клаус също ще го напуска, заради някакъв нов сериал - Древните. (ако бъде одобрен или от сорта).
Честно, не знам какво ще правя без него.
За Джереми не успя да ми стане мъчно, но Нина направи наистина приятна игра като Елена.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sun Feb 24, 2013 10:53 pm

Е то имаше някакви приказки за спин-оф,
Spoiler: show
но все пак поне за някакво завършване на неговата линия в този сериал трябва да се появи пак... Едит: Клаус имам предвид. Тайлър няма да ми липсва чак толкова, макар че бяха сладки с Карълайн в малкото моменти, в които ги показваха заедно като влюбени гълъбчета, а не заети с драми и оцеляване.
Какви са тези китсунета?
Spoiler: show
Това към Мор: Стига бе, как не те разчувства поне малко? Нямаш сърце! :?
И освен това
Spoiler: show
Точно предишният епизод беше супер безсмислен от типа "група тийнейджъри се щурат нанякъде и стават някакви неща, които уж са обрати, но не ни е грижа много" и всичко това в типичната обстановка на клиширан филм на ужасите, с все изоставените бараки насред дивото. Беше ми интересно какво ще стане, но не ми пукаше за героите. Този епизод беше много по-добър откъм вътрешни преживявания и показване на характери и някакви чувства. Важни избори - не просто изтърканото кой иска и кой не иска да вземе лека за себе си/за Елена - а например какво (не) може да приеме Елена, за да върне брат си - и нейният избор в този случай я показва като не чак такава патка, каквато изглеждаше напоследък. Деймън също избра да не използва очевидния и лесен начин просто да изкомандва Елена да се почувства по-добре... Ей такива неща ме радват мен и ги наричам добри.
П.П. Редактирах се в спойлерите. То е ясно, че само аз се вживявам толкова, а вие го гледате повече като дъвка, ама все пак.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sun Feb 24, 2013 11:21 pm

Ghibli wrote:Е то имаше някакви приказки за спин-оф,
Spoiler: show
но все пак поне за някакво завършване на неговата линия в този сериал трябва да се появи пак... Едит: Клаус имам предвид. Тайлър няма да ми липсва чак толкова, макар че бяха сладки с Карълайн в малкото моменти, в които ги показваха заедно като влюбени гълъбчета, а не заети с драми и оцеляване.
Ами може просто да смени тялото примерно и така да го махнат? Все пак не е май сто процента, трябва да одобрят другия сериал или нещо подобно четох. За Тайлър отдавна ми е тотално все тая :)
Какви са тези китсунета?
В книгите в един момент се появяват брат и сестра кицуне (в японската митология кицуне е демон лисица). Което на мен поне ми беше много втф, ама си е мейджър плот в книгите. :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Feb 25, 2013 12:45 am

Ghibli wrote:
Spoiler: show
Това към Мор: Стига бе, как не те разчувства поне малко? Нямаш сърце! :?
Мне. Но беше добре изиграно това конкретно де.

Ghibli wrote: И освен това
Spoiler: show
Точно предишният епизод беше супер безсмислен от типа "група тийнейджъри се щурат нанякъде и стават някакви неща, които уж са обрати, но не ни е грижа много" и всичко това в типичната обстановка на клиширан филм на ужасите, с все изоставените бараки насред дивото. Беше ми интересно какво ще стане, но не ми пукаше за героите. Този епизод беше много по-добър откъм вътрешни преживявания и показване на характери и някакви чувства. Важни избори - не просто изтърканото кой иска и кой не иска да вземе лека за себе си/за Елена - а например какво (не) може да приеме Елена, за да върне брат си - и нейният избор в този случай я показва като не чак такава патка, каквато изглеждаше напоследък. Деймън също избра да не използва очевидния и лесен начин просто да изкомандва Елена да се почувства по-добре... Ей такива неща ме радват мен и ги наричам добри.
За мен предният епизод имаше доста повече сюжетна логика, ако ще да е бил повърхностен като туистове и поведение на персонажите. Имаше ясна структура, ясна цел и оправдан туист. За сметка на това в последния епизод Бони се държа хипер-неадекватно, всякакви хора изчезнаха без особена логика, включването на Ейприл беше тотално в джаза, финалът с къщата беше излишен и недобре оправдан емоционално и т.н. - в общи линии Деймън беше наистина свежа светлина в този епизод. Да не говорим, че изобщо не ми харесва накъде вървят нещата. И историята на Сайлъс освен това противоречи на целия митос на предните сезони, което ме дразни, откакто го въведоха.

Признавам, че за мен сюжетният баланс, развитието на историята и вътрешната логика са доста по-доминиращи елементи от преживяването спрямо драмите на героите.
This is it. Ground zero.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Mon Feb 25, 2013 12:53 am

Хех, съвсем различни гледни точки имаме :wabbit:

Едит: Уф, не исках да споря фанатизирано с цитати, ама не мога да се въздържа:
Spoiler: show
Точно обаждането на Ейприл беше важен, всъщност повратен емоционален момент: Елена едновременно избра да не тръгва по пътя, който Бони предлагаше и (поради това) осъзна, че брат й е безвъзвратно мъртъв. Онова "Той... той е мъртъв" го каза както на Ейприл, така и на себе си.
Все тая, не очаквам да ти променя мнението, просто за някои неща силно не си прав 8-)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Mon Feb 25, 2013 7:25 am

Съгласна съм с Гибли с това за Ейприл. И аз така го усетих и със сигурност обаждането беше доста повратна точка.

Но предполагам идеята на Жоро е - защо точно тя, можеше да е всеки друг. Това във връзка с Ейприл като персонаж изобщо, чиято цялостна роля и на мен още не ми е съвсем ясна.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Feb 25, 2013 7:30 am

Именно - цялата идея беше ясна, но реализацията й чрез рандъм телефонно обаждане от рандъм неясен персонаж....
This is it. Ground zero.

User avatar
JohanVladimir
Sorcerer
Posts: 381
Joined: Fri Mar 19, 2004 1:40 pm

Post by JohanVladimir » Tue Feb 26, 2013 10:47 pm

Ghibli wrote:То е ясно, че само аз се вживявам толкова
Аз се вживявам също и съм на косъм да им простя последния половин сезон пълна скука и тъпотии само поради последните две серии.
Според мен
Spoiler: show
запалването на къщата заедно с трупа на Джереми беше направо метафоричен образ на решителността на продуцентите да драснат клечката на целия смрадлив бълвоч, дето произведоха от средата на миналия сезон насам и да започнат начисто.
Да се надяваме, че нищо няма да земе да се възкреси :mrgreen:

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Fri Mar 08, 2013 11:54 am

:shock: Установих, че 11-годишната племенница на една колежка гледа сериала и фейсбук страницата й е пълна със снимки на актьорите. Имаше и комиксче, преразказвам го:

Девойка А: Обожавам Нина Добрев!
Девойка Б: Коя е тази?
Девойка А: *вади пистолет и я застрелва в главата*

Тежко е.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Mon Mar 25, 2013 9:11 pm

Нина Добрев се справя много добре, и като лице е сякаш най-запомнящото се, може би защото е в контраст с останалите.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Sat Apr 20, 2013 4:26 pm

Сериала става все по-добър. След толкова серии и сезони.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests