Недооценените филми

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Apr 08, 2010 11:53 pm

Интересно е как Gangs of New York го има и в надценените, и в подценените филми:) Бтв, има 7,4 в имдб и 10 номинации за Оскар, не ми се вижда описван като боклук.

Иначе - Brothers Bloom, филм който мина по кината незабележимо и го гледах почти случайно, Беше толкова жизнеутвърждаваш, многожанров и елегеантно неамерикански, въпреки че е холивудски...

Едит Пиаф - животът в розово. За него дадоха Оскар на Марийон Котияр, разбира се, та не е като да е мрял на улицата, но имам чувството, че само заради заглавието си не беше гледан от половината си потенциална аудитория:)
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6461
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Apr 09, 2010 10:36 am

"The Brothers Bloom" и на мен ми хареса доста, но ми беше леко труден за гледане. Може би защото беше твърде "арт" за моментното ми настроение тогава, а може и по друга причина. Не знам дали бих го гледал отново.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

rodd1ck
E'lir
Posts: 198
Joined: Tue Nov 17, 2009 12:35 pm

Post by rodd1ck » Fri Apr 09, 2010 11:35 am

Блум ми е сред челните филми тая година, въпреки че към края се пооплетоха нещата повече, ама ми допадна повече от Brick, който малко скучничък дойде. :roll:

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Fri Apr 09, 2010 12:55 pm

Vivian wrote:
Сърцато подкрепям мнението за Kingdom of Heaven director's cut-a, Ocean's 12, eXistenZ (по-як от The Matrix за мен).
И аз така. Царството щеше да ми е любимият Ридли Скот, ако в Гладиатор нямаше Хоакин. А пък Екзистенц използва по толкова чудесен начин един герой на Дилейни, че само това му е достатъчно да трябваше да е оценен по-високо, отколкото е.
И за The Talented Mr. Ripley също подкрепям.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6461
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Apr 09, 2010 4:11 pm

"Белязан да умре" със Стивън Сегал. Всеки е наясно, че Сегал е абсолютно дърво откъм актьорска игра и нямам намерение да твърдя обратното, обаче конкретно в този филм екранното му присъствие е адски силно. Де да знам, излъчване ли е, какво е, обаче не дразни и дори радва. Пък и това е просто най-добрата и най-бруталната демонстрация на айкидо, записвана на кинолента изобщо, сюжетът, ако и да не е нищо особено, е поне приличен, а и злодеите са доста ефектни. Оценката от 5.2/10 в имдб е напълно несправедлива, при положение, че безумие като "Трансформърс", например, е оценено доста по-високо. Някак съжалявам, че Сегал от едно петнайсет години не е вадил свестен екшън, понеже едно време наистина го биваше. Жалко, че това време отмина отдавна.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Fri Apr 09, 2010 9:44 pm

Morwen wrote:Интересно е как Gangs of New York го има и в надценените, и в подценените филми:) Бтв, има 7,4 в имдб и 10 номинации за Оскар, не ми се вижда описван като боклук.
Ако зачетеш някои от 'реномираните' критически статии на Variety, Hollywood Reporter, etc. от времето, когато го пуснаха на кино в САЩ или попиташ някой киноман относно мнението му за филма, най-вероятно няма да получиш оценка 7.4, а по-скоро...4.4 :mrgreen: Освен това, въпросните номинации доста хора ги водят като 'дадени по милост', заради шумотевицата, която се вдигна далеч преди пускането на филма и заради 9/11.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sat Apr 10, 2010 1:27 am

Ми не знам, вярно че не чета Варайъти, но в България само хубави отзиви съм чела за него, а и 10 номинации по милост все пак? И какво общо има той с 11 септември?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sat Apr 10, 2010 1:39 am

Ffs, Vivian, а ако идеш на rottentomatioes няма да намериш рейтинг 44%, а 75%. Ок, номинациите за Оскар са му дадени по милост заради шумотевицата (квото и да значи това) - кажи сега останалите 49 номинации, от които 32 спечелени на кво се дължат. Понякога се оплиташ доста...

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sat Apr 10, 2010 9:31 am

Morwen wrote: И какво общо има той с 11 септември?
Смята се за част от сантименталната вълна 'I LUV NYC', затова и безсмисления акцент върху финалния кадър. :D

Но приемам доводите, взимам си бележка и го свалям от списъка си. Просто реално не съм се натъквала на благоприятна реакция спрямо него и сред познати и приятели. Но ако ше го махам от списъка, планирам да махна и Ripley.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Apr 10, 2010 9:34 am

Смени си приятелите, филма е як ;р

Бтв, не знам защо не се отдава дължимото на култов филм като Mr. and Mrs. Smith.
:ninja:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Apr 10, 2010 11:27 am

Ми аз пък не мога го дишам Смита. :)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sat Apr 10, 2010 1:54 pm

Май и това е от двата списъка:)
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sat Apr 10, 2010 5:01 pm

Beowulf - има време за всичко и явно е дошъл часът мнението ми да съвпадне напълно с това на Силвър :) А не си чел адекватни мнения защото агресивността на оплюването не оставя на човек много ентусиазъм и желание да обяснява що го харесва.

25th Hour
- изненадите не свършват, тук се засичаме и с Вивиан :shock: Не знам подценен ли е или не, но е велик просто.
The Talented Mr. Ripley -отне ми няколко години, за да оценя филма, но веднъж, когато го разбрах, го заобожавах. Ужасно удачно сниман и доволно многопластов. От доброто старо време, когато Мат Деймън правеше истински качествени роли...
Я раздуй какъв му е смисълът и многопластовостта, моля, може и в спойлер. Аз също съм го гледала няколко пъти и ми е интересно мнението ти.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

rodd1ck
E'lir
Posts: 198
Joined: Tue Nov 17, 2009 12:35 pm

Post by rodd1ck » Sat Apr 10, 2010 5:48 pm

Някак си Clerks, 25th Hour, Ripley не ми звучат като подценени филми.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Sat Apr 10, 2010 9:45 pm

Стига сте се занимавали с американски бози. Вижте АДМИРАЛЪ
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests