Световно първенство по футбол - Южна Африка 2010

За най-важните акценти в кърлинга и турнирите по спортно оригване!

Moderator: Moridin

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jun 15, 2010 4:17 pm

Според мен е рано да се говори - и нашите паднаха с 3 :0 94 година а после побеждаваха.

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Tue Jun 15, 2010 4:33 pm

Moridin wrote:Те пък кога са играли по едно и също време ;р
2002, световни шампиони станаха дори. :)
Amikae wrote: Искаш да кажеш квалификациите за онова световно, на което Германия игра финал ли? :wink:
точно така - квалификациите за онова световно, на чийто финал Германия беше направена за смях от Бразилия с въпросните три Р-та. И което все така няма отношение към въпроса за "разправянето" с отбора на Англия. :wink:
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Tue Jun 15, 2010 5:14 pm

Честно казано не си спомням въпросното първенство, прегледах сега само резултатите - Бразилия - Англия 2-1, това ако не се лъжа след оня щастлив гол, дето Роналдиньо прехвърли Сиймън. Полуфинал - Бразилия-Турция 1-0 - нямам никакъв спомен от този мач, но не смятам, че при този резултат бразилците са смачкали толкова много. Финала - Бразилия - Германия - финала, на подари два гола на бразилците, след като извлачи самосиндикално жалката Германия до финала.
Роналдо за мен е най-добрия футболист, който съм гледал евър, а Роналдиньо най-атрактивния, но като тим, поне аз като съм я гледал, Бразилия никога не е мачкала и играла красиво...
Колкото до немците - не знам, показаха доста хубав футбол, но това просто не е техния стил. Ако тръгнат да се надиграват с Испания, Холандия, Бразилия или дори Англия по този начин, според мен ще страдат много...
Колкото до първенството като цяло - доста жалко - празни трибуни, слаби отбори, а вувузелите смазват и малкото футболна атмосфера на стадиона. Ебаси, досега само англичаните успяха на няколко момента да надвикат дебилното жужене. Не съм гледал всички мачове, но имаше сигурно само 2 или 3 отбора дето играта не им се изразяваше в това централните защитници да взимат топката и да я изсипват напред...
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Jun 15, 2010 6:59 pm

Поредната скука плюс типичния epic fail от страна на БНТ с изчезването на картината.

20 гола в 13 мача досега...И не е като да има много пропуски на чисти положения.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Tue Jun 15, 2010 8:50 pm

Jen wrote:разправа като в онези квалификации за световно, когато англичаните им набутаха пет броя насред Мюнхен ли, три от които на невинния двайсетинагодишен Майкъл Оуен? :wink:
Много е скучно наистина. А италианският национален отбор е най-консистентно-скучното нещо в историята на тая игра. Да видим испанците утре...

Corwin wrote: Бразилия, защото за мен са винаги били страшно оувъррейтнати, винаги са ги давали като пример на ужасно красиво играещ и техничен отбор, но аз лично никога не съм го видял този атакуващ и красив стил...
Ако кажеш, че и по времето на трите Р-та, когато Ривалдо правеше хирургически 50 метрови пасове, Роналдиньо спираше топката все едно е спукана, а единственият начин да се противодейства на Роналдо беше нарушение, не си го видял красивия стил, няма да повярвам. :)
Кво са им набутали? Кога? И к'во? Сиреч к'во са спечелили англичаните за всичките години футбол...
Да не ги сравняваме с германците. Жалко е просто.
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jun 15, 2010 8:57 pm

Англичаните май са единствения голям европейски отбор който в последните години не е взел купа. Докато Германия винаги се борят за титла дори да са смятани за аутсайдери.

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Tue Jun 15, 2010 10:16 pm

Абе тоя Жонг Тае Се как изобщо вижда? :)
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue Jun 15, 2010 11:37 pm

Mного добри корейчета пак, бразилците и те бяха добри кат за пръв мач, тия 90 минути май бяха от най-добрите досега. Робинхо ги лъга бая, сигурно на него ше дадат МоМ. Таесето много добро!

Иначе първенството е страшно никакво досега, дано да е заради първия кръг. Надявам се на испанците, а ако немците играят както в първия мач, са ми твърдо един от фаворитите. И не мисля, че не е техния стил, тва поколение още от 2006 г. си личеше, че няма да е в немското клише. Освен това имат потенциал да ме кефят като стил повече даже от испанците през 2008-ма - бърза игра, страхотно оползотворяване на пространствата с пасове вместо постепенен техничен билдъп а ла Испания.

Проблемът им е, че са бебета още, а и не са още големи играчи на клубно ниво, ако и да имат таланта.

Португалците НЕ ЩА да ги гледам - начи ако може всички освен Роналдо и Деко да ги върнат обратно и тия двамата да ги вземат я в Аржентина, я в Бразилия...

И добре, само на мен ли ми е странно, че някакви случайняци като Хондурас, "кивитата", Алжир и Словения въобще имат национални отбори. Къде е смисълът, егаси?!

Дано с втория кръг да се пооправят нещата

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Wed Jun 16, 2010 12:04 am

Твърдо не съм съгласен за Германия. Германците винаги са играли футбол градящ се на физика и дисциплина и според мен ще е супер грешка да се опитват да променят това... А да ги сравняваш с Испания след един мач, и то с Австралия, дето защитниците им бяха 32+ и бяха толкова мудни, че Миро Клозе ги надбягваше, сори ама няма начин. :)
Иначе испанския мач е единствения, който очаквам с нетърпение и лично аз се надявам Ла Фурия да започнат още от началото ударно и да покажат чие първенство ще е това. ;)
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jun 16, 2010 9:23 am

Не виждам връзката между това, че немците винаги са играли силов футбол и че тези немци не го правят, ами вместо това са супер добри в друг тип игра. Кво, боговете на футбола ше ги накажат, че изневеряват на традицията? Те и през 2006-а й изневериха и станаха трети с някои от най-добрите мачове на първенството, да ти напомня.

А с Испания именно НЕ ги сравнявам, понеже единственото общо между двата стила е, че са атакуващи. Казвам, че имат потенциала да ми харесат повече от испанците.

Миро Клозе бтв винаги е бил наред с всичко останало и много бърз играч, тъй че не са му защитниците виновни. А тва, че с два паса немците разпукваха 11 човека защита, за мен си е доказателство именно за класа, именно срещу подобен противник.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Wed Jun 16, 2010 9:50 am

RRSunknown wrote:Англичаните май са единствения голям европейски отбор който в последните години не е взел купа. Докато Германия винаги се борят за титла дори да са смятани за аутсайдери.
Ти помниш ли някога изобщо англичаните нещо да са печелили? :)

И дайте да не съдим прибързано... Да видим поне по още един мач.
А испанците са симпатяги и малко прехвалени, но нямат традиции на световните първенства. Чудно ми е дали ще могат да се справят с това или пак ще ядат тупалките...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Wed Jun 16, 2010 10:16 am

Снощният мач определено е най-смисленият досега (този на германците не можах да го гледам). Ако бразилците минат четвъртфиналите, мисля, че новата Златна топка ще се казва Дъглас Майкон. Разкошен просто и какъв гол вкара! В робертокарлошки стил. А Робиньо е някакъв напълно неосъществен проект за мен.

JaimeLannister wrote: Кво са им набутали? Кога? И к'во? Сиреч к'во са спечелили англичаните за всичките години футбол...
Да не ги сравняваме с германците. Жалко е просто.
В никакъв случай няма да ги сравняваме. Само гледаме да сме сигурни, че сме изяснили обстоятелствата около единствената истинска „разправа” в историята на най-епичното футболно противничество на национално ниво. То всъщност е повече политическо и медийно де, особено с изцепките на британската преса всеки път. Бтв, в Англия и към днешна дата „Michael Owen is number one” задължително се завършва с „England five, Germany - one”. :)
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jun 16, 2010 10:28 am

Майконът беше много активен наистина, макар че някак му липсва тоя flair на огромните Карлуш и Кафу. А Робиньо при все, че му слушаме името вече 10 години, е на 25-26 все още, така че дано си намери отбор, където не стои само за красота, и да поразцепи малко - качествата ги има в излишък.

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Wed Jun 16, 2010 10:37 am

Trip wrote: А с Испания именно НЕ ги сравнявам, понеже единственото общо между двата стила е, че са атакуващи. Казвам, че имат потенциала да ми харесат повече от испанците.
Точно сравняването като потенциал ми е странно. Германия в момента няма един играч който играе извън Бундеслигата, която според мен е на класи зад първенствата на Англия, Испания, дори Италия и Франция.
Сега с ръка на сърцето колко точно мача си гледал на Йозил и Кедира или говориш просто от мача с Австралия?
Trip wrote:Миро Клозе бтв винаги е бил наред с всичко останало и много бърз играч, тъй че не са му защитниците виновни. А тва, че с два паса немците разпукваха 11 човека защита, за мен си е доказателство именно за класа, именно срещу подобен противник.
Ми не, аз когато съм го гледал си е доста бавен и разчита повече на дебене в наказателното поле и игра с глава. А какво значи именно срещу подобен противник? Австралийците си бяха точно на ниското ниво на останалите отбори (даже по-ниско щото освен безидейни бяха и мудни) и просто на немците им беше ден...

Jen, изхвърли го Месьо много бързо от класацията. :) Иначе на мен Шави определено ми е фаворит. Ако заведе Испания до финал, с нещата които прави в Барса последните няколко години и това, че беше играч на последното Европейско, определено може да пребори Меси...
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jun 16, 2010 10:43 am

За играчи не знам, аз гледам отбора. Не смятам, че качеството на шампионатите, където играят футболистите на един отбор някога е било фактор по световни първенства.

Доколко им е било ден ше си проличи нататък, а Клозе пък аз когато съм го гледал, винаги е бил бърз...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests