"Сериозни" vs "несериозни" игри

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Jul 18, 2010 11:13 pm

Аз даже предпочетох тази игричка (наред с Monkey Island 2) пред Red Dead Redemption и Alan Wake, които в момента ми стоят на по един час игра. :mrgreen:

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Jul 19, 2010 1:18 am

Чак дотам не бих стигнал, Детспанк е фън за 5-6 часа, ако няма нещо наистина сериозно каквито са и двете игри, които си написал. Да не споменавам, че и двете са МЪСТ ПЛЕЙ преди всичко друго :)

Но всеки луд с номера си:)

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Jul 19, 2010 4:23 pm

Moje puk da ne mi se igrae neshto "seriozno". Ima si razlichni zaglaviq za razlichni nastroeniq.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Jul 19, 2010 5:16 pm

За мен лично за тези две игри не може да става въпрос за настроения, особено за Ред Дед е баси, и двете седнах и ги зациклих свински в първия възможен момент. Просто не съм очаквал да си на настроения точно от теб относно тези заглавия, това е.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Mon Jul 19, 2010 6:02 pm

Добре де, не ми казвай, че никога не си имал момент, в който да ти се доиграе нещо абсолютно идиотско, просто разтоварващо, без мисъл, просто маане наоколо и пуцане? :) И, да, знам, ще кажеш "абе да бе, ама като знам, че има нещо истинско, което мога да захвана вместо това"... не ми казвай, че никога не ти се е случвало, дори да има нещо истинско, точно сега, точно в този момент, веднага, да подхванеш нещо абсолютно идиотско и безсмислено? :)

Добавено: Така де, един от любимите ми пасажи в научната фантастика е моментът в първата глава на първата книга на "Дюн", където Гърни Халек (или както се транскрибира на български... всъщност никога не съм го чел на български) почти озверява срещу младия Пол 'about that "mood" thing you seem to have suddenly developed'... ама там все пак става дума за едва ли не престолонаследник, който *трябва* да се научи да се бие за живота си във всеки момент, когато му се наложи :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Jul 19, 2010 6:49 pm

Аз пък съм изцяло на настроения що се останася до игри.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Jul 19, 2010 6:54 pm

За игрици от типа 6ица-7мичка - може би и аз не скачам веднага и директно ги пропускам. Но да е излязъл Ред Дед и аз да си губя времето да играя друго - никога не би ми се случило. Или пък Диабло 3, или пък Мас Ефект 2/3, Гиърс 1/2/3, разбирате за кои заглавия говоря.

Год ъф Уор 3 буквално го грабнах от доставчика на вратата и го сложих в ПС3ойката, а още бях по хавлия, само за да дам пример при мен как стоят нещата :)

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Jul 20, 2010 4:15 am

Всичко хубаво, Коле, но понякога на човек може да не му се занимава с тия големи блокбъстъри и просто да иска да разпусне с нещо кратко, сладко и неангажиращо. Особено след някоя дълга и тежка седмица. Или може би да си пусне някое-друго състезание на Forza 3, защото му се е дощяло да покара някоя яка колица, която е забелязал таз сутрин на улицата.
В момента на опашка след Мonkey Island 2 и Deathspank ме чакат Halo 3: ODST, Red Dead Redemption, Alan Wake и Heavy Rain, но голем праз. Никъде няма да ми избягат.

Пък и ми се струва, че ти винаги си поставял някакъв прекален приоритет на големите заглавия, омаловажавайки всичко, що не размахва големия геймплей с големия сюжет.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Jul 20, 2010 8:53 am

Еми аз не мога да разсъждавам така, Саше и това е. Искам да подчертая, че не го правя за всяка игра, а за игри, които излизат може би не повече от 3-4 пъти годишно (понякога и по-малко), например тази година - досега МЕ2/Алън Уейк/Ред Дед/Год ъф Уор 3. Никога не бих си забавил игрането на тези заглавия след деня на премиерата заради друга игра.

Например искаш да ми кажеш, че сега след 5 дни ще излезе Старкрафт 2 и аз ще си цъкам Детспанк и няма да разбера веднага как продължава историята, която съм чакал 12 години да видя как ще се развие? :lol:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jul 20, 2010 9:06 am

Аз пък лично изключително много се учудвам че не заигра бетата на Старкрафт 2.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Jul 20, 2010 9:56 am

Просто не цъкам мулти (или по-скоро нямам време и за мулти, за да съм достатъчно добър, а като не съм добър се дразня:)).

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jul 20, 2010 10:07 am

Е срещу компютъра поне можеше да се пробваш - аз още в първия момент като направиха хака за AI и налазих дори само да видя графиката и да послушам единиците :).
А за времето - играя по един час на 2-3 дена и побеждавам по- често отколкото губя. То затова има различни дивизии.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Jul 20, 2010 10:16 am

Да се върнем на темата все пак някога :)

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Jul 20, 2010 6:35 pm

Аз пък ще си взема Starcraft след някой-друг месец, въобще не ми е зор и хайпът ми е някъде около нулата. В момента и без това ме чакат гореспоменатите заглавия, а и при положение че не пиратствам, джобовете ми имат известно ограничение, като този месец съм ги изпразнил доста, вклкючително за 55" ТВ и нови мебели за няколко бона.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jul 20, 2010 6:56 pm

Всеки луд с номера си :) Аз си кашонирах Xbox-а да не се праши излишно за неопределено време въпреки че имам няколко много хитови заглавия които съм играл по час два и съм ги отложил. И без това установих че само Старкрафт 2 играя от два месеца насам.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests