Бял и черен списък на заведенията

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Thu Apr 08, 2010 11:27 am

Новия офис е на 100м от Спорко ;)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Thu Apr 08, 2010 12:40 pm

thunder wrote:Новия офис е на 100м от Спорко ;)
Значи ще се засичаме - поне веднъж седмично обядвам там с бившите ми колеги
VMITW!

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Apr 22, 2010 12:17 pm

Бял списък
Име: Палачинкова къща
Намира се на: Нарцис 58, Драгалевци
Също и на http://www.palachinkovakashta.com/
Тип: Ми заведение за палачинки :oops:
Цени: Съвсем прилични. Мисля, че най-скъпата солена палачинка беше около 5, а моята с шоколад беше два и нещо.
Хубавото: Хубаво обзавеждане. Градина, която подозирам, че през лятото ще е мечта. Ужасно любезно обслужване (може и да беше защото нямаше хора, ама все пак). Сервират ти каничка с вода да си имаш, без да я плащаш. Има безжичен нет. А аз им станах отдаден фен и заради музиката, която пускаха. Много рядко ми се случва да попадна на място, където не само да не пускат някакви свръхдразнещи летни хитчета, ами и останалата музика да е подбрана и между не толкова популярни, но добри неща, при това с разнообразие в стиловете.
Лошото: Единственият недостатък беше, че беше малко студено (това може да се дължи и на факта, че в началото седяхме на течение). Донякъде и менюто им не е много голямо, примерно салатите са три-четири на кръст. Лично на мен не ми беше проблем, но може да се окаже, че някой по-претенциозен не може да си намери ядене.

Другото е, че е отдалечено и само на Пенчев и Йоан им е удобно :)
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Mon Jul 05, 2010 5:36 pm

Alexis wrote:За Белия списък
адрес: София, бул. Македония 48 (точно на Руски Паметник)
ценови клас: около 35 лв/човек за салата, основно ястие и десерт

http://programata.bg/?p=71&l=1&c=1&id=2461

[Б]Ресторант Тазка (Ливанска кухня)

Плюсове: Отлична кухня, бързо, нетрапчиво обслужване, отлично отношение към клиента (дори към претенциознихора като мен, а бях и с една също толкова претенциозна приятелка-вегетарианка). Музиката не пречи на разговорите на масата, но е добър фон, който да заглушава шума от другите маси.

Лошото: На тъмно едва го намерих. При това е на втори етаж и някак изглежда сякаш човек не е на правилното място.
Малко бъмп на темата, сетих се за това и тъкмо щях да напиша колко е яко - гледам някой ме е изпреварил :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
PrivateRaio
Misting
Posts: 342
Joined: Tue Jun 20, 2006 4:01 pm
Location: София

Post by PrivateRaio » Tue Jul 06, 2010 12:32 pm

Спорко е супер добро, горещо препоръчвам мозък в масло :Д

явно си в новата бизнес сграда :Д

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Tue Jul 06, 2010 3:05 pm

Добре де, в заведението до нас виси една табела "Спорко", и доколкото знам заведението преди се е казвало така, а сега е "Градината на рока" и е до зала Универсиада... за него ли говорите всички, че останах с впечатление за някакъв съвсем друг квартал?

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Tue Jul 06, 2010 3:07 pm

moonlight wrote:Добре де, в заведението до нас виси една табела "Спорко", и доколкото знам заведението преди се е казвало така, а сега е "Градината на рока" и е до зала Универсиада... за него ли говорите всички, че останах с впечатление за някакъв съвсем друг квартал?
Да, всички за него говорим :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Mon Nov 22, 2010 12:58 pm

Име: Супа Стар
Намира се на: Баш центъра, по-точно Шишман 8
Цени: 2 и нещо до 3-4 лева за супа, 3-4 за салата. Има и някакви сандвичи :)
Description: Малко заведенийце за бързо хранене, където специализират в супи. Може да седнеш вътре на бара или на втория етаж да си хапнеш. Вътре има 6 казана със супа - избираш, те ти наливат, ядеш :) Казаните се въртят непрекъснато, така че няма как да очакваш някоя супа да е там - не знам колко вида супа правят още, от време на време изкача нещо ново. Предлагат освен това салати и сандвичи. Аз си взимам за в офиса обикновено, за което не те чарджват допълнително.
Какво е яко: Обслужването е много добро - винаги са усмихнати тези хора и явно се кефят на работата си. И е много вкусно. Аз супи не ям - тези хора ме накараха да започна да ям... Надявам се баба ми имайка ми да не разберат, че съм го писал това :)
Какво не е: Малко е тясно ако ще ядеш там. Цените са една идея по-високи отколкото съм свикнал да давам за супа - някои от по-добрите неща струват повече.
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Mar 30, 2011 10:15 am

За два от вече обсъжданите ресторанти...

Палачинковата къща, която похвалих, е минала в режим на работа само уикендите, уви.

В Споркото последния път се оляха - разредена бира, подменен алкохол, яденета, които така и никога не се добраха до нас...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Mar 30, 2011 10:28 am

Ей, аз съвсем забравих да пиша тук..

Да си кажа, че Хамачи в Лозенец е един от по-готините японски ресторанти :) Обслужването е гига - дори ти дават мократа кърпа! Нещо ТОЛКОВА гениално, което просто не ми побира ума как цяла Европа не е копирала толкова време. Храната е изключително добра - най-доброто, което съм ял в Бг като японска кухня. Единственета ми критика е към окономиякито, което за съжаление на нищо не приличаше. Чувал съм, че е добро в оригиналния суши бар (на Денкоглу). Цените са доста високи. Обстановката е много пипната, само тъжното иглолистно в градината е малко депресарско, но иначе всичко е шест.

Пробвахме и корейския в Изгрев, дето Ади е писала. Бяхме там на 8-ми март и бях удивен, че бяхме абсолютно сами в него. Предполагам е следствие от НУЛЕВА реклама, локация тотално в гъза, до която никой не би стигнал, ако не знае специално какво и къде търси, както и доста солените цени. Обстановката е леко ъпгрейднат соц, едната стаичка беше доста уютна, но централното помещение си е почти стол с екстри. Обслужването беше много добро, храната тоже. Малко прекаляват с пърженето, но имаше изключителни попадения, особено за любителите на по-пикантното.
Last edited by Moridin on Wed Mar 30, 2011 11:45 am, edited 1 time in total.
This is it. Ground zero.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Mar 30, 2011 10:29 am

Какво значи доста високи?
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Mar 30, 2011 11:16 am

Еми има го менюто в нета, виж ;) За корейския го няма - там са горе-долу на принципа предястие 8-10, ястие 15-20.
This is it. Ground zero.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Wed Mar 30, 2011 11:33 am

The Dragon wrote:Какво значи доста високи?
Две сет менюта (12 и 15 парчета) миналата седмица излязоха 50 лева. Calculate :) Наядохме се доста добре де. И определено храната е мега. Не съм ял колкото Мор японска кухня, но супер много ми хареса
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Wed Mar 30, 2011 11:35 am

Бял списък: Индийско-непалски ресторант Гуркха, Лозенец, ул. Цветна Градина 56
Много приятно място, целия салон е за непушачи, храната вкусна по около 20 -25 лв. на човек с пиенето - бири и примерно бутилка вино.

Съветвам да поръчвате общо различни неща - така има шанс да уцелите много добри ястия за всеки вкус. Има и пикантни и нормални ястия.
Лученото боджи е просто върха. :D И пие тонове бира.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Mar 30, 2011 11:44 am

Много е добър, да! Между другото повечето индийски в София са доста яки (този на Дондуков и този на Петте Кьошета също).
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests