Darksiders

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Post Reply
User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Darksiders

Post by AlDim » Tue Mar 23, 2010 6:17 pm

Image

Накратко - играйте я таз игра!

Аз бях много скептичен преди да се захвана с нея, но след сравнително скучноватия първи час става все по-здрава и по-здрава, вкарвайки страхотна мешавица от жанрове.

На пръв поглед заглавието е God of War клонинг, в който комботата са още по-опростени, но на втори е далеч повече. Дизайнът е коридорест, но бая отворен и реално можеш да ходиш навсякъде из света на играта, когато си поискаш, почти без лоудове между зоните. Има дори известен шуутър елемент, реализиран страхотно, както и яздене на едно много сладко адско конче. Имаме и приятен платформинг, добре замислени, без да са прекалено злобни, пъзелчета, страхотна ъпгрейд система, която по-скоро мяза на RPG, отколкото на обикновен екшън-адвенчър, разнообразни оръжия, събрани от тук и оттам (патлакът на Неро, бумерангът от Dark Sector и т.н.)

Единствената ми по-сериозна критика към играта е, че е прекалено лесна на нормална трудност, особено ако грухаш добре.

Но както казах в началото - играйте я!
Last edited by AlDim on Tue Mar 23, 2010 6:22 pm, edited 1 time in total.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Mar 23, 2010 6:19 pm

Аз играх демото точно след Байонета (която още игра) и не ми хареса с нищо. Предполагам личния вкус играе огромна роля тъй че няма да споря.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Mar 23, 2010 6:23 pm

На мен не ми хареса нито демото, нито първия час игра, но в момента съм много здраво зарибен. Както казах по-горе - човек не може да си прави изводи за това заглавие, без да му отдели малко време.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Mar 23, 2010 6:52 pm

Яяяя, бате Артас там горе :mrgreen:
:ninja:

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Mar 23, 2010 7:12 pm

Еми аз си я минах още през януари и даже писах в играно напоследък. Общо взето ми допаднаха комиксовия стил, битките, дължината, босовете и финалната реплика:))) От тазгодишна богата реколта на въпросния жанр обаче ми е по-надолу в класацията сякаш.

Сек ще видя дали мога да си пейстна стария пост.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Mar 23, 2010 7:16 pm

Ей го на:
Аз превъртях Darksiders - много приятен God of War-clone с комиксов артец, доста решаване на пъзели и доста куул абилитита. ИГрата е към 15тина часа, което за подобен жанр е адски много, макар в един момент да има едно леко писване от постоянно решаване на платформинг загадки....Препоръчвам я, допадна ми повече от Байонета, макар да не е нещо особено и трудно бих й дал повече от 7.5 (просто сюжетът е безкрайно дървен, а и играта е изплагиатсвала прекалено много за повече).
Значи аз да изясня моята класация на благите 3рд пърсън екшъни от началото на година е следната:

1. Года (фен съм и това е, хайде да не се караме плс)
2. Дарксайдърс
3. Данте'с Инферно (макар че с Дарксайдърс са ми на едно ниво горе-долу)
4. Байонета

Пак подчертавам, че това си е личното ми мнение. Байонета обективно може и да е на първо място, но аз този чийзинес и тази побъркващо малоумна история не можах да ги смеля и съответно тя е единствената игра от горните 4, което не съм превъртял.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Mar 23, 2010 8:17 pm

Ауч. После не ми казвай, че класацията ми на God of War-овете е безумна :P Как да е, всеки с мнението си.

Специално Darksiders е крайно далече от "God of War клонинг"*. Не че има нещо кой знае колко оригинално в играта, но е крала от всички по равно, чак е станало като един вид "best of" за жанра. :)

И в края на краищата голям праз за сюжета, той все едно в GoW е нещо особено или има особени традиции в жанра. Честно казано единствената игра в жанра с готина и добре разказана история, която съм играл е (wait for it...) Bayonetta. DMC-тата винаги са имали невзрачни историйки с някой-друг готино дебилен бъзик, Ninja Gaiden е... ъъъ, let's leave it at that, God of War след първата част е чисто и просто смъртоносна разходка из митологията с комично ядосан персонаж, а Dante-то, Conan и разните други по-дребни игри в жанра са по-надолу и от него. Bayonetta (стига да не притръпнеш от ужас при вида на нещо по-различно) всъщност има доста смислена и готино завъртяна история, която пак не е върха на върховете, но спокойно би могла да изнесе едно отлично аниме сериалче, наред със страхотен оувър дъ топ хумор. Факт е, че на много хора, несвикнали със сторителинг стила на играта покрай гледане на аниме, всичко им се стори като неразбираема каша (дет се вика, they couldn't see the forrest for the trees), но аз ти гарантирам, че е крайно далече от "побъркващо малоумна". Ако искаш дори ще ти я преразкажа на godofwarски, кат си долетя в БГ след месец.

Иначе ето моята класация за тази година:

1. Bayonetta 10/10
2. Darksiders 8.5/10
3. God of War 3 8/10
4. Dante's Inferno 7/10

п.п. *Винаги нещо ми е понамирисвало доста като стане въпрос за God of War "клонинги". В края на краищата GoW на свой ред е всичко, но не и оригинална игра. Нито общия геймплей, който е зает от DMC, нито куик-таймовете са нещо невиждано. Просто е една много, много добре направена игра от жанра. Единственото заглавие, което може да мине за "клонинг" на GoW, е Dante's Inferno, която директно преписва дизайнерските решения на Sony Santa Monica.

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Tue Mar 30, 2010 1:22 am

След Великден, определено ще и дам и на тази игра дължимото.
След ангелите в Bayonetta-та силно желая да видя как са направени и конниците на Откровението.
Off
Забелязвате ли, че тези игри са и образователни :D :D :D
Например, колко от малките, щяха да знаят кой е Хадес, да не говорим за Пандора? :D :D :D
А за връзката между Клеопатра и Марк Антоний? :D :D
За Спарта имаха по-голям шанс покрай 300 :D
Еnd Off
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
RossTheBoss
Adept
Posts: 218
Joined: Sat Apr 10, 2004 11:55 pm
Location: На гарата у будката...

Post by RossTheBoss » Fri Apr 02, 2010 5:19 am

Доста ме зариби трейлъра.

Ако това е вярно - ще се почака още малко. Ако е първоаприлска шега - ще купуваме плейстешънче явно. Нали старите God of War-ове могат да се цъкат на PS3, или нещо бъркам?
1st rule - I RULE.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue May 08, 2012 10:27 am

Минавам си пак Darksiders-a на стейшъна на апокалиптик (на изцяло нов сейс с ненагрухан War) и се кефя много, сякаш повече от първото изцъкване. Хем съм на демонична вълна за Диаблото, хем загрявам за двойката.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu May 10, 2012 8:31 am

На около 10 часа съм. Е или аз вече съм тотално зациклил, или по-скоро колкото повече напредваш по-лесно става заради ъпгрейдите и новите джаджи - тази игра е доста лесна на максимална трудност всъщност....Крали са от 100 места и сюжетът е мозъчна смърт, но артът и загадктие кефят:)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests