Fallout 3 и S.T.A.L.K.E.R. - за и против

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Apr 14, 2010 1:15 am

armageddon wrote:Fallout New Fegas 3ката не съм играл и ме съмнява като цяло +, но това продължение вероятно ще е добро, Obsidian май знаят какво правят
Huh? Come again? :shock:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Wed Apr 14, 2010 1:20 am

Ползва същия енджин като за начало? Bethesda не могат да направят RPG дори живота им да зависи от това? Obsidian за сметка на това могат да направят отлична ролева игра въпреки това?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Apr 14, 2010 1:27 am

No ti... ne si q igral? :shock:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Wed Apr 14, 2010 2:20 am

Still failing to see your point ...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Apr 14, 2010 4:25 am

Ами това е експанжън. Може да го правят други хора, но базата е тая на тройката. Която е монументално добра бтв, да вметна небрежно. Просто не ми е ясно що би очаквал да е толкова по-различен от оригинала експанжънът само на базата различни дивелъпъри...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Apr 14, 2010 7:34 am

Uhh, Fallou 3 e izkluchitelno kefeshto RPG i dostoen naslednik na starite igri (tui ot ogromen fen na 1 i 2, koito obache nqma namerenie da se metne v bandwagon-a na qrostnite zashtitnici na "dobroto staro, koeto ne trqbva da se pipa"). V nqkoi otnosheniq e po-dobre ot predishnite chasti, v drugi ne chak tolkoz, no pri vsichki polojeniq e ogromno zaglavie. Sushtevremenno Obsidian moje da imat izvestni ostatuci ot talanta na Black Isle, no dosega ne sa pusnali i edna naistina dobra igra, koqto da ni napomni za minalite im podvizi. Suotvetno sum "cautiously optimistic" po adres na Vegas.

Inache neka pomislq kakvo chakam taz godina...

Fable 3 sus sigurnost. Halo Reach edva li shte mi stane lubima, no neizbejno shte bude izzobana. Drugi neshta sa Lost Planet 2, Red Dead Redemption i Alan Wake. Dosta veroqtno e da se sdobiq i s Natal ili Move, koe tochno zavisi ot software-a. No puk ako vzema nqkoe ot tqh, mi se iska da si shitna nqkoq ot plastmasovite djadji, koito akumuliram v kushti i posle pochti ne polzvam. Dva DDR-a, Rock Band, Guitar Hero 3, sega si vzeh i 360 wheel, koeto sus sigurnost shte ostane...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Apr 14, 2010 10:27 am

Към моя списък по-горе добавям няколко неща, за които ме подсетихте: Puzzle Quest 2, Fallout: New Vegas (по-надолу ще ЕЛАБОРИРАМ обаче:))) и разбира се - Halo: Reach.

Две думи от мен относно Fallout драмата: Тази игра колко съм я чакал, нямате си и бегла идея. След което тя излезе. След което аз играх 14 часа без почти никакви прекъсвания, след което я зарязах в средата на нищото. Не съм пуснал нито едно ДЛЦ (макар да ги имам), не съм я дори превъртял....Не знам дали е заради липса на време или заради други приоритети, но Fallout 3 далеч не ми е сред любимите заглавия. Играта е хубава, но неща като "монументално добра" с размах бих ги пропусна. Прекалено е противоречива и прекалено много неща ме дразнят в нея, за да ми е от топ-заглавията.
За чакам Нови Вегас: ами заради едно ексклузивно 14-странично превю на немското списание PC Games, което четох в началото на март. Първо да уточня за Симеон - това не е експанжън, а стендалоун продължение, нека липсата на цифрата "4" да не ни обърква все пак. Второ - най-малкото чакам играта, защото има и ДРУГИ цветове освен лайняно, кафяво и мръсно зелено....(Вегас изглежда великолепно добре и доста по-жив отколкото Фолаут 3 и да, знам, че сме в ядрената пустош, но лично на мен ми писва да гледам говняни цветове на гадини, околности и свят в един момент). Ще има много по-добър контрол над съекипниците (companion wheel с команди), ще може да се модват оръжията, ще има репутация и три фракции ала УоУ и още неща.
Ако трябва да съм честен - не съм фен нито на Бетесда, нито на Обсидиан (да не споменавам, че Алфа Протокол на последните ме грее доста повече от Нови Вегас), но се надявам последните да се справят по-добре.

Толкоз от мен, сега ще си едитна поста по-горе.

И според мен Уичър 2 тази година няма да видим колкото и да искаме.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Apr 14, 2010 10:33 am

В DLC-тата има сняг и лед, гора и блато, космически кораб със всякакви "Prey" ефекти

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Apr 14, 2010 10:35 am

Страхотно, защото в оригиналната игра има само още и още бледо-зелено-кафява ГНЯС. :lol:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Apr 14, 2010 10:46 am

Spoiler: show
Image

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Apr 14, 2010 10:49 am

Добре, разбрахме, но все още го няма в оригиналните игри, нали?

Бтв още нещо, което забравих да напиша по-горе - РРС кому беше нужно да пишеш мини-оценки на игрите от тая година не знам:)

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Wed Apr 14, 2010 12:17 pm

S.T.A.L.K.E.R >>> Fallout 3

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Apr 14, 2010 12:46 pm

Еми бате съгласен съм, ама на СТалкер системата за скилове и качване на нива и въобще статсове е могъществено липсваща и по-тъпо от Фолаут. Иначе като свят и атмосфера - остро Сталкер.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Wed Apr 14, 2010 1:19 pm

Поради което Сталкера е шуутър с РПГ елементи :P

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Apr 14, 2010 3:42 pm

Delegat wrote:S.T.A.L.K.E.R >>> Fallout 3
Fallout 3 >>> S.T.A.L.K.E.R

Аз лично имам непоносимост към геймплея на руското дръвце, а и като свят не мисля че има предимство.

Иначе RRS е дал картинка от най-слабия експанжън на 3-ката. Point Lookout му е мамата.

Колкото до цветовата гама - Коле, метни един поглед на старите Fallout-и и ми кажи колко цвята виждаш. А и за 14 часа няма как да си открил кой знае какво.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests