Rammstein

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
Syber
Sorcerer
Posts: 440
Joined: Sun Oct 10, 2004 4:02 am
Location: BG, засега

Post by Syber » Mon Nov 15, 2004 12:29 am

Бахти тая простотия как ма е превела :lol: Събер :P
Blind Guardian не ме кефят много, а иначе за Helloween - със стария или новия вокал?
Life is an illusion, death - just reflexion, heaven is a dream, only hell lies within...
_________________
- Happy people do not wear watch, you know:-)
Kinga
- Well I guess I'm not a very happy person... I'll remove it right away:-)))
Me

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Mon Nov 15, 2004 10:14 am

Tasselhoff Krakundel wrote:
Събер wrote:Меин teil - означава моето парче, част или пък моят член (като полов орган)
Абе, Рамщайн са велики, може би най-добрата немска група.
Требе малко уточнение обаче: най добрата немска група ПЕЕщА на немски. иначе Blind Guardian и Helloween са по добри определено
Леле, абе всеки си има вкус. Различни стилове свирят... Не бих се наел да се изказвам категорично кой е по- добър, а и е някак.. тъпо това сравняване. Всеки ще си има мнение....
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Syber
Sorcerer
Posts: 440
Joined: Sun Oct 10, 2004 4:02 am
Location: BG, засега

Post by Syber » Mon Nov 15, 2004 11:10 am

Тъй си е, аз Рамщайн винаги съм ги определял като "твърда електроника" :P Ама това не пречи да ме кефят страшно много.
Life is an illusion, death - just reflexion, heaven is a dream, only hell lies within...
_________________
- Happy people do not wear watch, you know:-)
Kinga
- Well I guess I'm not a very happy person... I'll remove it right away:-)))
Me

User avatar
Tasselhoff Krakundel
Scholar
Posts: 117
Joined: Sun Oct 31, 2004 10:01 pm
Location: Plovdiv

Post by Tasselhoff Krakundel » Mon Nov 15, 2004 4:24 pm

Раммстеин определено са голяма група. щом дори и хора слушащи поп фолк или за кратко чалгари ги слушат от време на време (ДА има и такива индивиди)
My mind has changed! My strength has not!

Мила
Scholar
Posts: 100
Joined: Sat Jan 17, 2004 12:42 am

Post by Мила » Mon Nov 15, 2004 8:43 pm

Mежду Хелоуин и Блайнд Гардиън от една страна и Раммщайн от друга просто няма база за сравнение... 8-)

Ако сте харесали Раммщайн и искате да чуете още немска музика на немски мога да ви препоръчам Nina Hagen (убийствен глас има тая жена!) Oomph! или австрийците L`Amme Immortelle (не съм 100% сигурна за правописа)

п.с.
в момента превеждам текстовете от Reise, Reise, обаче мързелът е голяма работа...

User avatar
Tasselhoff Krakundel
Scholar
Posts: 117
Joined: Sun Oct 31, 2004 10:01 pm
Location: Plovdiv

Post by Tasselhoff Krakundel » Mon Nov 15, 2004 10:07 pm

абе и ние с един friend в подгответо се бяхме фанали да превеждаме ама след тва ни стихна ентусиазма
My mind has changed! My strength has not!

User avatar
Syber
Sorcerer
Posts: 440
Joined: Sun Oct 10, 2004 4:02 am
Location: BG, засега

Post by Syber » Tue Nov 16, 2004 12:15 am

Ми, на мене не ми трябва да си превеждам текстовете, учил съм немски 4 години :wink:
Нина Хаген беше направила един кавър на Seeman преди време, да страшен глас има, ама много тъпи физиономии прави. Oomph стават.
Life is an illusion, death - just reflexion, heaven is a dream, only hell lies within...
_________________
- Happy people do not wear watch, you know:-)
Kinga
- Well I guess I'm not a very happy person... I'll remove it right away:-)))
Me

User avatar
Koruin
E'lir
Posts: 152
Joined: Fri Feb 13, 2004 11:17 am

Post by Koruin » Tue Nov 16, 2004 9:47 am

Има още една, за мен много добра, немска група - "Einsturzende neubauten". Но не знам нито дума немски, пък не ми се търсят преведени текстове. Кефя се на музиката.

User avatar
Syber
Sorcerer
Posts: 440
Joined: Sun Oct 10, 2004 4:02 am
Location: BG, засега

Post by Syber » Tue Nov 16, 2004 11:13 am

Знам ги тия откачалници, вокалът им се казваше Blixa Bargeld:-))) Bargeld означава кеш :wink: не знам точно как се превеждат - "разпадащите се нови строежи" или нещо такова :P
Други немски групи които много уважавам са "Die Arzte" и "Die toten hosen" - те свирят повече пънк-рок, ама кефят яко особено ако чаткаш текстовете. За съжаление не мога да си намеря техни дискове, пък за теглене от мрежата - сигурно брадата ми ще стигне до кръста докато изтегля някой албум :evil:
Life is an illusion, death - just reflexion, heaven is a dream, only hell lies within...
_________________
- Happy people do not wear watch, you know:-)
Kinga
- Well I guess I'm not a very happy person... I'll remove it right away:-)))
Me

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Tue Nov 16, 2004 11:48 am

Я виж ти, имало още някой дето е чувал Докторите и Умрелите гащи :wink: - аз също харесах много това, което чух от тях. Добре че беше Вива 2 навремето, жалко че отдавна не го пускат...
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Syber
Sorcerer
Posts: 440
Joined: Sun Oct 10, 2004 4:02 am
Location: BG, засега

Post by Syber » Tue Nov 16, 2004 12:16 pm

При нас все още има първата Viva, там ги дават понякога... Готиното на вивата е че пускат анимета, само дето вече въртят все едни и същи :x Обаче ако ми спрат и вивата както спряха Pro7 и оникса ще се отказвам вече от тъпата кабелна.
Life is an illusion, death - just reflexion, heaven is a dream, only hell lies within...
_________________
- Happy people do not wear watch, you know:-)
Kinga
- Well I guess I'm not a very happy person... I'll remove it right away:-)))
Me

User avatar
Koruin
E'lir
Posts: 152
Joined: Fri Feb 13, 2004 11:17 am

Post by Koruin » Tue Nov 16, 2004 5:27 pm

Знам ги тия откачалници, вокалът им се казваше Blixa Bargeld:-)))

Тъй де! Да си дойдем на думата. И накрая ще стигнем до Nick Cave And The Bad Seeds. :D Където няма нищо немско, но пък колко са добри!

Всъщност имам "Die toten hosen" и ги харесвам, но другите не съм ги чувал никога.

User avatar
Wednesday13
Farmer
Posts: 59
Joined: Tue Nov 16, 2004 4:26 pm
Contact:

Post by Wednesday13 » Tue Nov 16, 2004 5:39 pm

Като грyпа май вече леко 3еха да писват дори и на феновете си , а3 ги слyшам още от 1-вия албyм и бях доста положително настроен към мy3иката им , с 2-рия албъм не пока3аха нищо ново и леко ра3очароваха , но въпреки това още си го имам на харда и го слyшам от време на време . Като слyшам повечето им фенове са настроени срещу 3-тия албъм , а3 бих ка3ал - ставащ има доста добри песни и клипа на Меин Teil е убиец , клиповете на America и OhneDich обаче са пълна бо3а.

User avatar
Tasselhoff Krakundel
Scholar
Posts: 117
Joined: Sun Oct 31, 2004 10:01 pm
Location: Plovdiv

Post by Tasselhoff Krakundel » Tue Nov 16, 2004 7:00 pm

е то америка писва точно след 3тото слушане
My mind has changed! My strength has not!

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Wed Nov 17, 2004 8:00 pm

Извинявай ама america писва още от Първия път.Няма нищо общо с яките песни на Rammstein.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests