Игрите, които трябва да изиграете

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Sun Sep 05, 2010 1:11 pm

За озвучаването и превода на Witcher - имаше патч или Enhanced Edition.
Аз за съжаление също я оставих преди ъпдейта. Но определено е една от игрите, които искам да доиграя. Оригиналното при тази игра, като излезе беше, че сетинга беше в основата си славянска митология. А историята, поне това, което аз съм видял от нея беше интересно, имаше теми за възрастни :D, в много по-голяма степен, отколкото при други RPG заглавия, решенията ти определяха това какво ще стане - без да има някакви изразени морални парагони, на които да се стремиш да подражаваш.
Относно бойната система - наистина може да се помисли в тази посока - единствената аналогия е спазването на тайминг при конзолно натискане на един бутон.

- OFF На мен и досега любима бойна система за меч в RPG си остава тази на Risen - особено в началните нива, когато героят ти е достатъчно слаб за противниците си и частица от секундата закъснял блок означава отвяни наполовина HP. Много повече оценяваш новите движения и комбота, които се появяват, когато може да увеличиш умението си - END OFF
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Sep 05, 2010 1:56 pm

Всъщност точно геймплей, като на Risen най-много ми харесва в едно RPG, поне лично на мен. Много по-реалистично го усещам. Самите гадове, дори най-слабите, стават много по-плашещи. Това за мен е доста по-добре от стандартните DND системи, или обикновените хак енд слаш простотии. Но естествено дори Risen не може да се сравни с Demons Souls, като геймплей, та е все едно. Няма много подобни игри на път. А и Demons Souls 2 вероятно ще ги отвее всички.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Sep 05, 2010 2:08 pm

При мен играта си е съвсем ъпдейтната, ма пак са зле диалозите. Самите озвучители са поносими, просто репликите им често нямат никаква логика.

Пък тия прословути теми за възрастни ми изглеждат много елементарни на фона на игри като Deus Ex, Bioshock, Red Dead Redemption и т.н. Това обаче не пречи на Witcher-а да се взима далеч по насериозно от тези заглавия, което ме отблъсква допълнително.

Славянската митология ми е през никъде, все е просто поредния спин-оф на фентъзито.

За всеки случай това за нелинейността звучи добре.

Как да е, The Witcher е заглавие, което явно е правено с много желание и малко умение. Надявам се втората част да е по-добра, особено по отношение на бъгове и геймплей.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Sep 05, 2010 2:31 pm

Доживях да видя и някой който твърди че Уичър била слаба игра.
Свят широк хора всякакви.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sun Sep 05, 2010 2:32 pm

Prince of Persia всички.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Sep 05, 2010 2:43 pm

RRSunknown wrote:Доживях да видя и някой който твърди че Уичър била слаба игра.
Свят широк хора всякакви.
Всъщност играта не е особено убедителна в началото, но после набира скорост. И разбира се е препоръчително да се играе Enhanced Edition.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Sep 05, 2010 3:24 pm

На мен ми става зверски убедителна веднага след като минеш крепоста и след като се разходих из първото село минавайки бруталните му куести.

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Sun Sep 05, 2010 6:03 pm

AlDim wrote: Как да е, The Witcher е заглавие, което явно е правено с много желание и малко умение. Надявам се втората част да е по-добра, особено по отношение на бъгове и геймплей.
Мен всъщност, това най-вече ме притестнява при вторите или за ен-тите части- че след един момент, когато си направил нещо изненадващо, да не кажем неочакван шедьовър - се намират критици, в най-лошия случай доброжелателни - и изисквания на комюнитито, с които трябва да се съобразяваш, ако искаш да продадеш отново
Това, което се получава в най-добрия случай - mainstream - не че е лошо, но обикновено е някаква боза- направено с цел да се хареса на всички.
Прав е G.R.R.Martin - Перифразирам свободно - Ако искаш да се харесваш, не може да си харесван, обичан от всички. Това е просто невъзможно и много незряло като желание - Спомнете си какво се случи на Нарцис - гръцка митология.
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Sep 05, 2010 10:42 pm

RRSunknown wrote:На мен ми става зверски убедителна веднага след като минеш крепоста и след като се разходих из първото село минавайки бруталните му куести.
Еми не знам, явно вкусът ни се различава за някои RPG-та. Ти си голям фен и на Oblivion, а аз едвам го търпя.

Просто има нещо в Witcher-а, което ме отблъсква и отегчава.

Бтв вчера пуснах и Gothic 2 за няколко минути просто за проба (т.е. докато не ме изяде един вълк с две гризвания още от излизането от кулата, докато панически се опитвах да намеря бутона за инвентара), та имам въпрос към теб - има ли някакъв начин да се оправи ужасният контрол, че се чувствам като пиян, докато въртя мишката и стрейфвам. Пробвах да махна Gothic 1 контрола от опциите, но не забелязах някаква разлика. И също какво дъ фък се случва в интрото?

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Sep 05, 2010 11:02 pm

В предид че в РПГ игрите аз преди всичко търся убедително изграден свят и не отдавам кой значение нито на историята , а най-малко на бойната система (във всички РПГ-та мразя боя като цяло) нормално е да ни се различава вкуса :)
Бтв вчера пуснах и Gothic 2 за няколко минути просто за проба (т.е. докато не ме изяде един вълк с две гризвания още от излизането от кулата, докато панически се опитвах да намеря бутона за инвентара), та имам въпрос към теб - има ли някакъв начин да се оправи ужасният контрол, че се чувствам като пиян, докато въртя мишката и стрейфвам.

Не знам какво конкретно имаш предвид под ужасен контрол но в играта стрейф не би трябвало да има тъй че силно се учудвал че си стрейфал. Принципно от контролите има опция за ляв и десен удар - с тях се води боя като ги редуваш.
Пробвах да махна Gothic 1 контрола от опциите, но не забелязах някаква разлика.
Разликата е че имаш мишка и още няколко екстри - в Готик 1 нямаше.
И също какво дъ фък се случва в интрото?
Ами описват ти пределно ясно какво става след края на Готик 1 - всеки който е играл единицата веднага му става ясно, а двойката продължава директно след единицата.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Sep 06, 2010 3:41 am

Абе пределно ясното беше ФУШ УУШШ ФУШШШ "И така нашият пич победи еди що си, само за да бъде затиснат от камъни и в последствие съживен от еди кой си пич". :lol:

За стрейфа - погледни контролите, там пише че пичът се предполага да стрейфва с "a" и "d". Проблемът е, че не го прави - вместо това се преструва, че завива по много странен начин, докато се бориш и с мишката. От едно стълбище свят ми се зави. Та това имам предвид под "ужасен контрол" - най-дървеното управление, което помня да съм пипвал от години. Надявам се това и графиката с вид от 97-ма да не ми попречат на кефа.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Sep 06, 2010 12:56 pm

ааа, сещам се за какво говориш - стрейфа действа както трябва само ако си локнал противник. Но никой разумен човек не прибягва до тези бутони изобщо в играта. Аз лично никога не съм имал проблеми с управлението - имаше си добро време за реакция, бързи клавиши за интерфейса и най-важното - решаващите бутони Q и E за ляв и десен удар с които се водеше боя. Само да ти кажа че в началото има неактивни бутони които се активират чак след научаване на умения и купуване на предмети. А графиката определено не е от 97 а си е годината - 2002. Ако очакваш чудеса - няма как да ги видиш, но има красиви пейзажи и добър дизайн.
Абе пределно ясното беше ФУШ УУШШ ФУШШШ "И така нашият пич победи еди що си, само за да бъде затиснат от камъни и в последствие съживен от еди кой си пич"
Ще се повторя - пределно ясно е ако си играл единицата. Ако не знаеш кой е Слийпъра, защо има падащи камъни, каква е ризницата с която ти е облечен персонажа , кой е Кзардас, кои са ония четримата гледащи как пада бариерата естествено че нищо няма да разбереш :wink:

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Tue Sep 07, 2010 3:59 pm

AlDim wrote: Как да е, The Witcher е заглавие, което явно е правено с много желание и малко умение. Надявам се втората част да е по-добра, особено по отношение на бъгове и геймплей.
Би ли бил така добър преди да правиш каквито и да са генерализации относно дадена игра първо да я изграеш? Щото леко се излагаш. И да, що се отнася до сериозни теми, The Witcher с лекота отвява горепосочените от теб игри, но ти няма как да знеш това, нали :D

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Sep 07, 2010 4:19 pm

Впрочем най-сериозния бъг (този с мемъри лийк-а) го отстраниха хипер скоростно. Лично аз други сериозни бъгове след там първия-втория пач не съм забелязвал.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Sep 07, 2010 4:29 pm

Вчера пробвах първия Gothic. Голяма борба с интерфейса беше, страшно неудобен ми е засега. Не знам защо са го направили така, че за почти всяко действие трябва да натискаш по два клавиша. В боя засега съм тотално безнадежден. Иначе се вижда огромен потенциал като свят и опции за действие, но ще трябва явно бая време да посвикна с интерфейса и бойната система.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests