Alpha Protocol

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Alpha Protocol

Post by The Dragon » Sat May 29, 2010 10:24 am

Еми излезна. Засега PC версията е боклук. надявам се x360 да е по-добре.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat May 29, 2010 12:51 pm

Кажи-речи всички ревюта твърдят, че играта е някъде между посредствена и много зле, така че нямам намерение и да го пипвам туй нещо.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat May 29, 2010 1:04 pm

Имах нулеви очаквания, сега са вече под нулата :wink:

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat May 29, 2010 1:06 pm

Всички я плюят. Ще видим дали ще я пробвам.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat May 29, 2010 8:48 pm

Чак пък само да я плюят - не се изсилвайте, игрицата има 68% рейтинг от 8 ревюта за бокс досега на геймранкингс, което е по-скоро посредствена. Аз преди 4-5 месеца я чаках повече от Ред Дед например, сега съм леко обезсърчен, но ще пробвам, само време да имам.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon May 31, 2010 3:57 pm

Разработчик от Obsidian: Alpha Protocol трябваше да не излиза изобщо
Ето и думите му:
В играта беше вложен цял тон работа. Проблемът беше, че това бе тон работа без ясни напътствия или работа по неща, които просто бяха тъпи. Изпълнителният продуцент на играта Крис Паркър (който също така е собственик на компанията) изглежда смяташе, че е най-великият дизайнер на света и създаде пълни лайна без да слуша какво му казват истинските дизайери и разработчици за неща, които просто не работят. А е малко трудно човек да спори с един от собствениците на компанията, ако той не иска да слуша никого. Той просто пое контрола и диктуваше как точно трябва да работи всичко (или да не работи, какъвто е случаят). Останалите продуценти осъзнаха това на съвсем ранен етап и просто вдигнаха ръце, оставяйки Паркър да се занимава лично с всички дизайнери и програмисти.

SEGA също така беше фактор, защото непрекъснато променяха изискванията си към дизайна, което изобщо не даваше на продуцентите и дизайнерите време да се спрат над определени неща, които да полират. Вината въпреки това е основно на Obsidian , защото изпълнението беше абсолютно кошмарно и играта очевидно трябваше да бъде спряна още преди две години. Наместо това те се съсредоточиха върху добавянето на нови фийчъри и така и не дооправиха вече наличните. Това е рецепта за създаване на нещо бъгливо и без грам полировка. Резултатът е очевиден.

Тази игра беше абсолютен продуцентски провал и за никого не е изненада, че толкова много от разработчиците напуснаха компанията, дори и след съкращаването на персонала с 40 процента. Все още съм доволен с някои от настоящите проекти на Obsidian , включително и New Vegas , защото се движат доста добре. Техният необявен проект също изглежда страхотно и дори на този етап е много по-добър от AP . Той може и да се окаже играта, предлагаща това, което всички очакваха от AP .

В крайна сметка от SEGA трябваше да прекратят проекта AP , наместо Aliens .”

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon May 31, 2010 4:41 pm

докато не я пробвам сам тотално не ме интересува какво ще прочета където и да е, така че си спести тези плс :wink:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon May 31, 2010 4:49 pm

Че кой те спира да я пробваш - действай. Новината няма за цел да те отказва а просто е интересна.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon May 31, 2010 4:50 pm

Това ми звучи като тотали мнение на някой, който е бил съкратен и се чуди как да си го изкара на бившия работодател. Не казвам дали е прав или не, играта става ли или не (както се казва, докато не пробвам мисля да се въздържа от собствено мнение). Според доста хора, които са я играли е същата като или по-добра от Mass Effect 2, особено откъм ролевия аспект, а е зле в техническата част.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon May 31, 2010 4:52 pm

...еми на мен само последното изказване би ми било достатъчно да я пробвам с размах, И съм напълно съгласен, че звучи като изказване на някой изритан.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon May 31, 2010 5:03 pm

armageddon wrote:Според доста хора, които са я играли е същата като или по-добра от Mass Effect 2, особено откъм ролевия аспект, а е зле в техническата част.
Ааайде бе, всичкият геймплей, който съм видял от тая игра изглеждаше умопомрачително дървен, а и като погледнем традицията на Obsidian, искрено ме съмнява всичкото плюене да е без подобаваща причина.

Аз лично отдавна загубих интерес, така че нямам намерение да я пипвам.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon May 31, 2010 5:11 pm

armageddon wrote:Според доста хора, които са я играли е същата като или по-добра от Mass Effect 2, особено откъм ролевия аспект, а е зле в техническата част.
:lol:

Та кой викаш сравнява едно от най-големите разочарования с една от най-великите игри изобщо? :)

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Mon May 31, 2010 5:31 pm

Играта си е съвсем ОК, поиграх я малко и тотално ме зариби. Вярно от към графика има какво да се желае, историята не е нищо особено, а ролевата и система е копи пейст на тази от първия Мас Ефект, но като цяло е много добре пипната, с акцент върху диалозите и персонажите, да не говорим за огромното количество интел за различните фракции и основните действащи лица, като всяка от които можеш да покачваш нивото на харесване/нехаресване спрямо героя ти посредством различните ти избори при разговор с тях. Въобще може да не е нещо велико играта, но определено си заслужава. Евала на Обсидиан :P

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon May 31, 2010 6:07 pm

е мен това ми беше достатъчно, само НЯКОГА да успея да приключа Ред Дед. 15 часа енд каунтинг и съм доникъде, току-що почнах Мексико:)

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Tue Jun 01, 2010 12:51 am

И на мен ми е относително приятна, след 3-4 мисии. Вярно че има доста недоизпипани неща, ама не е чак толкоз зле.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests