Забраната за пушене

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Mar 23, 2010 7:29 pm

Какво, хора се разхождаха по улиците с цигари в ръка? Не вярвам, честно.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Cruelty
Paragon
Posts: 536
Joined: Mon Jan 01, 2007 8:06 pm

Post by Cruelty » Wed Mar 24, 2010 9:56 am

Точно в Дортмунд на една българка й направиха забележка, че се пуши само на точно определени места. На гарата. На открито. А тези места са едни маркирани в жълто квадрати 2х2 на краищата на перона.
Даже и по фестивалите има определени зони за пушене и като цяло народа пуши относително малко. Но пушат наред American Spirit, които са ебаси гнусно вонящите цигари. Викторито е като парфюм пред тях.
We're just a lie,
We're just a fake
I can't wait 'til I'm finally dead
Erase my numbers and hope to never return again

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Mar 24, 2010 10:13 am

Roland wrote:Какво, хора се разхождаха по улиците с цигари в ръка? Не вярвам, честно.
Еми по-добре завярвай, защото може да не бяха много, но имаше хора с цигара в ръка по улиците. Особено по двуминутните им светофари.

За гарите специално: точно в Дортмунд не бях на влакова гара, но в Кьолн и във Вупертал (малък град който се намира между двете, там ми беше работата всъщност, до другите само скокнах да разгледам) пероните на гарата бяха разделени 2:1 в ползва на непушаческата зона, което е далеч от конценлагеристко жълто квадратче.

Ама сериозно вие наред ли сте? Във вашите болни хейт мечти не се пуши и на улицата, така ли? :lol:

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Mar 24, 2010 10:31 am

Ся пък станаха хейт мечти.

В опита на Петя се пуши само на определени за това места.

А човекът, който ти насоли за това колко бил незапознат с цивилизования свят, най-вероятно (тъй като споменаваше промените в закона) говореше за заведения и учреждения (адресирани от медиите като "публични места"), където няма как да оспориш, че не се пуши.
Та може би малко преувеличаваш "хейта".
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Wed Mar 24, 2010 11:30 am

Аз не знам улиците как пък ги намесихте. Това вече ще е равносилно на пълна забрана за тютюнопушене... Що накрая да не затваряме пушачите в специализирани заведения? :lol: :mrgreen:
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
Cruelty
Paragon
Posts: 536
Joined: Mon Jan 01, 2007 8:06 pm

Post by Cruelty » Wed Mar 24, 2010 11:33 am

Никола, аз говоря за миналото лято. На някои гари дори бяха някакви гадни стъклени кутии. Лично аз не съм тръгнала да ритам против пушенето на улицата. Или пушенето като цяло. Ваш избор си е. Дали е тровене или удоволствие е въпрос на лична формулировка.
Обаче ако някой ми дими докато се храня ще го отнесе. Или ако се напъва да ми пуши в стаята. Та поне в заведенията за хранене ще се радвам да не се пуши. И имам пълното право да отсвиря и изгоня, ако се наложи, всеки, който се пробва да пуши в стаите ми.
We're just a lie,
We're just a fake
I can't wait 'til I'm finally dead
Erase my numbers and hope to never return again

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Wed Mar 24, 2010 11:33 am

намирам за напълно редно, когато ходя по улицата, пушачите да имат законова забрана да не ме доближават на по-близо от Х метра, ако са с цигара в ръка. :)
изолирани и обществено заклеймени квадратчета от 2х2 метра на открито звучи приемливо. какво е или не е позволено по света ме грее точно никак. ако ще целият свят да пуши като комин.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Mar 24, 2010 11:47 am

В Япония в големите градове също е забранено да се пуши на улицата и има специални зони за това.

Но се пуши в заведения, макар че са отделени пушачи и непушачи (като при нас на повечето места.. поне в София и големите градове).
This is it. Ground zero.

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Wed Mar 24, 2010 11:57 am

Сега си спомням за железниците, преди да изгори влакът София-Кардам. Просто от една седалка нататък, без никакво проветрение или преграда, бяха местата за пушачи.
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Mar 24, 2010 12:00 pm

Да, беше особено култово, а дори и сега се пуши по коридорите покрай купетата и излизането "за чист въздух" придобива леко сардоничен смисъл...
This is it. Ground zero.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Mar 24, 2010 12:16 pm

Бтв, бях чела, че Япония е страната с най-голям процент пушачи в света...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Mar 24, 2010 12:42 pm

Не знам дали е с най-голям, но са ужасно много (не е чудно, стресът в работата е ужасен, все пак са и с най-голям процент самоубийци.. със специални термини за самоубийство от стрес в работата..), само че навън никога няма да ги хванеш
This is it. Ground zero.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Wed Mar 24, 2010 12:44 pm

Мдам...
Борят се с Гърция за първото място ;)
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Mar 24, 2010 2:22 pm

Тук също не се пуши на улицата. Не знам доколко е забрана, просто хора с цигари не съм виждал. Има си определени закътани места, където просто е *прието* да се пуши, без да са маркирани.

Хейт мечти :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Wed Mar 24, 2010 2:37 pm

за теб са хейт мечти, но в "белите" страни това е норма.

Вместо да се пафка навсякъде и да има обособени места за непушачи, както е при нас, там има обособени места за пушачи, където те могат да си пафкат на воля. На проблема е обърнато внимание, но гледната точка е различна. Това е едно от нещата, които ми направиха най-голямо впечатление извън България.

Просто на нас за пореден път е наопаки, това е. И там е било така, но са се превъзпитали :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests