Надценените филми

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6459
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Apr 07, 2010 1:11 pm

При наличието на епизод 2, който почна никъде и свърши пак там, нещо третият не ми се вижда шега.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

rodd1ck
E'lir
Posts: 198
Joined: Tue Nov 17, 2009 12:35 pm

Post by rodd1ck » Wed Apr 07, 2010 2:49 pm

Всъщност никога не съм бил голям фен на поредицата, но преди време реших да гледам всичко и по хронологичен ред - 4, 5, 6, 1, 2, 3. Първият филм ми се видя направо комичен и дървен, но пък от друга страна ми беше доста интересен и забавен за гледане, а без него нямаше да ги има останалите.
Епизод 2 не че блести с нещо, но ми хареса цялата история с това как Оби-Уан се прави на детектив в другия край на Вселената. И не съм сигурен защо, но някак улавя духа на цялата поредица.
Докато Епизод 3 отива в съвсем различна посока. Цялото желание за епичност така и не се получава. Насилване на историята, откровени глупости, че чак пародийност. През цялото време си мислех как ако съм голям фен на поредицата щях да съм направо обиден на тоя филм. А то може би и заради това не ми хареса, защото всичките му претенции и желание за някаква сериозност щяха да дойдат като бонус. И разбира се Кристенсен.. Не знам дали има по-добър начин да направиш на нищо най-якия си герой.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Apr 07, 2010 4:55 pm

Както споменах по-назад, за мен цялата нова трилогия е по-зле от старата. Като вътрешна класация са ми 2,3,1.

Добре че в единицата имаше най-гениалният дуел в цялата сага (Рей Паркс си е профи в бойните изкуства и му личеше) на фона на едно от най-добрите произведения на Джон Уилямс и Лиъм Нийсън, който кърти по дефолт (който още не е гледал Taken бързо да поправи този пропуск). Като цялостно впечатление обаче е дъното, главно заради Джар-Джар, хлапето и малоумието да зарежат майка му, да не я откупят после (кралица Амидала можеше да задели някакви дребни) и да му обясняват как трябва да я забрави, а същевременно не бива нито да се пУаши, нито да се ядосва. Мидихлорините просто не ща да ги коментирам.

В двойката т.нар. любовна история беше фейспалм до фейспалма, но цялостно филмът беше по-добър от тройката и единицата за мен. Битките, преследванията, Джанго Фет и Оби-Уан са силните страни.

Тройката все пак доразви историята, пък и Мейс Уинду мажеше, ама падението Хейдъново (в пряк и преносен смисъл), Палпатиновият ПАУААААА!!!11!1!! и Йодовото "Фейлд ай хав" (след като оунваше другия дъртак почти през цялото време) го смъкват надолу. Избиването на джедаите беше твърде кратко, но поне имаше намигвания към феновете на Разширената Вселена.
Ама не се видя как Анакин разфасова хлапетата, което ми е личен допълнителен минус.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Apr 07, 2010 5:48 pm

Еми за мен пък 3 е единственият добър от новите, щото е кулминация на всичките хилядолетия Ситски интриги и тва е показано яко. Избиването на джедаите с Order 66, сформирането на Империята, цялата атмосфера на "ебало си е майката", която почва от самото начало.

Ма да не го обръщаме на SW тема де, има си такава наоколо.

Никола, я раздуй за WALL-E?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Apr 07, 2010 5:51 pm

passer-by wrote:Както споменах по-назад, за мен цялата нова трилогия е по-зле от старата. Като вътрешна класация са ми 2,3,1.

Добре че в единицата имаше най-гениалният дуел в цялата сага (Рей Паркс си е профи в бойните изкуства и му личеше) на фона на едно от най-добрите произведения на Джон Уилямс и Лиъм Нийсън, който кърти по дефолт (който още не е гледал Taken бързо да поправи този пропуск). Като цялостно впечатление обаче е дъното, главно заради Джар-Джар, хлапето и малоумието да зарежат майка му, да не я откупят после (кралица Амидала можеше да задели някакви дребни) и да му обясняват как трябва да я забрави, а същевременно не бива нито да се пУаши, нито да се ядосва. Мидихлорините просто не ща да ги коментирам.

В двойката т.нар. любовна история беше фейспалм до фейспалма, но цялостно филмът беше по-добър от тройката и единицата за мен. Битките, преследванията, Джанго Фет и Оби-Уан са силните страни.

Тройката все пак доразви историята, пък и Мейс Уинду мажеше, ама падението Хейдъново (в пряк и преносен смисъл), Палпатиновият ПАУААААА!!!11!1!! и Йодовото "Фейлд ай хав" (след като оунваше другия дъртак почти през цялото време) го смъкват надолу. Избиването на джедаите беше твърде кратко, но поне имаше намигвания към феновете на Разширената Вселена.
Ама не се видя как Анакин разфасова хлапетата, което ми е личен допълнителен минус.
разфасова хлапета?

бтв изброените от теб неща са точно квото и аз намирам за абсурдно в тройката. Особено това с Палпатин беше крайният кич, Анакин се държа като малоумен почти цял филм, а епизодът с Йода беше МНОГО втф
This is it. Ground zero.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Apr 07, 2010 5:51 pm

Ми аз да се аргументирам защо новата трилогия е зле, таковата...


Коле, дай по-подробно за Фонтана и Хълка плиз.

Moridin wrote:разфасова хлапета?

бтв изброените от теб неща са точно квото и аз намирам за абсурдно в тройката. Особено това с Палпатин беше крайният кич, Анакин се държа като малоумен почти цял филм, а епизодът с Йода беше МНОГО втф
Да, при завземането на Джедайския храм в тройката. Намекна се, но не се показа. Хем при рязането с лазерен меч не шурти кръв, едно такова чистичко си е. :mrgreen:

Тройката за жалост трябваше зорлем да направи връзката със старата трилогия, в която вече знаем как са се развили събитията, ама можеше малко по-смислено да ги поднесат, факт.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Wed Apr 07, 2010 5:58 pm

The Fountain не виждам може да е надценен. защото се провали в боксофиса и доста критици го оплюха сериозно (51 % рейтинг на доматите примерно). Дори и на този форум освен мен и Жоро други големи фенове на филма май няма.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Apr 07, 2010 6:01 pm

Demandred wrote:The Fountain не виждам може да е надценен. защото се провали в боксофиса и доста критици го оплюха сериозно (51 % рейтинг на доматите примерно). Дори и на този форум освен мен и Жоро други големи фенове на филма май няма.
Кой не си следи форума? :twisted: :mrgreen:

От темата ми "Топ 10 Филми на Десетилетието (ЛИЧЕН КЕФОМЕТЪР)":
passer-by wrote:Изворът на живота (The Fountain)
Наистина любов
Шоколад http://www.youtube.com/watch?v=cufxck9uIDQ
Аватар
Ванила Скай
Звезден прах
Мементо
Симон
Няма място за старите кучета
В като Вендета

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Apr 07, 2010 6:03 pm

Бе пак не мисля, че е надценен. Смисъл, наистина сте малцинство :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Wed Apr 07, 2010 6:11 pm

Roland wrote:Еми за мен пък 3 е единственият добър от новите, щото е кулминация на всичките хилядолетия Ситски интриги и тва е показано яко. Избиването на джедаите с Order 66, сформирането на Империята, цялата атмосфера на "ебало си е майката", която почва от самото начало.
Напълно съм съгласен. Тройката ме изкефи най.

И последно, макар че е спам - новелизацията на Матю Стоувър на Епизод ІІІ е невероятно силна и доразвива, доизяснява и осветлява всички неясноти от филма.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Wed Apr 07, 2010 7:54 pm

Demandred wrote:The Fountain не виждам може да е надценен. защото се провали в боксофиса и доста критици го оплюха сериозно (51 % рейтинг на доматите примерно). Дори и на този форум освен мен и Жоро други големи фенове на филма май няма.
споко, повече сме ;) а има и още двама-трима поне пищещи тук, които супер много ги кефи. Филма не е за всеки де
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Wed Apr 07, 2010 9:43 pm

И аз смятам, че The Fountain, че дори и Gangs of New York са по-скоро годни за тема от рода на 'Подценявани филми' и там да се изкажат хората, които са ги харесали, тъй като твърде по-широко разпространеното мнение е, че филмите са слаби. Така че за фактор на надценяваност малко трудно може да се говори.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

rodd1ck
E'lir
Posts: 198
Joined: Tue Nov 17, 2009 12:35 pm

Post by rodd1ck » Wed Apr 07, 2010 9:50 pm

Само Pi ми харесва повече на Аронофски, но съм ги позабравил де.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Wed Apr 07, 2010 11:34 pm

Roland wrote:Fight Club примерно е надценен точно като културен феномен, щото де факто въздейства само на ниво "впечатлителни тийнове". Иначе като ФИЛМ е чудесен, ако и леко напънат.
Още на ГВ ми беше направило впчеатление, че нищо не си разбрал от тоя филм, ама тва вече е върхът. :lol: Кви тийнове бре? Правиш ли разлика между филм, който масово се криворазбира от повечето тийнове (бтв, явно ти не си изключение в случая) и филм, който наистина дефакто въздейства само на ниво "впечатлени тийнове" (по твоята терминология). Работата почва да намирисва на Бастердите и много жалко, ако е така.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Apr 08, 2010 12:11 am

Предупредих нещо в първия пост. Тая тема без друго е тънък лед. Ако искаш да обясниш защо е криворазбран филмът, вкл. от мен, можеш да го направиш. Ако не, гълтай си сарказма и трай.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests