Clash of the Titans

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Apr 16, 2010 6:04 pm

Схващам, че пак елитарничиш, това схващам. Аватар е сниман за 3D. На тоя просто му личи, че 3D-то му е добавено по-късно, колкото да се впише в новата мания. Ефектите са му - както сам изтъкваш - твърде смотани, че да им се слага 3D. И съответно остават само притъмнените цветове и общия fog of war за прецаканите хора с очилата..
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Apr 16, 2010 6:23 pm

Ей, бтв, във филма я имаше и преркасната Кая Скоделарио от Skins с грандиозната реплика "Come, my lady" ^_^
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Fri Apr 16, 2010 6:27 pm

Титаните принципно е филм за 3д, колкото и Аватар - безмозъчни екшъни са и двата. Това, че цял интернет пропищя от псведо 3д-то е отделен въпрос. Думата ми е, че тоя филм би спечелил от 3д-то (ако беше сниман 3д, а не конвертиран в поста) горе-долу толкова, колкото и Аватар.
Last edited by Silver on Fri Apr 16, 2010 6:28 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Apr 16, 2010 6:28 pm

Незабравимо участие, наистина:))) Иначе за Кая съм съгласна.
Бтв, гледам, че в ИМДБ пише някви хора в ролята на Атина и Аполон, които май имаха дори по-малко участие...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Apr 16, 2010 6:30 pm

Silver wrote:Титаните принципно е филм за 3д, колкото и Аватар - безмозъчни екшъни са и двата. Това, че цял интернет пропищя от псведо 3д-то е отделен въпрос. Думата ми е, че тоя филм би спечелил от 3д-то (ако беше сниман 3д, а не конвертиран в поста) горе-долу толкова, колкото и Аватар.
Превод от Силвърски: мрън мрън мрън Аватар мрън мрън Аватар мрън мрън мрън Земекис мрън мрън Полярния експрес мрън мрън мрън.

:lol:

Сори, не се стърпях...
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Fri Apr 16, 2010 6:35 pm

И аз съжалявам, да. Ако искаш замени Аватар на How to Train Your Dragon и опитай пак?

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Apr 17, 2010 2:20 pm

Аз го гледах без цайсите. В Cinema city Пловдив качеството беше ужасно. С цайсите беше страшно тъмно и не се гледаше добре изобщо. Без цайси се гледаше нормално и изобщо разлика почти нямаше.

И не е чак толкова жалък, колкото очаквах да бъде. Всъщност си е съвсем нормален филм. Ставаше за едно гледане, но си мисля, че ако прожекцията беше по-качествена, а не такава тъмница, щеше да ми хареса една идея повече.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Sun Apr 18, 2010 9:20 am

На мен не ми умряха много мозъчни клетки докато го гледах, което е добре.
Поносим филм бих казал...
Щеше да е с идея по- поносим ако не беше 3Д.
И наистина не си струваше 12 лв. дееееееееебааааа.....
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Jul 10, 2010 12:42 pm

Този филм ми хареса. Даже много ми хареса, макар че се радвам, че го пропуснах на кино. В смисъл, приятен филм, един такъв зрелищен, обаче се оказа адски подходящ за пускане на саркастични коментарчета на висок глас, сравнения с други филми и т.н. удоволствия, които с брат ми и сестра ми не бихме си позволили в залата, защото сме културни зрители и гледаме да не пречим. :D
Всъщност филмът е точно това, което очаквах - безмозъчен екшън с ефекти и практически нулева стойност като каквото и да било друго. Вероятно след една-две седмици макс вече ще съм го забравил.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sat Jul 10, 2010 2:52 pm

Направо се чудя дали сме гледали един и същ филм :) След всичките отрицателни коментари изненадващо взе, че ми хареса. Не е по-зле от Принца на Персия, даже в някои отношения е по-добър. Ние го гледахме на някакъв качествен рип, който почти ме накара да съжаля, че не сме го гледали на кино (но 2д, 3д-то щеше да е размазано), защото филмът е много красив, и то по оня качествен начин, дето показва, че хората са се постарали за нещо повече от стандартните неща. Дизайнът на продукцията е много добър абсолютно във всичко - от външния вид на героите, през разните митични същества, до красивите пейзажи. Усещането беше много фентъзи и цялата работа с боговете леко ми напомни на Илион/Олимп :) Героите не дразнят, актьорите са добри, а Мадс Микелсен рулира дори повече отколкото в Крал Артур. Доста качествено, наистина не знам за какво толкова го оплюха(оплюхте). Минусите - с прекрояването на сюжета почти всички отношения между героите са отишли в нищото, а Зевс е станал един такъв нелогичен. Андромеда вероятно не е била само за фон в първоначалния вариант, но каквото такова. Плюсовете на този вариант - макар и праволинеен и стандартен, е доста стегнат и не се влачи никъде (още се сещам за средата на Принца и Алфред Молина с щраусите). Определено не съжалявам, че го гледах.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jul 10, 2010 4:18 pm

Еми и аз тва разправям, ма мен никой не ме слуша за филми.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Sat Jul 10, 2010 11:41 pm

Здравейте, пирати ;) И аз сега го гледах на новите рилийзи. Чувството след като приключих с гледането е същото, което изпитах и след прожекцията на "Принца на Персия" - пропилян потенциал и изключително досадна и неубедителна Гема някоя си. Разликата е, че докато началото на "Принца" ми хареса много, а после започна да става все по-разочароващ, "Титаните" имаха зверски зрелищен и надъхващ финал и твърде слабо начало. Като цяло ефектите (макар че на някои места ми се сториха претупани) бяха много добри, режисурата ми хареса, от време на време хореографията, пейзажите бяха страхотни. Историята, обаче, беше куха и клиширана, претупана по такъв начин, че да не ти пука особено за никой от героите и вместо да използват богатата гръцка митология, за да създадат усещане за дълбочина и консистентност, авторите бяха грабили идеи оттук и оттам, бяха ги сдъвкали и омотали в лъскав станиол и ги бяха изплюли неузнаваеми, нелогични и неразбиараеми. Имам чувството, че няколко такива сценаристи, които не могат да разкажат една история поне донякъде вълнуващо, осират труда на една огромна армия дизайнери, художници, аниматори, стилисти и т.н. И все пак краят беше толкова готин...
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Jul 10, 2010 11:55 pm

За принцесата ли говорите? Беше толкова хот, че КАПЕШЕ ебаси, как може някой да не я харесва?!?

поне в принца де, тук не знам
This is it. Ground zero.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Sat Jul 10, 2010 11:56 pm

Да, в Принца беше :) Тук май все пак не толкова :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Sun Jul 11, 2010 12:05 am

Абе красива е, ама има ужасен глас и имам чувството, че никога не си седи на мястото. Май само в последния Бонд останах добро впечатление от нея. Сега, не знам, може и мнението ми да се приеме като лично. Разбира се най-досаден във вселенски апсект е този: http://www.imdb.com/name/nm0000729/
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests