Gears of War 3

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Jun 13, 2011 7:37 pm

Еми изненада - това е шутър игра :), няма какво друго да правиш в шутърите освен да стреляш.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Jun 13, 2011 8:19 pm

В този ред на мисли аз викам да направим и един сравнителен анализ на Starship Troopers и Indiana Jones... :lol:

Gears е един от най-разнообразните шуутъри на пазара. От епичното придружаване на камионищата в началото, през използването на фауната като движещо се прикритие и престрелката в лашкащия се насам-натам сал в пещерите, до динамичното ниво с падащите сгради, червея (!), сцената с летящите зверчета, съспенса в лабораторията, кефещите бос битки, епичното яздене на Брумак в края и т.н. и т.н...

Както каза RRS - това е шуутър. Понякога съм на кеф да решавам мистерии в някое куестче, понякога съм на кеф за приключенстване из джунглите, понякога искам да командоря големи армии, понякога просто искам да стрелям с кеф. Въобще проблемът ти е с жанра, а не с конкретния му представител.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jun 13, 2011 10:05 pm

Така си е, аз никога не съм играл екшъни и това изобщо не е вторият ми любим жанр в игрите :lol: :lol: :lol:

Се тая, просто очаквах повече. И не само в сравнение с Ънчартед, която - хубаво - е различна, а в сравнение с единицата. Баси, Биошок 2 имаше повече нововъведения спрямо първообраза си :shock:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Jun 13, 2011 11:40 pm

Е то има доста нововъведения но (предполагам) за теб не са били важни и не си ги забелязъл. Аз дори се дразнех че са бягали от единицата прекалено много. б.т.в. още не мога да схвана защо го пишем това в темата за тройката ?

Сега се сетих че бях писал и мини ревю в темата за мини ревюта. Писал съм и разнообразие 10/10
За разлика от първа част тук са взели присърце оплакванията че нивата са с еднообразен дизайн. Просто няма думи за това което са измлислили дизайнерите - по едно време не знаех къде се намирам от смяна на обстановката. Единствената друга игра с подобен пейсинг е God of Wаr (поне според мен ).
Нивата са следните:
Spoiler: show
Почваш с леко туториълче с класически градски бой напомнящо обстановката в единицата за да се запази приемствеността. След епичната реч (за фенове на военни речи и класическите хеликоптерни сикуенси) те изсипват на широко пространство в рейл шутър и се налага последователно да управляваш оръдие, да отблъскваш абордажи и да караш трактора. След това те изсипват в изоставено зимно селце където дебне параноята на камикадзетата (особено тунела беше интересен). Мястото свършва мегаломански с артилерии в гробище. Акт 2 те изсулва право с пещера която е всичко друго но не и скучна със всичките пълзящи гъсеници прикрития, светещите клъбца по стените и ручейчетата.После идва храма на Локустите. Идва разрушен в земята горящ град! И разбира се короната на нивата - червея , през който си пробиваш път път с резачка в ръка през черва и кръв. Акт 3 почва с мътен дъжд, изоставена лаборатория и мъкнене на грамадна бомба докато отблъскваш гадинките само с пистолет. Лабораторията си е чиста параноя с резервоарите а на излизане те чакат падащи от небето кристали бръсначи . И това не е всичко - идва сикуенс с управление на танк в ледена гора и езера. Подземното езеро, преследването с лодките са само подготовка за бруталния бос. Целия акт 4 е вариация на екстравагантен дизайн . Неслучайно там е най-въздействащата сцена в играта и една от малкото места в игри където съм се вживявал все едно наистина съм там. Езерата с разплута жълта газ също са доста интересни откъм дизайн. За финал си имаме не само бос но и рейл стрелба на много висока скорост първо с бясно летене в тесен тунел и после за констраст в най-откритово място в играта над гори. Чааак 5 акт ни връща в познаите от единицата градски боеве за да завърши пълния кръг и да се върне там откъдето тръгна. На финала си имаме спускане в разрушаващ се небостъргач пропадаш в дупките на локустите, управление на най-бруталното превозно средство и финала който е тъп геймплейно но интересн за гледане.





Много мисъл при оръжията - както по старите (бърза резачка, граната мятана без да се показваме, мерник при автомата на локустите) , така и при новите - пърлачката и бързия пистолет са много добри попадения, щита е добра идея, тежката картечница и миномета пък са мислени специално за голями мелета и това е позволило на дизайнерите да ни ги дадат.
Мисълта да разнообразят е действала и при противниците. За щастие няма ги вече 3-4 вида повтарящи се противници от първа част. вярно махнали са Берсерките и боя с Брумак пеша си остава само в PC версията на единицата но за сметка на това Рийвърите и другите нови популнения компенсират.
Нивата с рейл шутинг и управление на превозно средство са много добри и определено раздвижват още повече геймплея.
Оправили са AI-то на спътниците, и то са го оправили както трябва. Обективно погледнато пак правят някои глупости но в сравнено с първа част просто няма нищо общо.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jun 14, 2011 12:18 am

Еми щото няма тема за старите части. Нищо де, то ние ше спрем до ден-два и после вече ше си пишем за тройката.

Иначе аз под нововъведения разбирам промени в геймплея, не просто някое ново оръжие или нови противници. Това го има и в DLC-та. Като правиш изцяло нова игра, аз поне очаквам тя да е видимо подобрена спрямо предходната.

Сега, предполагам, че има много въведения в мултиплейъра (то първият гиърс имаше ли въобще? Май не), но мен това не ме вълнува някакси.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jun 14, 2011 12:28 am

Кое няма първия ?

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Jun 14, 2011 12:48 am

Е не това мисля, че е абсолютният бисер на Симеон откъм гейминг евър :lol: :lol: :lol:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jun 14, 2011 1:47 am

Кое по-точно? Иначе абсолютният ми бисер е в Кармак темата, считам 8-)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jun 14, 2011 7:19 am

Уф, свърших я най-сетне. Накрая ми беше много клизма и самонасилие, макар че частта с Брумака радваше зверски.

Как да е, определено не е игра, която ще преигравам. Някакси екшънът не ми е достатъчно кефещ, че да компенсира липсата на история.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Jun 14, 2011 7:39 am

Roland wrote:Кое по-точно? Иначе абсолютният ми бисер е в Кармак темата, считам 8-)
Това за мултито на едно от най-популярните мултиплейърни заглавия това поколение конзоли... примерно. :lol:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jun 14, 2011 9:04 am

Мда, тва беше Биошок, дето единицата нямаше мулти, а двойката имаше.

Мен понеже, знаеш, мултито ми е през уя... :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jun 14, 2011 9:12 am

Кооператива всъщност придава съвсем друго значение на кампанията. Не случайно го рекламираха като опция в Uncharted 3.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Jun 14, 2011 10:01 am

Коопа в Uncharted 3 няма да е в основната кампания обаче.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jun 14, 2011 10:29 am

Но ще го има. Аз на първия Gears минах два акта в кооп и нямаше нищо общо със самостоятелната.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Jun 14, 2011 10:36 am

Има само всичко общо, просто е още по-яко да играеш с дружка.
Last edited by AlDim on Tue Jun 14, 2011 10:50 am, edited 1 time in total.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests