Final Fantasy XIII

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Shin-Ra
Farmer
Posts: 60
Joined: Thu Apr 22, 2010 9:57 am
Location: Here and there
Contact:

Post by Shin-Ra » Thu Apr 22, 2010 5:14 pm

Уау!! Мерси!! :D
Реших да скипна все пак спойлера за историята, но добих прекрасна идея за играта! Мерси още веднъж :)
Другото, което ми направи впечатление, бяха коридорите, които явно запълват 90% от играта :lol: Това ми напомни адкси много на първите заглавия от серията, понеее от 1-4 (без 3, който не съм бацала поради явната липса на ДС).
И малко критика - много строго си се отнесъл към хората с плюшените бахамути :lol: Е, при мен е Куалд, но карай. Все още се радвам на всяко ФФ, което излезе :wink: Включително и на Дърджа, който си беше зле като цяло (БЕЗ Дисията, което за мен е пъъълен булшит!! То не е фф.....)
Иначе това е :) Мерси още веднъж!! :mrgreen:
Being bad is not good enough.
Veni. Vidi. Vore.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Apr 22, 2010 5:42 pm

Спойлери няма. Аз не пиша спойлери никога.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Shin-Ra
Farmer
Posts: 60
Joined: Thu Apr 22, 2010 9:57 am
Location: Here and there
Contact:

Post by Shin-Ra » Thu Apr 22, 2010 9:20 pm

Еми прочетох "История" и реших да не рискувам/
Being bad is not good enough.
Veni. Vidi. Vore.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Feb 02, 2012 1:19 am

Тая игра не я виждам с отделна тема, но все пак знам, че има фенове из тоя форум (друг е въпросът пишат ли в момента).

FFXIII-2 излезе вчера. Подхванах я и засега изглежда още от същото, с потенциално по-добра история. Съвсем в началото съм обаче, та ще видим.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Feb 02, 2012 4:57 am

Ако под "фенове" се имат предвид и хора, за които е единственото JRPG, Което са играли повече от 5 часа т.е. като мен - да, може би съм. Пиши впечатления, ще ми е интересно. Просто има доста други неща около нея (главно Даркнес 2 + Амалур) + SWTOR, така че почти със сигурност дори няма да я помириша.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Feb 02, 2012 10:51 am

Мен ако питате е време тази поредица да умре или поне да си почине мноого дълго. Западните RPG-та, били те сингъл или мулти, вече са толкова напред, че дори не е смешно.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Feb 02, 2012 2:23 pm

Аз пък в момента съм на 11 чаптър, 36 часа навъртях и играта определено ми е по- интересна от всички Био игри излизали последните 5 години.

Изключителен сюжет, не чак толкова изключителни но пък развити персонажи, сцепващи анимации и още по сцепващ и разнообразен арт на околната среда а битките са нещо уникално - особено с босовете. Изискват такава тактика и бързи реакции че не е истина. Системата е в пъти по комплексна от всякакви скайрими и драгън ейджове, а за шутъри като Ефекта няма да отварям дума. С тези битки си припомних добрите стари времена на Балдурса двойката когато всяка битка с магьосник или бос беше състезание по надцакване какъв екип с какви умения и как да използваш.
Last edited by RRSunknown on Thu Feb 02, 2012 3:05 pm, edited 1 time in total.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Feb 02, 2012 2:37 pm

RRSunknown wrote:Аз пък в момента съм на 11 чаптър, 36 часа навъртях и играта определено ми е по интересна от всички Био шитни излизали последните 5 години.

Изключителен сюжет, не чак толкова изключителни но пък развити персонажи, сцепващи анимации и още по сцепващ и разнообразен арт на околната среда а битките са нещо уникално - особено с босовете. Изискват такава тактика и бързи реакции че не е истина. Системата е в пъти по комплексна от всякакви скайрими и драгън ейджове, а за шутъри като Ефекта няма да отварям дума. С тези битки си припомних добрите стари времена на Балдурса двойката когато всяка битка с магьосник или бос беше състезание по надцакване какъв екип с какви умения и как да използваш.
Трябва да е огромен скок от предишната игра, която не можах да доиграя. :wink:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Feb 02, 2012 2:48 pm

Говоря за 13 част.
И уточнявам там където говоря за предизвикателство и сложен геймплей имам предвид предимно 11 чаптър и нагоре (тоест от половината на играта) макар че и в предишните имаше къде да се изпотиш - първия Бартанделус и Сид Рейнс ми трябваха по 5-6 опита докато им намеря цаката.

Ако играеш както трябва до тези места се стига за 20 часа като през това време пак има какво да човъркаш по развитието и предметите и имаш интересни битки, просто е доста по леснично защото кристариума дотогава е доста линеен а точките които иска не са високи.
Мен единствено ми тъпееше в първите два часа докато не стигнах кристалното езеро.


До половината си играта е коридорна (точно като Мас Ефект 2) - после става нещо като World of Warcraft.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Feb 02, 2012 3:43 pm

Мен единствено не ми тъпееше първите 2 часа, когато ми се представяха геймплей механиките на играта. От там нататък и давах шанс около 40-тина часа сигурно, но не видях нищо ново. Играта каквато беше първите 2 часа, такава е и до самия си край. Един много стабилен гринд, в който битките, като се грухнеш стават повече от елементарни, а итемизацията е колкото да я има, а и това, което го има е просто досадно, а не интересно. Ролеви елементи пък изобщо няма, затова ми е и трудно да я нарека и ролева игра, каквито са МЕ1, 2, DA1,2, Skyrim и т.н. Така че не знам какво точно е играта. На мен ми беше крайно мазохистично да играя еднообразния и геймплей толкова много време, и сигурно никоя друга игра не е получавала толкова щедър шанс да се докаже пред мен. Пълен гринд фест.

Единствените неща, които ми харесаха бяха визията, синематиците и войс актинга.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Feb 02, 2012 3:48 pm

Ти май си играл някаква много специализирана версия - лайт едишън.

:lol: :lol: :lol: :lol:

Имам излизане , та нямам време да споря за фактологичните безумия които написа.

Докъде стигна за тия 40 часа ако не тайна, защото играта се превърта на 30-тия час по принцип?

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Thu Feb 02, 2012 4:12 pm

Ъъъъъъ... Играта далеч не се превърта за 30 часа, не знам ти какво си правил. :shock: Сигурен ли си, че говориш за FF13? Да не става дума за FF13-2?

И не знам за какви "фактологични безумия" може да става дума, тук няма особено много място за спорове. Нещата, които на теб са ти харесали, на мен ме отблъснаха от играта, а именно "комплексната" :lol: бойна система.

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Thu Feb 02, 2012 6:05 pm

На PSN има демо на FF13-2. Свалих го, но прекъснах да играя, защото не искам да си развалям удоволствието от пълната игра. За Европа FF13-2 излиза утре, предполагам, че ще я имам от Амазон до десетина дни - този път за PS3. Заедно с него си поръчах и платинено издание на FF13 за PS3 - искам с очите си да видя дали има разлика между нея и версията за 360.
Дотогава пък може да забия в носталгията на FF7 на емулираното издание от PS Store.
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Feb 03, 2012 1:27 am

Между другото наистина това за 30те часа и превъртането на 13ката беше яко смешно, предвид, че аз скипвах доста неща, зарязах я на 11ти чаптър и бях на почти 50 часа....

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Feb 03, 2012 1:30 am

Значи си играл супер зле явно - само това мога да ти кажа. Ако трябва да бъда съвсем точен времето за превъртане на сюжета е - 34 часа и 15 минути.

Ако си точиш битките с обикновени противници неоптимизрано , ако гриндиш излишно и биеш всичко наред ненужно - може и сто часа да навъртиш.


След това се почва 11 чаптър за експлоринг като се отвори десето ниво на кристариума.


Ако искаш още повече да се размееш приготви една каса бира, ела на гости и ще ти покажа часовника на сейва пред последния бос за да се увериш сам.
И не знам за какви "фактологични безумия" може да става дума, тук няма особено много място за спорове. Нещата, които на теб са ти харесали, на мен ме отблъснаха от играта, а именно "комплексната" Laughing бойна система.
Спокойно сега ще ти кажа - виждам че пак затъваш още повече. Защото мисля че има огромно място за спорове относно твърдението
първите 2 часа, когато ми се представяха геймплей механиките на играта. От там нататък и давах шанс около 40-тина часа сигурно, но не видях нищо ново. Играта каквато беше първите 2 часа, такава е и до самия си край.
Къде са ти глупостите - ами просто е - първите два часа помпиш бутона за авоатака- нямаш кристариум, нямаш ъпгрейди, нямаш парадигми, нямаш избор за състава на отбора, нямаш абилитис -> ако наистина си вярваш че играта е била една и съща в 40 -тия си час значи не разбрал с кой бутон се пуска менюто явно.

Един много стабилен гринд, в който битките, като се грухнеш стават повече от елементарни
Първо така и не ми каза докъде си стигнал, второ басирам се че не си срещал наистина трудните бисове, защото колкото и да ми обясняваш за грухането - някак не си убедителен при наличие на босове които убиват от РАЗ и може да ги биеш само ако много добре знаеш кога и с какво да абилити да ги цакаш. Дори да си макснат.
а итемизацията е колкото да я има, а и това, което го има е просто досадно, а не интересно.
Наричаш колкото да има система в която комбинации на четирите ти аксесоара с оръжието създава перманентни умения, бонуси или еднократни бъфове . Система в която всяко оръжие или аксесоар може да се ъпгрейтва превръщайски се в нещо съвсем друго и в зависимост от стартовия предмет крайния резултат е коренно различен. Система в която може да разглобиш високо ниво предмет и от това да падне уникален предмет който иначе няма как да се вземе. Например Sprint Shoes - Auto-Haste в началото на битката, и като екстра ATB Rate +10%, тоест макар и с малко помага за по-бързото запълване на ATB бара, което значи по-малко чакане за следващия удар. Създават се през еволюция от Hermes Sandals, които пък се вземат при Dismantle на напълно upgrade-ната Tetradic Crown.
Ролеви елементи пък изобщо няма, затова ми е и трудно да я нарека и ролева игра, каквито са МЕ1, 2, DA1,2, Skyrim и т.н.
Тоест развитието на кристариума който става ужасно разклонен от 8 ниво нататък (съжалявам ако не сте виждал за какво става дума в 9 и 10 ниво където), итемизацията, избора и композиция на парти и парадигми не са ролеви елементи така ли ? Щото аз смятам че са и че тук избора е много по сложен от Мас Ефекта където класът ти винаги е точно определен а уменията няма как да сбъркаш защото са ясни.
И като каза драгън ейдж - точно за нея си мислех. Драгън Ейдж е класова игра - трябват ти танк, лечител, DPS. И толкоз - дотук свършва сложността. Защото всичките ти хора са фиксирани. Във ФФ13 обаче се мисли комплексно - не ти трябва само лечител а трябва да прецениш същия този лечител и воин ли да е едновременно с това, саботьор ли е да е или да е бъфър. Във FF13 се мисля комбинация. Докато в драгън ейдж в един момент партито е фиксирано и обикновено няма нужда изобщо да го сменяш цялата игра защото си набарал ИМБА тактиката която действа безотказно то във FF13 във всеки един момент може да имаш десетки, дори стотици комбинации на отбора и ТРЯБВА да ги ползваш иначе си обречен да прекараш 50 часа в безплоден гринд вместо да мачкаш победоносно.



Ако битката ви с НЕбосове на FF13 продължи повече от 2 минути - лоша новина не играете както трябва. Тайминга и бързата реакция са също толкова важни колкото предварителната стратегия. Честа грешка е и някои хора да държат "Оптимално" парти и да играят само него мислейки че като играят сравнително на сигурно са набарали на прасето гъдела. Играта неслучайно ви кара да играете задължително със всички за да видите какво могат (много як похват за разлика от БИО където оптималното е да да играеш с избрани 2-3 човека и всички останали само да си удряш лаф с тях в лагера или да ги пробваш за по една мисия ей така за спорта).
Ако искате един тест да ви задам - с излизането на голямата поляна е напълно възможно да се убие за една минута Behemot King - ако не можете да го направите - това е като да играеш Драгън Ейдж и да не си разбрал до хъб че ти трябва Уини за лечител и още караш на поушъни и псуваш играта.


Мас Ефекта двойката изобщо няма да я коментирам - това е ШУТЪР при това много як, нито има какво да мислиш за предмети (то няма предмети) нито има реално развитие. Целия геймплей е стил Ънчартед или Гиърс + използване на магиите.

На мен ми беше крайно мазохистично да играя еднообразния и геймплей толкова много време, и сигурно никоя друга игра не е получавала толкова щедър шанс да се докаже пред мен. Пълен гринд фест.
Геймплея който с лека ръка наричаш еднообразен е поредица от битки които са така направени че да стават все по сложни с напредването, а тъй като постоянно заучаваш нови умения и комбинации - съответно със напредването на играта стават по сложни за водене и по интересни.
За разлика от тази концепция НЕеднообразния геймплей на Мас Ефект 2 представлява едно и също шутване от първата минута по последния бос - с едно и също умение и по един и същи начин, просто почваш да вземаш повече щета а враговете почват да идват на по големи тумби.
Гринд фест не съм прилагал никъде- вървял съм само напред.

Да си губиш времето да гриндиш в тази игра е също толкова безумно колкото да си циклиш скилове в Скайрим оставяйки се на easy да те бие някъкъв рак или пък да жънеш 20 часа слаби душички на Дарк Соулс.
Единствените неща, които ми харесаха бяха визията, синематиците и войс актинга.
Войс актинга пък на мен лично ми беше посредствен и затова играх с изключен звук половината игра.



Между другото аз друго Файнъл Фентъзи така и не съм завършвал - главно заради скучните рандъм битки и нуждата от гринд които ме отвращаваха в един момент.

Един мнение на познат който играе FF по принцип.
Между другото - официално, няма FF (че дори и RPG от последните) години, което по-бавно да набира скорост от FF XIII. Разликата от геймплея в 24-тия час и този в 4-тия е просто фундаментална.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests