Fallout, Одисеята или защо Роланд е по-по-прав

Мръсните страсти – на сапун
User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Sep 01, 2010 9:31 pm

Сашо, като почнеш да обиждаш, винаги добиваш менталните измерения на човек, наполовина на възрастта ти. Че и в доста други случаи. Някак не мога да взема сериозния ти тон насериозно, ако ме разбираш.

За протокола, постът ми беше насочен КЪМ ДВАМА ВИ със Симеон и беше призив да си изясните някои понятия. Никой нормален човек над 14-годишна възраст (сиреч не ти, в случая) не би видял и грам флейм в него. И да, мисля и аз да спра дотук в тая тема
Last edited by Trip on Wed Sep 01, 2010 9:37 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Sep 01, 2010 9:34 pm

Верно, за кво ли се хващам всеки път да споря с ощипаните гейм госпожички, и аз се чудя...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Sep 02, 2010 4:25 pm

Минавам през темата да кажа здрасти на Емо, щото ние, верните някому кучки, трябва да се поддържаме взаимно, особено когато пишем във форуми, в които нямаме работа.

Та, здрасти, Емо!
Реват ли ти яко на Скайпа? Голем съмънинг, големо чудо, всеки път. На мен ми реват ин риъл лайф обаче - да видиш, че и по-зле може. :lol:

ПП. Земи тая сетинг дривън Одисея, верно! :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Sep 02, 2010 5:38 pm

Мне, при нас ситуацията е взаимно хилене обикновено :lol: :lol: :lol:

А Одисеята ако не е сетинг-дривън точно, аз съм министър на земеделието :mrgreen:

То това си е и идеалното сравнение бтв. Фолаутите всичките имат монументално никакви основни истории, а и всяка от страничните обикновено е некво уотевър клишенце или в по-добрия случай - забавна хрумка, но дотам. Светът и атмосферата правят нещата яки в тая поредица, не историята.

И моето най-искрено желание беше тая тема да не е поредната "кои са ви любимите игри" тема, а да е наистина за истории. Mea culpa.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Sep 02, 2010 5:50 pm

Т.е. едно от произведенията, които светът дава за пример, когато говори за приключенска епика, е сетинг дривън според теб. How cute! :oops:

То и ние се попосмейваме често. Даже си имаме и речеви формули за тези ситуации. Като "Недей да опонираш на Симеон, че ще ти пусне Емо". Или "Ще видиш ти сега, Емо като дойде!". Или "Внимавай, че ще дойде Емо!". :lol:
Изобщо, история се твори в този форум по не знам чия дефиниция за историйност. Нарицателни някакви изникват...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Sep 02, 2010 5:55 pm

Homer disapproves.

Image

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Sep 02, 2010 6:20 pm

Amelia wrote:Т.е. едно от произведенията, които светът дава за пример, когато говори за приключенска епика, е сетинг дривън според теб. How cute! :oops:

То и ние се попосмейваме често. Даже си имаме и речеви формули за тези ситуации. Като "Недей да опонираш на Симеон, че ще ти пусне Емо". Или "Ще видиш ти сега, Емо като дойде!". Или "Внимавай, че ще дойде Емо!". :lol:
Изобщо, история се твори в този форум по не знам чия дефиниция за историйност. Нарицателни някакви изникват...
Това е защото сте елементарни човечета, които обичат да вкарват всичко в лесни за осмиване клишенца, че да можете да ги... ъъъ... осмивате лесно. Разбира се, светът навън не е толкоз елементарен, но във форум номерът минава. Иначе от горното аз основно разбрах, че ви е страх от Емо, което е минимум забавно, трябва да се съгласиш :lol: Бтв, ще ти издам една тайна, че да се пазиш от него по-лесно - той налита на всичко, което се занимава със структура на изкуството. На всичко. Така че понякога може да изскочи иззад ъгъла дори мен да ме няма, смятай! :shock: Човек винаги трябва да се оглежда зад гърба си и да страни от сенките!

И откога, за бога, приключенската епика има нещо общо с качествена история? :mrgreen:

Сашо, извън секви бъзици, меко казано неуместно е точно модераторът на тоя форум да е най-големият спамер в него, не мислиш ли? То не са картинки, не е тролене... :roll:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Sep 02, 2010 6:58 pm

Аааааа, Трип е изскочил тук иззад ъгъла, за да каже нещо по темата за "историите" като структура в изкуството? Яснооооооо! Моля за извинение тогава, не личеше от двата му поста в темата, но може и аз да не съм разбрала, бидейки елементарното човече, което съм. :lol:

За Одисеята - аз няма какво да й защитавам качествата повече. Това е като да защитаваш Шекспир, нали. Нелепо и безпредметно. Макар че някъде там сигурно има цели факултети от хора, които биха дискутирали тия проблеми от липса на по-смислено занимание. Аз не съм от тях.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Sep 02, 2010 7:09 pm

Така е, бидейки елементарно човече, си се ориентирала умно към твърдата наука. За другото трябват сетива 8-)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Sep 02, 2010 9:08 pm

Roland wrote:Така е, бидейки елементарно човече, си се ориентирала умно към твърдата наука. За другото трябват сетива 8-)
Еволюцията явно показва, че мозъка се развива по-късно и по-трудно от сетивата. Така че, от еволюционна гледна точка Амелията правилно се е насочила към науките.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Sep 02, 2010 9:40 pm

Не тия сетива, Драгъне :lol: :lol: :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Sep 03, 2010 5:28 am

Интересно как един от админите на форума идва да бливне някаква тотално ирелевантна към квото и да е вече помийка (която хем спами, хем троли, хем съдържа лични обиди към потребител), след като е имал дръзновението да порицае друг модератор за спам и тролене. Най-големия спамер и трол седнал да учи другите да не спамят и тролят. Идва, осмърдява темата и после почва "Дръжте крадеца!"

Но то това самозабравено поведение е доста характерно за хората, които са фул ъф шит... ъъъ сори. Емоции.

Изпълненията му в тази тема са доста близки до дъното, а аз нямам намерение да падам с него, така че чао от мен.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Sep 03, 2010 6:24 am

Аз пък обичам да съм последен в тия работи, така че да взема да блъвна още "шит", че да е в тон с праведната ти диария.

Ако си беше дала минималния зор да прочетеш темата, вместо да разчиташ на възмутените (и убеден съм - шумни) изблици на Сашо за информация, щеше да ти направи впечатление, че постът ми, който предизвика цялата драма, беше напълно по темата и абсолютно в рамките на добрия том. За твое удобство съм го цитирал:
Roland wrote:Fallout има един куп достойнства, но историята не е едно от тях.
В смисъл, ако е трябвало да няма НИКАКВИ коментари освен редене на скучни списъчета, трябваше да се укаже в първия пост, смятам. На което идва разбираш ли АлДим и с разбирачески тон блъвва некви общи приказки, като между другото не пропуска да се надсмее над трагично провинциалния ми кежуъл вкус, според който добре разказаната история на някои части на FF е добре разказана, и на още по-трагичното ми невежество и ограниченост като опре до сюжетна структура. Това е защото си губя времето с литература, вместо да попивам мултидименсионалната мъдрост на гейминга, вероятно...

Така че моеш да си набуташ KDF изблиците някъде и да не ми се дуеш точно в тая тема, предвид, че през цялото време се опитвам да водя некъв нормален спор, а ми се отговаря с картинки и обвинения в анти-гейминг фашизъм (плюс редовното "вие що биете малките негърчета" като се включи Емо, поради липса на нещо смислено, което някой да може да му каже).

Колкото до крадеца кво викал, аз съм админ на форума - това е техническа функция и изобщо не ми влиза в задълженията да поддържам реда. Когато го правя, то е щото така ми е щукнало, не защото съм длъжен. Виж, на модераторите това им е причината за съществуването въобще. Капиш?

Не знам кой е фул ъв... емоции точно в тоя случай, честно казано :lol:


И нека бъдем честни - ако не беше станал тоя въргал, темата досега да е отмряла безславно, както става с всички "пуснете мега субективните си класации и а някой е гъкнал коментар, СЕКИРА!" теми в тоя форум ЕВЪР. :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Sep 03, 2010 11:14 am

friends with benefits yeah :mrgreen:
:ninja:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Sep 03, 2010 6:34 pm

Ти мани, ма ако знаеш аз колко лош излязох накрая, не е истина...
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests