Джо Аберкромби

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Tue Jul 05, 2011 5:41 pm

Айде, обявиха я :mrgreen:

01-08-11.

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Wed Jul 06, 2011 11:25 am

Супер!! Връщам се от море и ще я сграбча за прочит!!! :wink:

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Jul 26, 2011 6:07 pm

Малко безсмислено включване от моя страна... Ако има друг освен мен който се чуди какво значи заглавието на 3-та книга :arrow: обяснението:

The last resort. Short form for the metaphor "The Last Resort of Kings and Common Men" referring to the act of declaring war; used in the names the French sniper rifle PGM Ultima Ratio and the fictional Reason weapon system. Louis XIV of France had Ultima Ratio Regum ("last argument of kings") cast on the cannons of his armies; motto of the 1st Battalion 11th Marines.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Jul 28, 2011 11:24 pm

Има шанс утре да я има на Славейков - ако някой нетърпеливо иска да си я чете на български като мен да знае :)

Иначе май Героите ще ги издава Бард според форума на Колибри.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu Jul 28, 2011 11:52 pm

Е той Берик си го каза по-назад. А как утре бе? :shock: Датата не беше ли на първи?
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Jul 29, 2011 2:26 pm

Еми просто така - утре (т.е. днес), защото сме от София и сме с връзки:) Сериозно - просто и предните два пъти се намираха на Славейков един-два дни по-рано.

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Mon Aug 01, 2011 3:50 pm

Взех си я днес - много съм доволен. Сега остава и Бард да си свършат работата. :wink:

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Aug 01, 2011 9:14 pm

И аз си я купих днес, утре ме очаква едно четене 7 часа във влака за Варна:)

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Tue Aug 02, 2011 8:26 pm

Devoted of Slaanesh wrote:Взех си я днес - много съм доволен. Сега остава и Бард да си свършат работата. :wink:
Два леймърски въпроса :D Какво си взехте на Абъркромби?
И каква работа още трябва да свърши Бард, освен, че се изгаври с хубавото заглавие на "Best Served Cold"?
Best Served Cold е още по-добра и от последното средство за убеждение - чета я на бавни глътки :D
Книгите трябва да се четат последователно - както да се гледат и сериите на Futurama - е наистина ще те изкефят и поотделно, но няма да разбереш отпратките :D Или пък ще си спойлнат, което също не е хубаво.
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Aug 02, 2011 8:32 pm

Бард ще издава The heroes за това става дума.

А са си взели Last argument of kings - последната от трилогията, излезе на 1 август.

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Wed Aug 03, 2011 1:45 am

Благодаря за отговора.
Този път се надявам да няма проблем със заглавието :mrgreen:
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Wed Aug 03, 2011 11:57 am

Доста добре върви. :wink:

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Fri Aug 05, 2011 11:41 am

Дочетох я, доволен съм. Вече съм по средата на Монца и много ми харесва. Майстор е Джо. :D

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Aug 07, 2011 7:24 am

И аз я приключих в четвъртък, просто чак сега имам достъп до комп. Книгата буквално се чете "на един дъх". Последният довод на кралете ме накефи на абсолютния максимум - не знам дали защото Абъркромби наистина е кадърен или защото субективно това е много мой тип фентъзи (няма клишета или са на санитарния минимум, няма изцяло добри герои - всички действат в границите на "сивото" и др.), но книгата си заслужава всяко левче. Важно е да се отбележи, че в третата се случват повече сюжетно-помръдващи неща от първата и втората взети заедно, което ме кара да смятам, че може би Първият закон можеше съвсем спокойно да бъде все така добър и в две книги, но това си е бял кахър като цяло. Рамазах се на развитието с Глокта, сигурно ми става един от ол-тайм любимите герои заедно с Тирион например:) Като за първа трилогия (и въобще дебютни заглавия) бай Джо се е справил фантастично добре.

Отпочвам Best Served Cold след кратка пауза с втория Мистборн (който в сравнение с ударния финал на Абъркромби ми е много силно мех засега - на около 30%) и ще драсна пак. Пак евала на Колибри за страхотните издания.

EDIT: Понеже се притеснявам, че като опаткам Best Served и The Heroes няма да има други негови неща се утеших с доста старото инфо, че е подписал с Gollancz за още ЧЕТИРИ книги в същия свят. Жив и здрав:)

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu Aug 11, 2011 6:50 pm

Свърших трета книга. :shock: :shock: На някои от обратите цвилих от кеф, на други направо ми се щеше да зашлевя някои герои. Баяз е превъзходна деконструкция на клишето за "добрия дядо магьосник" но е твърде отдалечен от него за да ми харесва. Все пак е доста интересен герой. Убеден съм вече че Глокта е Tyrion Lannister v2.0. Сега с по-малко съвест, повече садизъм и кървища! Взимайте на примоция! Тоя ми е вече в класацията за най-яки герои във фентъзи. Цинизма беше мега и при все че ми дойде малко в повече на финала, все пак съм доста доволен. Сега ако и Логън
Spoiler: show
е жив
Абъркромби цена няма да има.
П.П. Почти се просълзих на сцената с Глокта и Уест накрая. Абъркромби прави такива герои гадняри, към които все пак се привързваш! Нереално добър е, бе! :( Ако трябва да сложа оценки: 1-ва книга: 8/10, 2-ра: 9/10 , 3-та: 10/10. И трите: 9/10 Steady climb. :mrgreen: А сега как ми се чете Best Served Cold...
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests