Забраната за пушене

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Mar 24, 2010 11:23 pm

От друга страна виж процента в нашата компания. Явно не е чак толкова масово, колкото го изкарват.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Thu Mar 25, 2010 9:07 am

Roland wrote:От друга страна виж процента в нашата компания. Явно не е чак толкова масово, колкото го изкарват.
Хайде да не правим изводи за това колко пушат младите по едни 30-40 човека :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Mar 25, 2010 9:10 am

Всяка група е представителна извадка за типа хора, които я съставляват. Ако от 30-40 човека пушат 3-4, това означава, че сред хората като нас процентът е 1/10, т.е. не е нито всеки втори, нито всеки трети.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Thu Mar 25, 2010 9:32 am

Рол, колко са "хората като нас" и колко е голяма "нашата група"? Има голямо разминаване между тези две числа. Затова и не могат да се правят изводи.

Хайде да не размиваме темата с глупости и да си говорим за статистика?
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Mar 25, 2010 9:49 am

Не се карайте, и двамата сте прави. От една страна наистина 30-40 дори 100 човека съвсем спокойно могат да са едно голямо изключение. От друга Рол не говори за хората като цяло, а за точно определена група от тях, за която общата статистика може да не се отнася.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Mar 25, 2010 10:05 am

Roland wrote:Всяка група е представителна извадка за типа хора, които я съставляват. Ако от 30-40 човека пушат 3-4, това означава, че сред хората като нас процентът е 1/10, т.е. не е нито всеки втори, нито всеки трети.
Интересна представа за статистиката :lol: :lol: :lol:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Mar 25, 2010 10:21 am

Кой го боли ..... кво правят хората които не познаваме и са... някъде там в сметките? Въпроса е в околноста ни какво се случва :). Освен някой болен перфекционист де. Не е точна статистика, но е по важно от цифрите мисля. :mrgreen:. Като за начало да се ограничи хвърлянето на запалени фасове къдет ти падне и пушенето в конфликтни места, другото да си е индивидуален избор.
:ninja:

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Thu Mar 25, 2010 10:36 am

Тук си прав - аз също намирам хвърлянето на фасове и липсата на каквото и да е съобразяване за страшно груба проява при някои пушачи. Така както намирам хвърлянето на какъвто и да е боклук където дойде, вдигането на твърде много шум или пък ровенето в лични неща за също толкова груба проява, а съм била свидетел на това както от страна на пушачи, така и от страна на непушачи. Мисълта ми е, че доброто възпитание и елементарната култура надали имат кой знае какво отношение към това пушач ли си или не и, съответно, липсата на такива не следва да се толерира никъде :)

Що се отнася до процентното съотношение пушачи/ непушачи в компанията, мисля, че то се променя. Когато аз се запознавах с вас, в тази компания имаше повече пушачи, но пък и тя беше по-голяма. Лека-полека повечето от пушачите започнаха да се събират на отделни купони, на които се пуши, за да не опушват непушачите или да не тормозят себе си. Преди това да е предизвикало поредния безплоден спор, нека да уточня, че не твърдя, че това е основната причина за отлюспванията през последната година-година и нещо, просто ми се е случвало да чувам изказвания в смисъл на "няма да ходя довечера, мното е студено да стоя на балкона".

От друга страна, нормално е, че сред поколението, което сега е на около 25 се пуши по-малко. По времето, в което вие сте израствали вече активно се говореше за вредата от пушенето и дори и тези, които са припалвали в училище, след това са можели сравнително безболезнено да ги откажат. След десетгодишен и повече опит с цигарите става значително по-трудно, уви
VMITW!

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Mar 25, 2010 10:54 am

Ади, не че нещо, ама ако пушачите са идвали на тези купони за да ги престояват на балкона, те са се "отлюспили" още преди да спрат да идват. Мога да разбера желанието на човек да изпуши няколко цигари, но не и да прави само и единствено това, заради което да му е много важна комфортната обстановка. Бтв, и на нас ни беше студено като трябваше да се добрем до пушачите, но...

Иначе, проблемът е, че точно лошото възпитание относно пушенето доскоро се толерираше и беше обичайно в България. Малко хора питаха дали могат да запушат, заведенията бяха буквално мъгливи от дим, а ако кажеш на някой до теб да загаси, те гледаха като егати примадоната. И това беше просто автоматично прието масово.

Бтв, вчера с Пенчев вечеряхме в едно много приятно заведение. Диванчета, аквариум с риби, много пипнато. И единствените места за непушачи бяха на някакъв барплот, където хората да се наредят като коне на хранилка. Друг е въпросът, че по никакъв начин не беше отделен от хубавите маси за пушачи до него...

Пак казвам, на мен пушенето не ми пречи ужасно, като се наложи не ми прави впечатление. Но не искам да ми се налага през повечето време, защото тогава се отразява. Ся, сигурно няма да хвана рак на белите дробове, надявам се, но ми е достаъчно това че вреди чисто козметично и че косата ми замирисва на пепелник.
Last edited by Morwen on Thu Mar 25, 2010 11:05 am, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Mar 25, 2010 11:05 am

Абе Алкохола и Цигарите никога не са били проблемът в компанията :). Ама другите 33%... :mrgreen: Има вече и доста заведения за непушачи, и сигурно ще се увеличат покрай манията за био и етц храни и здраве. :). Ама са им леко дебели цените.
Last edited by Xellos on Thu Mar 25, 2010 11:10 am, edited 1 time in total.
:ninja:

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Thu Mar 25, 2010 11:08 am

Морви, аз не твърдя, че това е правилно, просто казвам как стоят нещата, т.е., че компанията се променя и съответно процентното съотношение пушачи - непушачи също. Аз съм идвала на много от тези купони и съм се справяла добре както с пушенето на балкона, така и с танците и разговорите вътре :)
VMITW!

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Thu Mar 25, 2010 11:43 am

И значи си трием постовете на хората на воля. Браво модераторе, браво.

bsb
Paragon
Posts: 640
Joined: Sun Dec 06, 2009 7:33 pm

Post by bsb » Thu Mar 25, 2010 4:27 pm

Някои хора подхождат нестандартно към несъобразяващите се със забраната за пушене:
Spoiler: show
Image

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Mar 25, 2010 4:48 pm

Devoted of Slaanesh wrote:И значи си трием постовете на хората на воля. Браво модераторе, браво.
Ъ?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Mar 25, 2010 4:54 pm

Вероятно не ти, имаше една кратка дискусия от рода на "вие сте нещастници"(нещо за пушачите да си стоят в миризливите дупки и да не излизат сред хора, като им се пуши), "не, вие сте нещастници" (нещо в стил ама така ли, ти ли ще ми кажеш), която беше изтрита от някой.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests