Final Fantasy XIII

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Post Reply
User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Mar 28, 2010 12:29 am

много кофти - това винаги ме е дразнило. Трябва да правиш 50 сейва да си гледаш филмчетата.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Mar 28, 2010 12:34 am

И мен ме дразни :/ Но то бтв, извън зверската им красота, повечето не са нещо, дето бих си пуснал повече от веднъж...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Mar 29, 2010 12:31 am

Аз само да кажа, че поприключвам чаптъра в Паломполум, на 19тия час игрално време съм и играта маже още по-злостно от преди.

И НЯМА ДА СИ НАПРАВЯ ПАРТИТО Фанг, Лайт и Хоуп, ИМЕННО ЗАЩОТО е очевидно най-якото, а ЩЕ СЪМ АРТ И АЛТЕРНАТИВЕН!!! :wink:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Mar 29, 2010 1:04 am

Еми ти си знаеш :) Ма това просто означава, че ще трябва да сменяш герои и екуипмънти между битките. Щото просто няма по-добра алтернатива. След небесния кораб положението с трудността става ТЕЖКО. А и Бартандеус ще ти отели вола с друго парти. И двата пъти :mrgreen:

Бтв. мен тия герои и най ме кефят ениуей, та нямам проблем да съм с тях. Кво ше кажеш за развитието на Хоуп като герой? Не мислиш ли, че еволюира доста смислено?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Mar 29, 2010 1:38 am

Мдам, съгласен съм, със Сноу като се "оправиха" беше доста по-адекватен и определено спря да ме дразни и вече съм горе-долу равнодушен за него.

За партито ще поиграя още и ще видим дали няма друг начин, принципно със Саз, Ванил и Сноу би ми било екстра, макар да съм само с един медик, а и нз дали такова парти въобще ще е възможно.

Много ме кефи, че герои, които са еднакви класове поне засега имат достъп до РАЗЛИЧНИ спелове, дано се запази така и по-натам, супер-яка хрумка е (например Фанг и Сноу като сентинели засега имат различни скилове, тя има медигард, той пък има вендета както и Саз и Хоуп като бъфъри).

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Mar 29, 2010 1:41 am

Освен това Сноу е БАСИ добитъкът, тоя колко кръв има, братче....И като комндо вкарва доста сосен демидж всъщност, особено като го назобаш с +сила предмети, само ме дразни как засега няма Блицоподобен аое демидж скил. Ама аз му се кефя и съм си го нагрухал добре:)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Mar 29, 2010 2:02 am

Сноу <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< Фанг. Първо, вендетата е импотентна тотално - идеята на Сентинела не е да прави демидж и това не помага изобщо. Медигардът е В ПЪТИ по-смислен и полезен, щото действа като обратна отрова. Второ, Сноу получава Блиц някъде на чукурнайстия левъл на кристариума, но и с него си остава много по-жалък Командос от Фанг.

Отделно - от 11-ти чаптър нататък един Медик не е достатъчен. Има битки, които се играят САМО със Solidarity (Commando, Sentinel, Medic) и ПАК е нужно да превключваш на Combat Clinic (Sentinel, Medic, Medic). Особено при разни босове, дето правят статус ейлмънтс, двамата медици са задължителни. Второто проявление на Бартандеус каясва Dazega - всички се дейзват ЕДНОВРЕМЕННО, ако имаш ужасен късмет, а при малко по-добър - само един или двама. Задължително е в тоя момент да имаш двама активни медици за по-голям шанс някой от тях да остане незасегнат и да кастне Esuna.

Изобщо, направи си експериментите, но като цяло имай предвид, че без достъп до Combat Clinic няма да прокопсаш.

Прочее, Лайт е чудесен Medic, макар и не на нивото на Хоуп и Ванил. Имай го предвид.


А, още нещо - поне през 11-ти чаптър саботьорът става доста безсмислен, щото почти всичко е защитено от почти всички ейлмънтс, освен когато е стагърнато, а тогава е по-важно да му вкарваш максимално демидж. Синерджистът по бива, но и той е малко... Вторият Бартандеус преимерно от един момент нататък ей така по детски почва да ти премахва ВСИЧКИ бонуси и всички ейлмънтс върху себе си, плюс малко демидж, да не е без хич.

Бтв, надявам се, че си си пазил разните -золи, щото преди бос-файтове е ужасно сладко да си пуснеш двата, дето ти дават общо шестте бууста.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Mar 29, 2010 1:26 pm

Аз въобще не съм писал, че Вендетата е як скил, просто по-горе я дадох като пример за различните скилове на еднакви класове герои, което особено много ме кефи при съпоставката Саз/Хоуп като синергисти, където Саз за мен има определено по-сосните бъфове като ХЕЙСТ!!!! Иначе за сравнението между Сноу и Фанг си прав, като обаче аз все още съм за Сноу, защото има най-много кръв от ВСИЧКИ, а и като герой си ме кефи повече, та ще го пробвам, пък ако не става ще тествам Саз/Ванил/Лайт, където Лайт или Саз ще са основен командос (всъщност въпросното парти пшрепокрива като класове тотално твоето, просто са разпределени по друг начин:)). А и май е единственото друго парти, където да има два медика без да участва Хоуп.

Иначе поцъквам в Наутилус с Саз и Ванил, определено още в самото начало има една доста благо място за фармене, където има някакви битки срещу сини мини-роботчета кастъри, които дават по 400-650 CP, а и наблизо има Ориони (които дропят убер бруталния Семикондуктор, който на х2 XP бонус като ъпгредйваш предмет дава 1500 точки). Та сигурно ще пофармя към час и после ще продължавам, Ванил вече и мен ме дразни доста, та тъкмо ще отложа анимациите с нея:).

Падна ми една доста сгодна пръчка за Ванил, която импруувва хийлинг, но има малко куци статове, а и освен това от 1ви до 2лвл ъпгрейд иска 2000 точки, което е болна (пистолетите на Саз са ми 23 лвл и искат 1900 за 24).

Да, -золите почти не съм ги ползвал с мн малки изключения та имам горе-долу по 5-6 от всички без тези, които ресторват ТП-то, от тях само два.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Mar 29, 2010 3:18 pm

То въпросът е дали всички парадигми са ти достъпни по тоя начин, иначе ясно, че и други комбинации герои ги имат тия класове. Не си ги представям в момента тия тримата. Иначе да, Хоуп взима Хейст чак в 12-ти чаптър. Но не бих казал, че тоя бъф е особено нужен дотогава ениуей.

Аз съм на 13-ти в момента. Баси якия дизайн има :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Mar 29, 2010 4:41 pm

Стига тийзвал, аз сега сядам тъкмо :)))

БТВ ВЕДНЪЖ ЩЕ МИНЕШ ИГРА ПРЕДИ МЕН (която и 2мата да ни вълнува), КАКВО Е ЧУВСТВОТО! :lol: _ това е ШЕГА.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Mar 29, 2010 4:45 pm

Mislq, che i Bioshock 2 minah pyrvi :oops:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Mar 29, 2010 5:57 pm

Хаха, дрийм он, погледни темата (вясъщност темите, и във форплей) и чек датите на постовете, аз я минах за два дни точно :lol:

Иначе по темата - на 9ти чаптър съм вече, ама ще си лоудна преден сейв да фармя в Наутилус, сега фармих 25 мин и ми паднаха 3 Superconductor + още една купчина неща.

Бтв най-обичам трима войници да сборя, които пазят чест, те да ми дропнат два ФИникс Дауна и в честа да има трети, ама рядко се случва де:))))

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Mar 30, 2010 8:46 am

Превъртях я. Като цяло от играта съм зверски доволен, но от историята останах по-скоро разочарован. Особено от развръзката, която беше някаква... никаква...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Mar 31, 2010 2:22 am

Само да отбележа, че двамата сте тотални простаци и ако играта не е долкова добра, колкото разправяте, ще ви скопя при първа възможност. Особено теб, Коле.

(т.е. имах бая in-store credit в Blockbuster и нещо не ми се занимаваше с другите нови неща като Heavy Rain, Just Cause 2 или Yakuza 3, та забрах пустата 13-ка)

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Mar 31, 2010 9:11 am

Начални впечатления:

- GC кътсцените изглеждат изключително добре, за съдържанието им още нямам мнение.
- Самата игра е малко над средна работа технически, въпреки целия шум. Персонажите изглеждат отлично като цяло (с изключение на дървените движения и dither-натата коса, но това е дребна работа), обаче колкото и да кефят skybox-овете, фоновете са слаба бира и имат ужасни текстури, филтрирани още по-ужасно (мислех, че сме минали ерата на bilinear filtering-а, ама явно не...). Или с други думи - далече е от Mass Effect 2 и на няколко светлинни години от Uncharted 2 и GoW 3.
- Бойната система е стара като баба ми, не знам какво толкова ви шашка в нея. Active battles има от 15-20 години, като тукашната е кажи-речи 1:1 с Chrono Trigger и Septerra Core (в което няма нищо лошо, при положение че и двете са много добри попадения, при все античната им възраст). Единственото "ново" нещо що се отнася до този тип бойна система е, че управляваш само един персонаж.
- Музиката е много, много клиширана. Аман от JRPG цигулките и криворазбраните "класически" JRPG мотиви със слабите жици, деа.
- Просто предчувствам как първите няколко часа играта тотално ще ме приспи ес пер южуъл. Преди малко показвах на жената как се играе FF - опъваш се на стола и току цъкваш хикс.


Как да е, по-обстойно мнение ще дам след 10-тина часа, защото всякакви мои коментари в началото на която и да е от последните FF игри са обречени да са много хейтещи. Брейн дед туториъли, набиране на хикса енд ол дет.

п.п. Все пак да отбележа - поне за сейв пойнтовете са си взели урок.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests