Бял и черен списък на заведенията

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Jun 28, 2011 1:42 pm

Интересно е като идея, но за по-дълги събирания чайчето ще ти излезе на цената на наяждане другаде... Но интериорът кефи:)
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jun 28, 2011 3:36 pm

Коментар по някои неща след бегъл прочит на темата:

Лагуна - това нещо точно до Пикадилито на Белчев ли е? Щото моят спомен за Лагуна е едно малко барче с коктейли малко по-нагоре, ам аможе и да бъркам.


Та до пикадилито на Белчев бях в едно, което наистина е с градина и няколко части, предлагат паста и солени неща (реших че Морви за него говори, ама това се казва Confetti), и макар първия път там да ми хареса, сега беше наистина ужасно - неприятно високи цени, доста нескопосано обслужване, неособено уютна атмосфера, много гъч, предложиха да ми направят плодова салата "двестатина грама пъпеш и ягоди" за 10 лева ?!?!?!?!?!?!?! а накрая си взех "тирамису с ягоди", което беше абсолютно рандъм пастичка с ягодов крем, която се е разминала с тирамису с няколкостотин километра. Трагедия пълна.

Супатерията не ми хареса колкото СупаСтар. Продавачката не беше никак в час дори за промоцията, която я пише с главни букви на врата им, и имаше само четири супи (верно че бях там вечерта), от които едното беше някакво особено ужасно гаспачо, от което можах да изям около три лъжици :( Обстановката също постнее, а и го няма духът на Шишман.

За белия списък, макар всички сигурно да го знаят

Апартамента


Това е доста известно и доста старо заведение, не за всеки вкус, със силно арт и ъндърграунд привкус. Намира се в стар софийски апартамент със страхотни мебели, оригинални джнуджурии и всички стаи изрисувани и наредени от собственика по различен и гениален начин.

Плюсове
+ Естетиката е ненадмината, ако си падате по тия неща
+ Повечето сервитьорки са бясно секси и супер милички
+ Храната е адски добра - всъщност е само пиене и сладкиши, но всичко е прясно, органично и невероятно вкусно, а хималайският чай е веднъж.
+ ПейпърКафе му е клон :D
+ Можеш да играеш го, шах, табла, има безплатен интернет и то компютри, прожектират арт-филми, правят яки ивенти, мястото има много дух

Минуси
- Цените са много високи... но все пак си плащаш за яката атмосфера, а и не пречи да пиеш само един 4-левов чай :)
- Вечер е малко досадно - стаите са големи, в повечето има все някакъв народ и 70% от присъстващите се натискат, награбват и целуват, срещу което нямам нищо против, но все пак ме карат да се чувствам неудобно деба, аз съм дошъл да си лафя, не да им лазя в прайвасито
- Седи се само по табуртеки и диванчета, ниски масички, за някои не е много удобно, мен ме кефи
This is it. Ground zero.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Jun 28, 2011 11:41 pm

Лагуна - това нещо точно до Пикадилито на Белчев ли е? Щото моят спомен за Лагуна е едно малко барче с коктейли малко по-нагоре, ам аможе и да бъркам.
Близо е, но не точно до него. Някога може и да е било по-малко...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Jun 30, 2011 1:31 pm

В Хепи Суши правят резервация срещу 20 лева на човек :shock: Леко нагло, все пак.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Jun 30, 2011 3:06 pm

Наистина е много, въпреки че реално там двама човек под 50 лева трудно ще хапнат.

Жоре, не си хич прав за супатерията, никой не те е бил по главата да си взимаш кофти вид супа, аз вече редовно хапвам там и е убер:)

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Jun 30, 2011 3:53 pm

Да ти кажа, мисля, че миналия път четирима се наядохме за 80 и поостана. Това с помощта на някво епично комбо, де... Но все тая, идеята на капарото не е да ти е дори половината сметка. Най-малкото, ако правя за 10-15 човека резервация, сумата е епична. Ся, сигурно пак се правят резервации, но са мизреници.
Супатерията и аз я пробвах, но понеже имам някви много специфични изисквания за супи, си взех сандвич, а не супа :oops: Ставаше, ама малко не си струваше цената.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Jun 30, 2011 4:01 pm

Това е ново ... откога е?
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Jun 30, 2011 4:34 pm

От началото на месеца, мисля.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Aug 01, 2011 10:08 am

Аксаковска панорама за белия списък.

Изключително странно място. Уж етнографски комплекс се води, но през цялото време имах усещането, че съм в Юбервалд или по-скоро в къщата на Леля Ог. Първото впечатление е за претрупаност: тропически рапани, морски звезди, корали, старинен телефон, китайски дракон, тайландска маска, африкански амулети, норвежки гномчета, гигантски цъфнал хибискус, клетки с горски птици (май вземат яйца от тях) и какво ли още не. После човек се отървава от снбоската естетика и почва да се радва на всичките тия неща.

Менюто е забележително. И гигантско. И е все с някакви извънредно странни неща, като салата с коприва, червени боровинки, къпини, манго, царевица, яйца от горски птици и забравих още какво беше. Малко е скъпичко, но порциите пък са големи. Предлагат и бунгала - 50 лв. за двама души нощувката, съвсем прилично.

Въобще, от сърце го препоръчвам.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue Oct 18, 2011 10:29 pm

За Белия списък: ресторант Амстердамъ.

Адрес:

кв. Гео Милев, ул. Проф. Д-р Георги Павлов 37

За резервации:

02/400-3300

Ходихме с Ади преди два дни. Намира се на леко забутана улица, но интериорът е приятен, облицован с тъмно дърво - има няколко винени шкафа, готини картини и абсолютно ненатрапчива музика.

Обслужването е точно както си трябва - на линия във всеки момент, без да ти висят на главата. Всъщност, опитвайки се да извикам един от келнерите, реших да стана и да отида до него, при което той леко ме скастри, че как може така да се разкарвам - оказа се, че наблюдавали с камери кой член на персонала как се държи :shock:

Цените са отлични като за качеството на кухнята, което е много високо. Ядохме салата Цезар и салата с пушена пъстърва, някакъв сметанов сос, зелени ябълки и балсамова редукция и беше краят - както и брускети с домати, сърнешко прошуто и още някакви работи по тях. Основно ядохме телешко по някаква италианска рецепта, една огромна порция, включваща прошуто, моцарела, печени сушени домати, патладжани на скара и четири стекчета месо. Телешкото принципно е кучка за готвене, но според мен и по-важно, Ади, която разбира от тия работи, беше абсолютно първокласно. Също така две половинлитрови канички мерло и една четвъртлитрова - също великолепно, - по две безалкохолни и накрая едно кафе за Ади.

Целият кеф излезе около 70 лв. без бакшиша, който хората напълно си заслужиха - но можехме да хапнем и пийнем стабилно и за малко над половината :)

Много яко заведение.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Dec 29, 2011 8:18 am

Заведенцието го тествахме вчера, наистина е доста приятно :) масите за непушачи са доста по-семпли и реално неотделени от пушачите, но е бял кахър. Храната беше доста вкусна и оригинална, цените са доста поносими :) Ние хапнахме горе-долу описаното от теб, само че с пиле вместо с телешко, както и едно невероятно вкусно, макар и пошло на външен вид ризото :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Jul 25, 2012 10:31 am

Накрая с Гугъл я намерих тази тема! Търсачката въобще отказа да ми съдейства! :x

Все едно... Кхм.

Белия списък

Испански ресторант Бодега

Във Варна се намира до входа на Морската градина, точно срещу ФК.
Има и в София, Студентски град, ул. Акад. Борис Стефанов 17

Цените са по-ресторантски, но не е безумно скъп, а кухнята им е много добра.

Тайландски ресторант ИнтерТай, Варна

Ул. Славянска 1, точно до ФК. Чудесна храна, съвсем приемливи цени, добро обслужване. Лъжицата катран в меда бяха донякъде десертите, които не си отговаряха, но всичко останало беше ммммм. М!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
JohanVladimir
Sorcerer
Posts: 381
Joined: Fri Mar 19, 2004 1:40 pm

Post by JohanVladimir » Wed Jul 25, 2012 3:34 pm

Trip wrote:За Белия списък: ресторант Амстердамъ.

Адрес:

кв. Гео Милев, ул. Проф. Д-р Георги Павлов 37

За резервации:

02/400-3300
Вследствие последното ми дислоциране, тоя ресторантец ми се пада кварталната кръчма.
Отидохме да го проверим благодарение на тукашните препоръки, после повторихме и трябва да споделя, че сме възхитени.
Само десертите им са посредствени и ако човек не е фен на сладкото като мен, по-добре да натъпче някой ордьовър допълнително. А най-добре някой допълнителен джолан с ябълки и лук.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jul 25, 2012 8:02 pm

Ей, как ми напомни за него, от 16 октомври не съм ходил ... Ще го поатакувам скоро

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Fri Jul 27, 2012 8:59 pm

Бтв много исках да пробвам Супътерията, но събирам все повече коментари колко било некачествено обслужването и колко безвкусни са им супите ;/.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests