Недооценените филми

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Mon Apr 12, 2010 9:30 pm

Ghibli wrote: [25th Hour[/b] - изненадите не свършват, тук се засичаме и с Вивиан :shock: Не знам подценен ли е или не, но е велик просто.
Не думай! Аз се същисах още при засичането относно 500 Days of Summer. :mrgreen:

Относно Рипли: бях на 14, когато го гледах и сметнах, че е боза и тъй като човек често се изкушава да се закатарва над първоначалните си впечатления, бях с все още нездрави предразсъдъци при второто и третото гледан. А смисъла му го хванах далеч по-лесно на по-голяма възраст, когато освен че бях изчела достатъчно много психологически анализи на личността, се сблъсках с приятелка, която ъм...твърде много напомняше на Рипли. А и когато започнах да разбирам повече от психиката на хомосексуалистите, както и от употреба на различни художествени похвати и интертекстуалност. Но предимно горчивият ми личен опит някак ме накара да прозра стойността му откъм ниво на автентичност.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Mon Apr 12, 2010 9:41 pm

Благодаря :) Пък аз не си спомням да не ми е харесвал, по-скоро ми харесваше, но беше малко на кантар, трудно ми беше да си съставя твърдо мнение за него.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

dracobg
Commoner
Posts: 44
Joined: Mon Jan 11, 2010 4:19 pm

Post by dracobg » Fri Apr 23, 2010 11:51 am

13 етаж – много добра фантастика, караща да се огледаме дали сме наистина в нашия си свят.
Легенди за страстта – най-добрата роля на Брад Пит и също една от най-добрите на Антъни Хопкинс. Тази история се подмина в далечната 1994 година без награда, а си заслужаваше. Невероятно истинска история!

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Apr 23, 2010 12:05 pm

Всъщност Легендите има един Оскар, но е за операторско майсторство.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Apr 23, 2010 12:42 pm

Чак най-добрата роля да му е на Брад... :roll:

rodd1ck
E'lir
Posts: 198
Joined: Tue Nov 17, 2009 12:35 pm

Post by rodd1ck » Fri Apr 23, 2010 12:45 pm

"13-ият етаж" си е направо надценен. Славата му е на някаква култова скай-фай класика, пък то си е като телевизионна продукция с нелепа актьорска игра, ръшнато действие, някакъв мелодраматизъм. Не че е толкова лош, но не е и нищо особено.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Apr 23, 2010 3:18 pm

Абс съгласен. Поредният филм, дето е "по-добрата Матрица", само щото е нискобюджетен и няма качествен екшън... :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

dracobg
Commoner
Posts: 44
Joined: Mon Jan 11, 2010 4:19 pm

Post by dracobg » Fri Apr 23, 2010 6:02 pm

Morwen wrote:Всъщност Легендите има един Оскар, но е за операторско майсторство.
Имено, а по онова време всички говореха, че ще е заслужи повече. Който е гледал филма сам ще си прецени дали не е добър. А за роля на Брад Пит коя ли друга е по-добра?

dracobg
Commoner
Posts: 44
Joined: Mon Jan 11, 2010 4:19 pm

Post by dracobg » Fri Apr 23, 2010 6:04 pm

Roland wrote:Абс съгласен. Поредният филм, дето е "по-добрата Матрица", само щото е нискобюджетен и няма качествен екшън... :lol:
Идеята на филма е интересна. Затова и се е запомнила. А филма се води като не особен успех, ама се е помни :)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Apr 23, 2010 6:35 pm

Симеон е абсолютно прав, навремето тая боза беше промотирана именно с тая реклама...

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Fri Apr 23, 2010 9:41 pm

dracobg wrote:
Morwen wrote:Всъщност Легендите има един Оскар, но е за операторско майсторство.
Имено, а по онова време всички говореха, че ще е заслужи повече. Който е гледал филма сам ще си прецени дали не е добър. А за роля на Брад Пит коя ли друга е по-добра?
Е, не е съвсем за окайване все пак. Виж му номинациите за Златен Глобус, примерно. Аз винаги съм го намирала за доста красиво и сравнително ефектно заснета история, която уви твърде често ми биеше на мелодрама и на кухо. Колкото до роли на Брад, които харесвам повече от това му изпълнение -мога да ти дам около дузина: Kalifornia, Se7en, 12 Monkeys, Babel, Burn after Reading, The Curious Case of Ben Button...и не, дори не съм му фенка. :)
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

dracobg
Commoner
Posts: 44
Joined: Mon Jan 11, 2010 4:19 pm

Post by dracobg » Sat Apr 24, 2010 8:43 am

Vivian wrote:
dracobg wrote:
Morwen wrote:Всъщност Легендите има един Оскар, но е за операторско майсторство.
Имено, а по онова време всички говореха, че ще е заслужи повече. Който е гледал филма сам ще си прецени дали не е добър. А за роля на Брад Пит коя ли друга е по-добра?
Е, не е съвсем за окайване все пак. Виж му номинациите за Златен Глобус, примерно. Аз винаги съм го намирала за доста красиво и сравнително ефектно заснета история, която уви твърде често ми биеше на мелодрама и на кухо. Колкото до роли на Брад, които харесвам повече от това му изпълнение -мога да ти дам около дузина: Kalifornia, Se7en, 12 Monkeys, Babel, Burn after Reading, The Curious Case of Ben Button...и не, дори не съм му фенка. :)
Мелодрама, но е много добре представена, а и е по една ххубава книга.
За Калифорния не съм съгласен, че е най-добра роля, с нищо не блесна. В 12 маймуни е велик, ама не е главен герой. Вавилон и Бенджамин Бътон са също много добри. Сега се сещам, че е голям и в Боен клуб, а и в Бандата на Оушън образа му е супер.
Все пак в Легендите си е ненадминат, един единствен човек, който се изправя срещу целия свят, срещу цялата зверщина на една световна война - давайки й онова, което точно иска, изгубването на себе си и предизвикването на смъртта... последвалото затишие и отново сблъска му с живота. И най-вече финала - да загине като истински боец от ръката на природата - сякаш е по-добре от чиновническото безлично инфарктче на бюрото.
Това е май, което ме кара да си мисля, че тази му роля е добра.

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Wed May 26, 2010 2:53 pm

Аз като се замислих кои заглавия мога да постна тук, установих че май няма нищо от последното десетилетие, дето си струва да го пиша... иначе списъка е дълъг :)

Свеждам го до следните любими (но не много известни струва ми се) филми:

Роко и неговите братя [IMDB] - много древен филм, даже ако не се лъжа Ален Делон "изгрява" с него. Честно казано мисля че това му е един от най-силните филми (не като актьорска игра, а като сюжет), и всъщност ми хареса повече от култови керанизации като Зоро, Черното лале, Бурсалино...

Пианото [IMDB] - тоя филм така ме разтърси, че го гледах на почивки, друго няма какво да добавя :roll:

Лабиринтът на фавна [IMDB] - филм, който осмислях в продължение на няколко седмици, а и досега не мога да кажа окончателно какво ми е отношението към него - твърде противоречиви емоции събуди, вкара ме в такива филосовски и екзистенциални размисли... абе, човек може и да не го хареса, но няма начин да остане безразличен :roll:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed May 26, 2010 4:18 pm

Честно казано, не виждам какво им е недооцененото, при положение, че и трите филма имат доста висока оценка в imdb, а специално за последния пък отрицателно мнение май не съм виждал изобщо.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Sat Jun 12, 2010 7:45 pm

Eдин доста недооценен http://www.imdb.com/title/tt0962711/ The objective нисък рейтинг в имдб и 2 някакви странни номинации, да не говорим че остана извън полезрението на публиката. А филма е нестандартен,с вълнуваща история, добра актьорска игра и прилични спец. ефекти.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests