Gintama

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Wed Jul 13, 2011 8:21 pm

Пропуснах да спомена, че от последните епизоди най-много се смях на тенисковия убиец.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Jul 13, 2011 8:57 pm

Като стана дума за ендинги, ей тоя беше брутален, не само заради полуголия мъжки каст в него, а защото оспойли окончателно и безвъзвратно пола на Кюбей преди да ни го бяха разкрили в анимето:
http://www.youtube.com/watch?v=wClzAvucZgQ
:lol: :lol: :lol:

Все още не мога да разбера какво за бога са си мислили тия дето са го правили...

Иначе най-любим като музика ми е втория ендинг:
http://www.youtube.com/watch?v=4yu64ZDw ... re=related

А като сцени - има един ЕД, в който ни показват детството на Гинтоки и някои от другите персонажи. Ужасно обичам тоя тип фенсървис. Гинтоки е със Зура и Шинске в училището на Шойо-сенсей, а останалите са където ги е сварил живота в тоя момент - Окита е супер дребен, на раменете на Кондо, примерно. Само че не мога да го намеря...

Иначе ОП и ЕД с песните на DOES ме кефят.
http://www.youtube.com/watch?v=NWaPk91MMV4
http://www.youtube.com/watch?v=FQ57HowkYr0

Супер много тичка тая музика на Бенизакура арка.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Jul 13, 2011 9:02 pm

Ибахти тва толкоз да не ми влиза и да не ме забавлява, че чак се плаша от себе си... :roll: странно обикновено се кефиме на еднакви неща :?
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Jul 14, 2011 11:21 am

Изгледах си арка с курвите. Мелодрамата там е досадна, щото включва малки дечица (тря се забранят сички мелодрами с малки дечица просто), но имаше яки боища и особено зловеща Кагура. Също така, обичам Цукио - от всички женски в сериала само на нея съм склонна да дам Гин-чан. Другите силно не го заслужават, освен Кагура, ма тя пък му е малка.

Камуи не ми прилича толкова на сестра си все още. Движенията му са си като на Ято - те всичките се бият така. Е, той е може би малко по-подвижен и бърз. А сардоничната му усмивка няма нищо общо със сериозната детерминирана мутричка на сестра му. И пичът определено е овладял японския по-добре от нея. В тоя арк конкретно не го видях да проявява някаква пакостливост, ала Кагура - по-скоро беше садистично мазен докато си играйка с храната (която по традиция се оставя да отлежи, за да стане по-вкусна). Ма не ме трогва особено, щото вече съм видяла Ненадминатия Гений в Мазния Садизъм - а именно лицето Хисока от НхН, след което всички рандъм хомицидни психопати, които искат да се бият със силни противници изведнъж ми дотъпяха поне десетократно. Надявам се занапред Гинтоки и Кагура да му ритат гъза на почивки. Това ако въпросния гъз не е въвлечен в някакви по-интимни взаимоотношения с Такасуги Шинске, както май се очертава работата... Ако Гинтоки не им пусне поне един гей бъзик, ще се сърдя, честно.

Аре да се заформя големия мариз - Киетай + Камуи вс. Шинсенгуми + Йорузуя + Кацура + Сакамото вс. Харусаме. Ей това фрий фор ол ще го гледам с ебаси кефа!

ПП. Наскоро се рових из Уикипедия, четейки за реалните исторически личности, на които са базирали половината Гинтама. Мацудайра, начи, е от някакъв древен и особено аристократичен род, от който произхожда и линията Токугава. Всъщност Токугава Иеясу се е казвал Мацудайра и после си е сменил името, за да се направи на основоположник на нов род. Та затова Мацудайра-тотсан е толкова епичен и се държи с шогуна като с някво сополиво хлапе.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5252
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Thu Jul 14, 2011 11:51 am

Цукио - от всички женски в сериала само на нея съм склонна да дам Гин-чан.
Един анимиран аватар, който ползвам - http://www.pcmania.bg/phpbb3/download/f ... 249551.gif

Апропо, сигурен съм, че си пазите маса любими скрийншотнове от сериала...моите обаче ме мързи да им търся място къде да ги upload-вам. Не са много но обичам да си ги разглеждам. Любимите ми са тези в които Гинтоки, Кагура и Шинпачи са облечени, гримирани и коафирани за случая - примерно когато се правеха на бръснари или когато бяха на риболов и пр. и пр.

Та идеята ми за Kamui е, че е нещо между бащата и сестрата в движенията и stance-овете. Хем е по-бърз и гъвкав от баща си, хем по-силен от сестричката.
Не казвам, че е майстор на мазната ганярщина...просто сравнявам как зад сходни реакции и прийоми лежат различни неща.
Може би това да беше акцентирано точно в 215-ти...а може да съм позабравил, че винаги си е изглеждал и се е държал така...а може и да си самовнушавам :lol: :lol: :lol:

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Thu Jul 14, 2011 5:14 pm

Аз нямам много картинки, защото късно се сетих да ги снимам.

Ето няколко:
Spoiler: show

от 11 епизод (със речта за ягодовото мляко):
Image

от 76 епизод (със кондо и горилата)
Image

от 97 епзиод (в който Кагура се правеше на Гинтоки):
Image

от 209 епизод:
Image

от 212 епизод:
Image
Има сигурно още 1000, които си заслужават, но трябва да гледам наново епизодите и да ги снимам.

алшу, аз ги качвам тук - http://prikachi.com/

Ще ми е интересно да видя твоите. :)

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5252
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Thu Jul 14, 2011 6:04 pm

Да ги конвертирам в по-малки файлове (цели 10-тина секунди), да ги нося от къщи в работата, да си правя акаунт...мързел...просто го споменах ей така, да се намирам на приказка...

Вие се похвалихте с rewatch-ване...а пък аз не обичам да го правя толкова често...и за да се похваля и аз с нещо :lol: :lol: :lol: .
Принципно от всички анимета които гледам си взимам най-идиотски моменти и физиономии (ако се сетя) и после след месеци натрупване гледам кретенски слайдшоута.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Jul 14, 2011 7:07 pm

Интересно, никога дори не ми е хрумвало да правя скрийншотс. Аз направо си гледам сцената - скрийншота няма глас и в случая на японските анимации и особено Гинтама, това си е огромна загуба. Но се изкефих много на тия, които качи Стрелок. Ако имате още - дайте. :) Аз може да понаправя някой сега като гледам разни епизоди на посоки.

Вчера забравих да кажа, че краят на Йошивара арка, когато желанието на Гин-чан най-яката курва да му налива сакето с усмивка беше осъществено, ми е много любим момент. Обикновено нашият нещастник си остава без награда след кръвопролитните кютеци, или наградата му се оказва още по-травмираща от кютеците, ама тоя път успя да сдобие дребен момент на нормалност и комфорт. Душата.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Thu Jul 14, 2011 8:32 pm

Алшу, няма нужда да ги смаляваш или да си правиш акаунт, ама щом не ти се занимава.

Като пре-изгледам още епизоди мога да направя още картинки. Амелия е права за гласовете, но просто е голяма играчка да записваш клипче.

Аз гледам описанията на епизодите в уикипедия - http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Gintama_episodes и като се сетя, че даден епизод ме е изкефил го гледам отново, а отделно имам списък със запомнящите се епизоди.

edit: това ли е ендингът, за който говореше?

http://www.youtube.com/watch?v=qvgj5DhBgCY

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Jul 14, 2011 9:38 pm

Не. Виж примерно ендинга на 108-ми епизод. За него говорех.
Има си даже малко Елизабетче... :cry:

Изгледах и втория Йошивара арк - този с Цукио и шишо-то й. Той ме кефи повече от първия, но определено му липсват малко dick jokes. Много драма, много нещо - чак непривично за Гинтама. Но нищооооо, фенсървиса с Цукио там компенсира, а когато инфилтрираха ония убитаци с татуировките с форма на паяк и тя се вживя в лъжата на Гинтоки и заразправя за синовете им, съм се хилила като разпрана. :lol:
Тия двамата са страшно яки заедно.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Thu Jul 14, 2011 11:02 pm

Аха, трябва да е това - http://www.youtube.com/watch?v=8X8u4DGAD3M

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Jul 14, 2011 11:19 pm

Да, той е! :)
За благодарност те черпя с ей тоя ОП (или по-скоро сравнение между нормалния ОП и тоя който искам да ти покажа) от арка с popularity poll-a, когато Отае беше пребила автора на мангата:
http://www.youtube.com/watch?v=3KpU-SsyYjg

:lol: :lol: :lol:
Тоя арк е от най-могъществено гениалните. По някаква причина Александър го намери за много тъп, но на мен определено ми е един от най-любимите.

Тва аниме кви своеволия проявява с ОП и ЕД темите си... Никъде другаде не съм виждала такъв произвол чак. Още една от причините да го обичам.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Fri Jul 15, 2011 9:17 pm

Хаха, това е яко. Имаше и един ендинг, в които Йорозуя бяха заменени от предишните Йорозуя - негърът с ръка-пушка и негърката с бутилката. Също беше яко като си губеха косата и показваха оупънинг версии с различни прически.

Ето това намерих днес:
Spoiler: show
neo armstrong cyclone jet armstrong cannon от епизод 57
Image

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Jul 17, 2011 7:28 am

Хаха, да, оръдието нема равно! И Джъстауей са много яки - самите те приличат на малки пенисчета някак...

Аз сега изгледах арка, в който всичките бяха старци. Гениалност на кристали. Започва доста тъпо, обаче после става толкова болен... Дъртите и сенилни Гин-чан, Кацура, Кагура и Кюбей са просто велики. Там на Кацура и Кагура сеютата правят ебаси изпълненията. Акира Ишида (Кацура тва) май най го обичам в тая роля. А в началото, когато са все още млади и си мислят, че са сами на острова е един от най-любимите ми моменти с Кацура. Непоклатим, титан, велик. Нема такъв персонаж, нема...

Преди това гледах драматичния арк, в който се появи отакуто Тоши, а Шинсенгуми почти ги изнесоха. Поначало обожавам тоя арк, като особено много обожавам масакрата, която Сого спретна във влака. Но в него имам и много други любими моменти. Един от тях е, когато Тоши отакуто малко по малко преминава в Тоширо, докато държи някаква реч за това колко е важен Кондо. С музиката, драмата и бясното изпълнение на Казуя Накай (сеюто на Хижиката) можеш да видиш просто как добрия стар Хижиката се завръща дори без запалената цигара. Баси, японците го правят толкова добре. Тези хора ебат с глас. :cry: :cry: :cry:

Мисля сега да си пусна епизода, в който Отсу-чан беше капитан на Шинсенгуми за един ден. Там имаше една гениална сцена, в която Гинтоки, облечен като Кентавър с "мъртвата" Кагура на гърба си слага чиния с къри под носа на Кагура и тя почва да набива. Ей тия дребни детайли на почти бащинска грижовност от страна на Гин-чан към Кагура ме размазват всеки път. Така например един път я разтъркваше успокоително по гърба докато тя драйфаше, щото беше погълнала дангото на Хижиката, дето беше покрито с майонеза. :lol:

А като стана дума за бащинското поведение на Гинтоки - двата епизода с бебето, дето му беше одрало кожата, бяха толкова яки и те. Особено разговора с Кацура за това коя половина от бебето е ревлива. :lol:

edit: Не стигнах до Отсу-чан, но изгледах арка с писмата в бутилка на Шинпачи. Където Гинтоки, Кондо и Хижиката му пишеха писмата, а Окита отиде на среща с мацката вместо него. Междувременно имаше ебавки със зодиака на кръвните групи и с междуполовите взаимоотношения. Съдрах се от смях, а и на Сого садо-изпълненията бяха мега. :lol:
Последния епизод от арка (128) има оня странен ЕД, който не мога да разбера - в него ни показват основно самотните Шинпачи, Кагура и Сого и отзад се пее нещо като "Sore wa ai", което аз си превеждам като "That's love". Намекват ли ни нещо или трябва да гледаме на това като на възпяване на пубертетното съзряване???
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Thu Jul 21, 2011 11:33 am

След като гледах епизода с вентилатора....Мнението ми като цяло тотално се промени :Д. Като се замисля, че в работата всеки божи ден се случва същото :Д.... Мноо готино аниме, просто ме разби като парен чук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests