Световно първенство по футбол - Южна Африка 2010

За най-важните акценти в кърлинга и турнирите по спортно оригване!

Moderator: Moridin

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Wed Jun 16, 2010 12:10 pm

Вчера мачът беше страхотен. Такова разнообразие при позиционирането, смяна на позиции и търсене на токпата(от страна на бразилците), досега не видях на това(леко скучно) световно. В защита положението е стабилно - Мело, Лусио и Майкон контролират добре играта. Не е разумно да се правят изводи след първите мачове, но поне засега бразилците ми изглеждат като фаворити.
Германците и англичаните също стоят добре. Аржентина пък въобще не ме грабва за каузата си. Тактиката дай на меси че да вкара, няма как да ги изведе напред. А Тевес е ебати кобиолата, много тича, шарят много с меси около и из наказателното, ама това не е отбор.
Холандците(моите вечни фаворити :) ) направиха слабичък мач. Нямаха ширина, Van Der Vaart ne е крило и само се буташе в центъра при Снайдер, а пък отзад бековете въобще не се включваха. В резултат на което атаките им се развиваха почти изцяло през центъра, датчаните ги надушиха и ги пообезвредиха, ако не беше автогола, мачът май отиваше към реми. Сега Робен като се върне, нещата би трябвало да се оправят.
Тва с вовозелите е доста дразнещо.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Jun 16, 2010 12:57 pm

Все пак кви са тия вовозели, вувузели, зурни или каквото са?
This is it. Ground zero.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Wed Jun 16, 2010 1:01 pm

Не си ли гледал от мачовете? Постоянният пронизителен звук, напомнящ на огромен пчелен рояк, който заглущава всичко останало, е от вувузелите. Ето как изглеждат:

Image
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Jun 16, 2010 1:02 pm

Ами чух ги, но не ми е ясно що трябва да го правят?
This is it. Ground zero.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Wed Jun 16, 2010 1:07 pm

Защото е някаква малоумна традиция в ЮАР (от "цели" 20 години), а от ФИФА ги е страх да не ги обвинят в расизъм, ако ги забранят.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Wed Jun 16, 2010 1:18 pm

Trip wrote:За играчи не знам, аз гледам отбора. Не смятам, че качеството на шампионатите, където играят футболистите на един отбор някога е било фактор по световни първенства.
Да, за това световни шампиони са ставали 7 държави общо.
Trip wrote:Доколко им е било ден ше си проличи нататък, а Клозе пък аз когато съм го гледал, винаги е бил бърз...
Хехе, тука зациклихме, освен да гледаме следващия немски мач заедно и да го мерим с хронометър. :)

Коце, гей, много дръпна с точките на фентъзи лигата бе. То довечера ще се види де, щото Торес ми е капитан, а тука капитаните са голяма далавера, ама и така си с 20 точки отпред. Аз бтв яко съм се прецакал с вратаря, че съм сложил Джеймс... :)
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jun 16, 2010 1:29 pm

Говоря за общо представяне, не за титли. Големи отбори винаги са се дънили на световни първенства. И на мен ми се ще Испанците да бият с минимум 3-0 във всеки мач, но кой знае. Немците пък имат огромното самочувствие на отбор, който дежурно стига до полуфинали на тия шампионати, а сега като капак не са и 10 пъна и 1 бастун, та се надявам и те да мачкат.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Wed Jun 16, 2010 1:35 pm

Хаха, е аз съм сложил Хайнце в защита, оказа се некво яко защитник да вкара гол. Имам трима в dream team-a, ама сигурно днес с Испания ще се променят нещата малко, ще ме настигнете. Бях се яко преебал да сложа Нани титуляр в отбора, а той май на следващия ден се контузи и го забравих тотално. Чак днес се сетих да го махна.

Бтв оня кореец, който вчера набута гол на Бразилия го имам в отбора ;) струваше 1 точка, муахаха.

сега ще поекпериментирам да сменя този/онзи и да видя какво ще стане, сигурно ще понамалеят точките
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Wed Jun 16, 2010 1:44 pm

Trip wrote: А Робиньо при все, че му слушаме името вече 10 години, е на 25-26 все още, така че дано си намери отбор, където не стои само за красота, и да поразцепи малко - качествата ги има в излишък.
За Робиньо аз честно казано не бих си заложила главата (или заплатата, ако бях един треньор). Досега колкото пъти съм решавала, че има защо да го харесвам, с готовност ме е опровергавал – направи нещо страхотно технично и после някой безобразен завършващ удар в космоса. Снощи включително. Може и действително все да не е имал късмет досега, но по-скоро ми се струва, че просто аршинът „нападател на Бразилия” не е за него.

Коруин, Меси не може никой да го бутне от „най-добрия в света” така или иначе, но нали знаеш, че тези награди ги дават много повече на база постигнати отборни успехи, отколкото да оценяват играта и качествата индивидуално. Интер спечелиха всичко на света тая година, ако и Бразилия се представи добре сега, много ще се наклонят везните, още повече че големите форуми винаги оказват решаващо влияние. Канаваро взе така Златната топка 2006-та. Аз много бих се радвала за Шави също, но Испания трябва да станат световни шампиони.

Като става въпрос за немското нападение, аз се чудя с Какау(о?) какво става и имат ли намерение да играят с него изобщо. Ето той вече е наистина много бърз, ама май не им се вписва съвсем в схемите.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Wed Jun 16, 2010 2:49 pm

thunder wrote:Хаха, е аз съм сложил Хайнце в защита, оказа се некво яко защитник да вкара гол.
И аз го имам Хайнце, че и Майконя. Те са ми основните точконосители заедно с Кайт засега. :)

Jen wrote:Коруин, Меси не може никой да го бутне от „най-добрия в света” така или иначе, но нали знаеш, че тези награди ги дават много повече на база постигнати отборни успехи, отколкото да оценяват играта и качествата индивидуално. Интер спечелиха всичко на света тая година, ако и Бразилия се представи добре сега, много ще се наклонят везните, още повече че големите форуми винаги оказват решаващо влияние. Канаваро взе така Златната топка 2006-та. Аз много бих се радвала за Шави също, но Испания трябва да станат световни шампиони.
Абе Майкон все пак си е защитник, колкото и да му се кефим все пак акцента пада към други хора - при титлите на Интер например се говореше много повече за Милито, от колкото Майкон и дори Снайдер.
Просто човек на неговия пост не може да влиае така на всеки мач, както го правят плеймейкърите, крилата и център нападателите.
Като стана дума за Майкон:
http://worldcup.sportal.bg/news/Eto-zas ... o.969.html

Колкото до Робиньо - винаги е бил супер устат смешник. Безумие е да седи в националния за сметка на Роналдиньо, и то с довода, че Дунга вика играчи само във форма. Ебаси ако не беше Роналдиньо, Милан нямаше да влезе в десетката, а Робиньо му биха шута от великото Сити и поцъкваше за кеф в Бразилия. Торба със смешки...
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jun 16, 2010 2:53 pm

Ми не знам, на мен Робиньо ми харесва, може би щото никога не съм го взимал насериозно като нападател. Той не може да завършва атаки, ако ще 5 кариери като нападател да навърти. Обаче моментите преди завършващия удар много ги умее - просто е достатъчно накрая да не е негов. А че с Роналдинхо не може да се мери, не може, ма е и с 4-5 годинки по-млад. Още се надявам да си намери отбор и формата.

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Wed Jun 16, 2010 4:43 pm

не са пуснали Фабрегас, а се надявах с него да взема некой точка. Иначе Чили направиха приличен мач, Санчес ми е в отбора, ама не можа и той да вкара. Нищо де, втория рунд по-добре :)

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Wed Jun 16, 2010 5:41 pm

Tия БНТ са трагедия тотална, пак им прекъсна картината, защото имало буря в София... :spank:
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Jun 16, 2010 5:44 pm

АХАХАХАХАХ ТОВА ПОСЛЕДНОТО Е ОМФГ

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Wed Jun 16, 2010 6:43 pm

Хайде пак Пике централен нападател...

баси само Германия и Холандия са ок първите мачове от "фаворитите", при другите мъкааа
Last edited by thunder on Wed Jun 16, 2010 6:54 pm, edited 1 time in total.
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests