iShit

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Fri Mar 15, 2013 10:31 pm

Вчерашното представяне новия телефон на Самсунг, С4, ми напомни за заглавието на тази тема... :twisted:

Ако трябва да сме честни, дори и в последния Айфон имаше повече реални нововъведения. Скролването с очи се оказа съвсем бъгаво, навсякъде пишат как под повечето ъгли не работело, а пък сменянето на страниците в интернет браузъра било много трудно. (с очи де) И дотук с "нововъведенията".

Иначе нищо ново, презентацията излгеждаше като много долнопробна смесица от Оскарите и наградите Тони. :twisted:
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Apr 02, 2013 10:54 pm

http://news.cnet.com/8301-13579_3-57577 ... sung-suit/

Дали ще успеят да сложат тая гнъсна самозабравила се корпорация под контрол?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Wed Apr 03, 2013 10:55 am

Amelia wrote:http://news.cnet.com/8301-13579_3-57577 ... sung-suit/

Дали ще успеят да сложат тая гнъсна самозабравила се корпорация под контрол?
Samsung произвеждат чиповете за телфоните и таблетите на Apple. Познай дали малко след делото цените на които им ги продаваха не скочиха с 20%. При това не дават чипове само на Apple, но само техните цени увеличиха :) Така че Samsung ще плати на Apple едни пари, ама и Apple ще дадат на Samsung същите тези пари, хехе.
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Wed Apr 03, 2013 2:01 pm

Наскоро попаднах на ето тази интересна статия относно трептенията на монитора, и гадните последствия, които това носи на нещастните потребители. В близките дни ще се пробвам да инсталирам софтуера, за който пишат, за да си компенсирам трептенията на служебния монитор и поне малко да се опитам да намаля мигрената, която получавам на работното масто само след 30 мин. на гадния монитор.

Пускам тука инфото, за в случай че има и други във форума, прецакани от работодатели с кофти монитори :)

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20296
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Apr 17, 2013 9:35 pm


User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Fri May 03, 2013 3:53 pm

Пореден неприятен проблем (вероятно предмониторен) с уиндоуса дето го мъча вече 3 дни.

Проблемът е, че на харда съм направила три дяла - един за уиндоуса, един за сестра ми и един за майка ми. Всяка от тях си има юзър акаунт (администраторски).

Искам да настроя системата така, че сестра ми да вижда само нейния си допълнителен дял, и да инсталира/маха програми, които да се виждат само през нейния потребител, и майка ми да вижда само нейния си дял.

Може ли това да стане с Windows XP Professional Corporate 64 Bit?

В момента ако сестра ми свали един филм на торент, да речем, майка ми от другия юзър може отвори уторента и да изтрие изтегленото, а искам туй да не може да става.

Втори проблем ми е да намеря Директ Х без съмнителни троянци, закачени за него. Досега пробвах да тегля от две места, все ми пуска по 500кб файлове които после теглят от съмнителни места и въобще... някой да препоръча отде да дръпна?

Третото е, че този уиндоус няма сървис паци. Някои програми (например мозилата) искат сървис пак 2. Чудя се дали да изтегля този:
http://www.microsoft.com/en-us/download ... x?id=17791
и има ли риск всичко да се омаже ако опитам да го инсталирам (нали съм с нелегален уиндоус, нищо че сидикея си мина без проблем) - след три дена мъка с инсталации, кодеци и драйвери, ми се изправя косата при мисълта че може да се наложи да почвам отначало :(.


Мислех и направо сървис пак 3 да дръпна, но експлоръра забива при подобен опит, вероятно защото не съм си платила на чичко Гейтс за нелегалния уиндоус.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri May 03, 2013 6:18 pm

И това какво общо има с продуктите на епъл?

1. file system permissions
2. Microsoft е добро начало
3. Отново майкорофт и windows update to the rescue.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri May 17, 2013 12:59 pm

Много сладка статия за неволите на един човек със заключен за 43 години iPod.

http://reviews.cnet.com/8301-18438_7-57 ... r-service/
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jul 19, 2013 9:52 pm

:shock:
Начи, наложи се да копирам някви файлове от моя Мак на един друг Мак, дето беше ползван доскоро от един магистрант, който си замина и сега ще бъде ползван от някво ново лице. Та пускам аз трансфера на файлове през терминала, сичко точно. Обаче, като се опитах да вляза в System Preferences, за да направя компа да не заспива след еди колко си минути, ОС-ът ми съобщи, че System Preferences не може да се отвори, щото е в кошчето!!!
:shock:
Са, умът ми не го побира как се е озовал в кошчето. Също така не разбирам защо толкова важен програмен интерфейс изобщо може да бъде изхвърлен. Все ми се щеше да вярвам, че в графична среда, правена като за ритарди тея неща не би трябвало да са позволени.

Отидох в кошчето и го ресторнах. Опитах се да го пусна, ама то ми разправя, че не можело, щото бил коръптнът файла. Рових из интернет за решение, трих някви плисти и рестартирах - без резултат. Повечето хора из нета разправят някви работи за преинстал на ОС-а.

Накрая ми писна и копирах тъпия апп от моя Мак и това взе, че проработи.

Ненам, ма всяко сбъгване на МакОС ме вкарва в някъв дълбок сюрреализъм. Толко па нищо да не връзва смисъл в тоя ОС...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Sun Jul 21, 2013 3:02 pm

iOS 7 Beta-та е покъртително ужасна работа. Иска ми се да се самоубия всеки път като пипна такъв девайс. :Х Дори 6.0 не беше толкова зле :Х

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Jul 21, 2013 4:55 pm

И кое точно му е толкова злето на iOS 7?

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Sun Jul 21, 2013 5:12 pm

Първо - Оцветен е в някакви бяло розови нюанси, направо ми бърка в здравето. Гейм Центъра е много бъгнат засега, начина, по който комуникираш с различните менюта ми е много странен. Самото нещо (още е в бета) крашва постоянно. И все пак, да не е толкова зле, но цветовата гама и интерфейса на менютата е повече от покъртителен.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Jul 21, 2013 6:37 pm

Ми нармално да крашва, все пак е бета. Гамата и менютата ще се видят, но не звучат чак кардинално зле. Евентуално ще им се свиква.
PS за бялорозовеещото като те дразни, сигурен ли си че не може да се смени?

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Sun Jul 21, 2013 6:42 pm

Ами тъй като моят досег с IPhone/IPod/IPad устройствата е единствено професионален (работя като QA в Gameloft и тествам игри за IPhone-и.) не съм сигурен. Виж обаче, супер лесно се затварят приложения, което е очудващо приятно. Но иначе с интерфейса сигурно се свиква ддз.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Jul 21, 2013 7:47 pm

Ми поразгледай някъде из настройкитее, из разни скрийнове в нета гледам на един има някъф color selector.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest