Red Dead Redemption

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Thu May 20, 2010 10:24 pm

Scourge wrote:силно се надявам туй да няма много общо с недоразумението гта4.
Чел съм, но не съм виждал, че GTA 4 има проблеми за PC, но на XBOX 360 e великолепна - всъщност това беше играта, коята ме накара да обърна сериозно внимание :D на Рокстар ( предишния ми пост )

RDR го чакам утре :D :D :D - нямам вече търпение.
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri May 21, 2010 12:22 am

E, Rockstar винаги са заслужавали внимание и още повече от GTA 3 насам. Аз много им се кефя и на Midnight Club-а, винаги ми е харесвал повече от разните му NFS клонинги.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Fri May 21, 2010 11:29 am

AlDim wrote:
Scourge wrote:абе не е много ясно коя версия колко е зле, докато не се гледат в движение. гта в разни отношения всъщност беше по-поносима визуално на пс3 (дитъра на сенките и по-кротки хайлайти, бокс версията направо ти вади очите в туй отношение).

на тия картинки си струва да се отбележи, че тук-там има некви странни грижи с осветлението в пс3 шотовете. "мацаницата" в движение всъщност може да е по-добре от алтернативата (фреймрейт настрана).
Нямам представа какво имаш предвид под "кротки хайлайти", но точно същия отвратителен дитър на алфа-блендинг-а е сложен на PS3 версията в Red Dead Redemption, докато на бокса всичко е перфектно. Аз съм виждал 360 версията със собствените си очи и изглежда умопомрачително добре, без никакви подобни артефакти. Реално единственият проблем е свързан със спадовете на фреймрейта по време на кътсцените с повече детайлни глави, но на PS3 дори геймплея се мъчи здраво, така че...

Иначе в нито една от версиите на GTA IV или Red Dead не е имало МОУШЪН блър. Говорим си чисто и просто за замазани от ниска разделителна + омразния quincunx AA текстури.

Или да го кажем с две думи - независимо дали гледаме шотове или играта "в движение", RDR на PS3 смуче големия.
бокс версията на гта страда от надути спекюлъри и лъснали изгорели чела. от тия шотове може да се заключи, че и рдр е същата работа. как дитърът (и ниската резолюция) помага на сенките, когато камерата се движи, се вижда добре още в началото, например в сенките на колоните на метрото.

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Sat May 22, 2010 9:13 pm

Е добре, графиката е невъзможно добра.
Но това, което искам да споделя е, че според мен RDR една не толкова дълбоко законспирирана ролева игра. За мен за сега това е RPG of the year. Мултито в комбинация с http://socialclub.rockstargames.com/ би бил потенциален съперник на Близард и всякакви MPORPG -ове.
И пак - въпреки различния сетинг и предварителните нагласи за сендбокс - не мога да избягам от положителното за мен усещане, че играя нещо подобно на Готик или Ризън :D
10 часа прекарани с RDR за мен бяха поглед през ключалката към бъдещето на добрите игри въобще. Сливане на жанрове, с избор от играча към какво да се насочи - действие, тръгване по основната сюжетна линия и нетърпение да видиш историята, развиване на героя, грайндинг в стила на MPORPG, разходка за разглеждане на пейзажа, мини-игри и всичко което може да си помислите. И всичкото това с изключително внимание към детайлите, втори трети и ен-ти планове.
Този път Рокстар надминаха даже себе си....
:metal: :metal: :metal:
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat May 29, 2010 8:49 pm

Баси тея дни как нямам време да цъкам, а ми се цъка Ред Дед до обезумяване не е риба просто...Бтв на озона е изчерпана за бокс е така с размах:)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon May 31, 2010 9:26 pm

Няма.
Такава.
Игра.

Ще бъда кратък и разхвърлян, защото все още играя. На Статс ми пише 13 часа и малко, но покрай два загубени сейва (аз съм си виновен, не играта) ми отидоха два пъти по около час игра + някои релоудове на мисии - да кажем, че имам към 16тина часа вече. И съм може би малко след средата:))) смЕтайте:)

Преди да започна да споделям още една купчина временни впечатления искам да кажа, че въпреки ужасно силната до момента година за мен лидерът е само Ред Дед и не мога да си представя коя игра ще е по-голяма и по-добра от него. Да, дори непрежалимият МЕ2 за мен е по-слабата игра от Ред Дед.

В произведението на Рокстар преди всичко има толкова МНОГО. Фен съм на сендбокс жанра и с малки изключения съм изцъкал почти всичко значимо в него от ГТА3. RDR е първата игра, в която тъпо/скучно сайд активити просто НЯМА. Едното просто дебнене и ловене на дивеч дето ако решиш може да стане е бати зловещия грайнд доставя огромно удоволствие.

Ще довърша утре, че трябва да ставам мамка му.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon May 31, 2010 9:28 pm

Гадино, са ше ме караш да търся бързи пари за xbox и играта ;(
:ninja:

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Mon May 31, 2010 10:02 pm

Не е ли яко, че още от сега има 2 силни кандидата за GOTY? :) Ех как завиждам, че не мога да поиграя RDR!

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Mon May 31, 2010 10:48 pm

Muad_Dib wrote:Няма.
Такава.
Игра.

Ще бъда кратък и разхвърлян, защото все още играя. На Статс ми пише 13 часа и малко, но покрай два загубени сейва (аз съм си виновен, не играта) ми отидоха два пъти по около час игра + някои релоудове на мисии - да кажем, че имам към 16тина часа вече. И съм може би малко след средата:))) смЕтайте:)

Преди да започна да споделям още една купчина временни впечатления искам да кажа, че въпреки ужасно силната до момента година за мен лидерът е само Ред Дед и не мога да си представя коя игра ще е по-голяма и по-добра от него. Да, дори непрежалимият МЕ2 за мен е по-слабата игра от Ред Дед.

В произведението на Рокстар преди всичко има толкова МНОГО. Фен съм на сендбокс жанра и с малки изключения съм изцъкал почти всичко значимо в него от ГТА3. RDR е първата игра, в която тъпо/скучно сайд активити просто НЯМА. Едното просто дебнене и ловене на дивеч дето ако решиш може да стане е бати зловещия грайнд доставя огромно удоволствие.
На мойте статистики в Social Club - а пише, че съм играл 141 часа, но според мен има някакво насекомо :D Не съм имал физическата възможност да го направя :D :D, колкото и да съм искал.
Да наистина, не е имало досега такава игра - чак ме е страх от нея. Просто започваш и отиваш в друг свят ...
Аз съм от поколението, за което фентъзи, пък и фантастичния сетинг - дойдоха по-късно.... Първият ми филм, на който ме заведе баща ми беше " Hombre " - тогава даже ми беше трудно да чета достатъчно бързо субтитрите, след това дойдоха спагети уестърните и източно германските - тогава politically correct - индиански филми.
Първият един час с RDR ме върна години назад и същевременно ми даде поглед към бъдещето на игрите.
Аз само бих добавил - и такова кино вече няма....
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Jun 01, 2010 12:22 am

Набързо още едно включване от мен - само искам да кажа, че дори простото ЯЗДЕНЕ е баси кефа, има нещо като "мини-игра" с форсирането и енергията на коня....Единствените причини да не съм абсолютно постоянно пред бокса са приятелката ми и фактът, че животът е скапан и всеки от нас трябва да върши нещо, за да се оправя с него:) За физика и графика няма да отварям дума докато не ми е готово ревюто, просто вземат дъха и двете, особено дневно време в прерията буквално можеш да зацвилиш от кеф. Аз по-красива оупън-уърлд игра не съм виждал.

Обещавам да спра с надъхването и хваленето със следното - в неделя трябваше да ставам в 7 сутринта, при което съм се държал с два ред була до 5:30 заради Ред Дед :lol: :lol: :lol:

Бтв за хората без боксове и стейшъни - според мен няма как да не я портнат рано или късно, Рокстар са точни винаги в това отношение (май освен Bully ако не ме лъже паметта). Само дано да е по-скоро, че да можем да я коментираме всички.

И специално за Амикае - знаеш, че и аз съм болен фен на МЕ2, но просто това чудо е лудницата...

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Jun 01, 2010 12:43 am

Туй ако вземе GOTY ще си умра от яд. И не защото съм фенбой на ME2, а защото няма да мога да го играя и да разбера дали би ми харесало повече от любимата ми игра. Рових се из нета из различните форуми, като в интерес на истината на доста места сравняват двете игри и се чудят коя ще е GOTY. За момента мненията са балансирани с лек превез за ME2 според половете. Но ми е през центъра какво пишат другите. Искам да го играя това! Толкова много заглавия се събраха, които ме чоплят и това сега за капак на всичко друго. Май ще се наложи да си купувам xbox по-скоро от очакваното. :? Най-малкото, ако не го играя със сигурност ще гласувам за ME2 GOTY. Не виждам друга игра за момента, която би могла да ми промени мнението.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jun 01, 2010 12:58 am

Starcraft 2 e GOTY няма какво да четете форуми за да ги разберете.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Jun 01, 2010 1:05 am

Starcraft е GOTSTFU :mrgreen:

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Tue Jun 01, 2010 1:09 am

Starcraft e.... craft :D
RDR e Art :mrgreen:
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Jun 07, 2010 9:39 am

Превъртях я в крайна сметка. Тая игра беше почти безкрайна баси. Накрая на статс-а ми пишеше 25 часа точно, 86.6% complete, което май ми е рекордът в сандбокс игра (т.е. смятайте колко яки са сайд-ивентите). Историята свършва по особено кефещ начин. Междувременно направих и 600 точки ачийвмънти, като дори се занимавах с някакви за покер и темподобни.

Въобще повтарям всичко казано по-горе - ако тази година ще играете една игра, нека това да е Ред Дед. Ще драсна ревю като имам време, определено има какво да се каже.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests