The Prince of Persia: Sands & Stuff

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri May 28, 2010 12:04 pm

Освен това Силвър как е усетил епика на фона на бутафорната реч на Кийра Найтли не ми е ясно тбх, но да не се отклоняваме :lol:

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri May 28, 2010 12:09 pm

JohanVladimir wrote:Вероятно все още не владея форумния етикет, затова извинете, ако се изказвам неадекватно.
Изгледах филма и ми хареса, но не мога да изнамеря оправдание за това, сега това нещо лошо ли е? Трима братя, злодей и принцеса, плюс вълшебен предмет и абсолютно щастлив край. Формулата беше разказана цветно и подходящо, финалната поука може да се сведе до поговорка.
Защо това да е тъпо?
Не е. Поне се надявам да не е, защото и аз съм така :)
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
PrivateRaio
Misting
Posts: 342
Joined: Tue Jun 20, 2006 4:01 pm
Location: София

Post by PrivateRaio » Fri May 28, 2010 2:03 pm

да, и аз съм така.
гледах филма, хареса ми. Не блести с някакъв мега плот, божествена игра на актьорите и прочее, имаше на места малко повече безумен хумор и т.н., но ми хареса. Фен съм на игрите, изгледах филма, 2 часа прекарани готино в кино, какво повече? При това аз съм известен хейтър и обикновенно оплювам повечето неща които гледам. Така че съм доволен :D
Бтв, кой, как приема някакво произведение или каквато и да е била форма на изкуство, и не само, е твърде лично и няма нужда от особена аргументация, според мен.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Fri May 28, 2010 2:38 pm

Вчера вечерта го изгледах, съвсем приятно филмче се оказа, мой е доволен. Щеше ми се да има повечко бойни изпълнения в стил Warrior Within, но може да са ги оставили за следващата част :wink:
Elves dig rocket launchers.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Fri May 28, 2010 7:39 pm

По повод сравнението с вторите и третите пирати:

- В Персия няма нищо, което дизайнерски и откъм изпипаност да се доближава дори минимално до екипажа на Бил Наи от вторите Пирати. Напротив, има някакъв генеричен Дарк Маул, който просто гледа лошо, както и Бен Кингсли с ужасяваща очна линия. Matte painting-ите са под нивото на синематиците на Близард и някои шотове са толкова пресилено омазани с тоя жълт филтър, за да ни е още по-ориенталско пред очите, че буквално не стават за гледане.

- В Персия няма нищо, което по грандиозност да се доближава до поне 10 момента от третите Пирати (да споменавам ли финалната престрелка? или как там е използван забавения каданс?)

- В Персия няма сюрреалистични сцени като тази с Джак и раците в пустинята, които поне малко да разчупват конвейрността на всичко де що се класифицира като сюжет.

- В Персия най-концентрираният откъм ефекти епичен момент е онова срутване и някви салта сред движещи се пясъци, които изглеждат като взети от интрото на играта, докато всички сцени с ефекти в Пиратите все още са еталонни и пример за страхотно и с мерак свършена работа. Някой въобще може ли да даде визуално поразяваща сцена, която наистина е направена с вкус и талант от Персия?

- Въпреки, че Орландо е по-кретен от Джиленхол, Джема определено е по-дразнеща дори от Кийра. Героят на Джиленхол обаче е написан ужасно, все едно става дума за поп-траш анимацийка на Дриймуъркс. Целият хумор е подчинен на това. В Пиратите тази неадекватност е в по-умерени количества и се разчита и на ситуационен хумор, а не само на тъпи уан-лайнери.

- Колкото и да е генерична цялата Пиратска история (и няма да тръгна да я защитавам), пак е по-интересна от тоя ужас в Персия. По-комплексна е, а и не свършва с безкрайно очевиден в средата на фуилма и блудкав хепи-енд.

- И вече казах, Нюъл не може да стъпи на малкия пръст на Вербински, който определено е страшно визуален режисьор, с много вкус, и винаги има по някаква странност из филмите му, която да показва, че ги приема лично. Нюъл тук е действал като наемна работна ръка, не особено кадърна при това. В хари Потър беше адекватен, но там е работил със сценарен и дизайнерски екип, който е с всичкия си, а не с уравненията на Брукхаймър, чрез които се изчислява директно какъв елемент трябва да бъде добавен във филма, за да се приберат още няколко милиона в бокс офиса.

Въобще, намирам защитаването на нещо толкова посредствено като Персия, само защото, видиш ли, бил непретенциозен филм за забавление, за много кофти вкус. А сравнението с нещо, по калъпа на което всъщност е правено, и предпочитането му пред него при все цялата очевидност на това, че става дума за порядъци разлика в класите на екипите зад двата филма, е направо кощунство.

User avatar
JohanVladimir
Sorcerer
Posts: 381
Joined: Fri Mar 19, 2004 1:40 pm

Post by JohanVladimir » Fri May 28, 2010 11:06 pm

А на мен ми се струва не твърде подходящо да говорим за вкус, ако няма да става дума за черно-бяла лента, разказваща за суицидните проблеми на гениален аутист, изигран от Оливие и заснет от Фелини :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri May 28, 2010 11:56 pm

Искам само драстично да се възпротивя на абсурдното твърдение, че Джема била по-дразнеща от Кийра. НИКОЙ не е по-дразнещ от Кийра!
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sat May 29, 2010 12:15 am

Ок, ако това е единственото дето заслужава възпротивяване. И двете ми са свръх неприятни пачи, така че въпросът коя колко и за кой колко, е маловажен.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sat May 29, 2010 1:45 am

Проблемът на Ковчегът на мъртвеца и На края на света е, че техният първообраз е Проклятието на черната перла, което е гениално и самодостатъчно. И те като негови продължения са доста бозави. Докато Принцът на Персия е по някаква игра и си е съвсем прилично лятно хитче.
Тоест - да, сега като се замисля, Пиратите наистина са по-добри. Но разочарованието ми от тях беше много по-голямо.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sat May 29, 2010 2:04 am

Не разбирам. Пиратите 2 и 3 са като Х-мен 2 и 3, като Спайдърмен 2 и 3, като Шрек 2, 3 и 4 и т.н. - нещо като прави пари и го доят до капка. Разликата с подобните обаче е, че поради масирания успех, в продълженията са налети адски много пари, които по случайност са попаднали в човек, който знае как да ги потроши. Сюжетно Пиратите 1 са на нивото на Пиратите 2 и 3 - и трите филма са прекалено глупави, за да се обръща въобще внимание на това кой от кой е по-тъп. Oт всякаква друга гледна точка - режисура, сценография, актьори, музика, ефекти поредицата прогресира, а в подобни филми това е важното.

А това, че Принцът на Персия е просто по някаква игра не може да оневини пълната некадърност която се носи от него. Ако ще и по стихотворение на Елан Морин Тедронай да е, като смуче - смуче.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat May 29, 2010 9:15 am

Изобщо не съм съгласен. Вторите и третите Пирати се взимат насериозно. Точно това ги проваля. Докато първият е самодоволно малоумен и забавлява неангажиращо, продълженията се опитват да имат могъщ епичен сюжет. Айде не, а?

А сравнението с комиксовите филми е смехотворно - те са направени по модел на сериал, не на цялостна история.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat May 29, 2010 9:33 am

Прелестен филмец, а доколко се сравнява с Пиратите, ми се струва тотално ирелевантно. Мацката е уберкрасива, нашият пичее, макар че малкият брат беше светлинни години по-як, екшън сикуенсите и камерата са брилянтни, като изключим няколко твърде смешни забавени каданса, а въртенето по ръчките по стените в началото е толкова homey feeling за всеки, играл играта, че няма нагде :)

е нямаше нужда чак от армагедони и гневът божи, ама става ;Р
This is it. Ground zero.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sat May 29, 2010 1:19 pm

Roland wrote:Изобщо не съм съгласен. Вторите и третите Пирати се взимат насериозно. Точно това ги проваля. Докато първият е самодоволно малоумен и забавлява неангажиращо, продълженията се опитват да имат могъщ епичен сюжет. Айде не, а?

А сравнението с комиксовите филми е смехотворно - те са направени по модел на сериал, не на цялостна история.
Извинявай, но нали разбираш как Пиратите пък са еканизация на theme park в Дисниленд? Няма никаква, ама НИКАКАВА разлика в сериозността и целите на Пиратите 1/2/3 и Персия. Това, че продълженията изглеждат в пъти по-скъпо и по-епично, това че третата част започва с обесване на дете и завършва с минорен, но все пак хепи-енд и особено това, че във вторите Пирати има изродска swashbuckling сцена върху търкалящо се в джунглата колело, никак не ги прави по-вземащи се насериозно.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat May 29, 2010 1:39 pm

Silver-а е прав за Пиратите - на куково лято се взимат насериозно, при все разните митични пиратски драмички.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat May 29, 2010 2:13 pm

Сори, за мене тоя франчайз от втората си част закрещя "искаме да сме нов стейпъл" и се пукаше по шевовете от претенция. Впрочем, като спомена търкалящото се колело, се сетих за клетката-топка и как на второ гледане просто спрях филма там. От срам.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 18 guests