Gears of War 3

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon May 30, 2011 2:29 pm


User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jun 13, 2011 1:53 am

А аз в момента цъкам двойката. Доста ми е досадна след двата Uncharted-а, плюс ТЪЖНО зле написана откъм диалози и сценарий (така де, ясно, че не е това идеята, ама ми е малце ТВЪРДЕ малоумна), но все пак кефи достатъчно, за да продължа. Пък и трябва да се мине :roll:

Update: малоумната драма на Дом и жена му обаче беше изненадващо яко завършена.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Jun 13, 2011 7:37 am

За мен Gears 2 > Uncharted 2. Геймплеят при престрелките е някакви пъти по-добре изпипан, мачовските диалози за култ и има доста по-голям потенциал за преиграване, да не говорим за омазващия Horde mode и коопа. Да твърдиш, че историята е зле написана е като да плюеш по Commando - дебилията е напълно търсен ефект. И да, това с жената на Дом го считам за една от най-добрите емоционални сцени в гейминга изобщо. Реално единственото нещо, което не ми хареса в Gears 2, е финалният "бос", но то и тоя в Uncharted 2 беше яко мех.
Но в края на краищата игрите са прекалено различни за да може да се направи обективно сравнение.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jun 13, 2011 9:22 am

Бойната им система е почти идентична обаче, и ше ме прощаваш, но играни back to back тая в Ънчартед е ПОДЧЕРТАНО по-добре изпипана.

Иначе просто не ми се почва сравнение, щото няма ей богу ЕДИН елемент, по който тая игра да може да се мери с шедьовъра на Naughty Dog, освен по малоумие.

И тва, че слабоумието е умишлено, не му пречи да е слабоумно. Могъщите епични и мега героични войници ме отвращават на висцерално ниво, боя се.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Jun 13, 2011 9:42 am

Според мен пък е особено безмислено точно тези две игри да се сравняват, както и които и да е две игри от различни ЖАНРОВЕ баси. Силно не съм съгласен с "бойната система на Гиърс била почти идентична, че и даже по-добре изпипана". Първо тази система за пръв път е въведена от Epic и целият свят, включително Naughty Dog я е рипофнал именно от тях и второ - неща като мини-играта с презареждането, кръвта във въздуха като прострелваш Locust или например изпозлването на human shields аз поне в Uncharted не видях, а особено първото е баси кефещият и интегрален момент от Гиърс.

За сравнението на свят и герои - тук си е силно до лични предпочитания, Симеон точно никога в съзнателния си живот съм сигурен, че не се е кефил на силно тестостеронни неща като Мarcus Phoenix (а и по същата причина в другата тема е написал, че искал Дюк Нюкъм да е фейл), така че не мисля, че мнението му е някаква представителна извадка.

Аз също страшно много харесвам Uncharted 2, но трябва да се отчита факта, че Gears 2 има хендс даун най-добрият сингъл плейър на шутър към днешна дата, а пък Uncharted 2 има най-добрият геймплеен баланс между няколко неща евър.

So just enjoy both.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jun 13, 2011 9:49 am

Аз изначално ги сравнявах само като кефа, който ми носят. Ънчартед се самоинвентва на всеки 20 минути и ти предлага нов геймплеен елемент. Гиърса цикли в общи линии 8 часа залягане и стрелба с разнообразието от "пази Джак, докато хакне нещо". Бойната система е същата, доколкото умираш от плюнка, прикриваш се и т.н. Факт, зареждането е мега яко, не споря, но принципно това кой е пръв в нещо рядко е равнозначно с кой е най-добър в това нещо.


И още нещо, по което тия две игри могат да се сравняват, бтв, е колко са напреднали спрямо оригинала си. Ънчартед 2 е друга вселена спрямо първата си част. Гиърс 2 е Гиърс 1 с друга кампания.


Как да е, ясно ми е, че са различни жанрове и т.н. Просто за мен като ниво на експириънса няма място за сравнение и може би не трябваше да почвам тази след онази...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Jun 13, 2011 9:53 am

Именно. Едно предложение - никога не играй игри с много подобни геймплейни елементи една след друго, ако знаеш, че имаш време да цъкаш - разпусни с коренно друг тип заглавие, сигурен съм, че има какво да наваксваш.

Само не съм съгласен с началото на поста ти за Ънчартед, който се самоинвентвал с нов геймплеен елемент. Това не е така. Ънчартед 2 просто е съвършеният баланс между стрелба/платформинг/quick-time events/пъзели и от началото до края всяка една ситуация независимо от различният скрипт вилнеещ на екрана може да се квалифицира в тези 4 категории.

Бтв чувствам се все едно спорим дали Fallout 2 или Baldur's Gate 2 е по-як, което е някакво яко ретардед.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Jun 13, 2011 9:55 am

Симеоне, играл съм ги back to back, а ти престани да си натрапваш мнението по любимия ти нахален начин и ЗОМГ КАПС. Звучиш подчертано фенбойски.

Uncharted е невероятно осъществена комбинация от Tomb Raider и Gears, но специално престрелките са доста далече от усещането за съприкосновение с противника и интензитета в заглавия като Gears, CoD: MW, Halo и т.н., които са еталона за шуутърите. Основната ми критика в това отношение по адрес на Uncharted е, че противниците реагират доста лагаво като ги уцелиш и са еднообразни откъм видове и тактика.

Въобще силата на играта не е в това, че е най-добра във всичко, а в това, че прави най-адекватната комбинация от иначе много стандартни и по-качествени в други заглавия елементи и предава историята си наистина добре, колкото и да е елементарна. И бтв не е трудно втория Uncharted да е на светлинни години от първата част, при положение че тя беше посредствена в много отношения. Докато Gears 1 е една от най-влиятелните и зарибяващи игри за цялото поколение конзоли и е рипофната от десетки заглавия, включително Uncharted.

Както каза колето, и двете игри са прекрасни, просто едната не е като за теб.
Last edited by AlDim on Mon Jun 13, 2011 10:05 am, edited 1 time in total.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Jun 13, 2011 9:58 am

Мноого странно виждане, поне от моята камбанарийка.
От всички хора които знам че са играли Gears 1 и 2 , всички освен теб твърдят че единицата е повторяема и това и е кусура докато двойката те залива с разнобразие.
Друго което не мога да разбера какво значи Нов геймплеен елемент в U2 - аз такова нещо не видях - през цялата игра си гледах филмче, пуцах си и си минавах каскади по обичайния начин.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jun 13, 2011 9:59 am

Е то това излиза малко вече оф-топик, ма Сашо да сплитне, ако реши, без друго той даде най-безумното мнение в тоя спор към момента :lol:

Ънчартед 2 се самоинвентва, доколкото нон-стоп ти предлага нещо ново. Ясно е, че всичкото е в един жанр, но първата мисия е стелт, по-късно имаш дълъг сикуенс, в който трябва да вървиш, помагайки на ранен репортер, преди това бягаш от камион, стреляйки назад, и т.н., и т.н. На всеки половин час играта ти предлага нещо, което НИКОГА досега не си правил в нея, и може би няма да правиш повече - чудовищно разнообразна е в това отношение.

Гиърса има към момента една мисия с танкче...

Но си прав - трябваше да хвана Heavy Rain вместо това :/ Не, че и иначе имаше шанс да ме грабне повече. Заеби мачо куулнеса, в Ънчартед съм се хили на всеки 10 минути на някакъв лаф, тука ме сърби да им скипвам грозния хероизъм...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Jun 13, 2011 10:12 am

Е то това излиза малко вече оф-топик, ма Сашо да сплитне, ако реши, без друго той даде най-безумното мнение в тоя спор към момента
Симеоне, започваш да залиташ към безцелни нападки, вземи се в ръце.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jun 13, 2011 6:02 pm

Добре, това вече не е оф-топик - КЪДЕ е разнообразието в Gears 2? В последната четвърт на играта съм и за момента геймплеят е като права лопата - правиш ТОЧНО едно и също от начало до край. Което е абс същото, което правиш и в единицата бтв. Тва, че единицата е еталон, никой не го спори, аз съм я превъртял още като излезе навремето. Обаче двойката за сингъл няма грам нововъведение.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Jun 13, 2011 6:42 pm

Е добре де - в червея, после с танка, преди червея на палтформата, след танка в на локусите тунелите, един тон пъти се сменя цялата обстановка баси:)

Всъщност както и горе казах - доста безумно е да го играеш след втория Ънчартед, то след него не знам какво би ти се видяло разнообразно и хубаво.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Jun 13, 2011 6:48 pm

Толкова много се сменят нивата че в един момент ми дойде в повече и трябваше да спра да си почина.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jun 13, 2011 7:18 pm

Ъъъ, нивата се сменят, да. То би било леко смущаващо, ако не се сменяха. Аз говорех за това какво правиш в тях. Верно, че червеят беше по-интересен, но извън него и танка, всичко друго е "прикривай се и стреляй", с почивки от по минута-две ходене напред.

А да, и драмичката на Дом :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests