It's not TV, it's HBO

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
icemft
Smallfolk
Posts: 2
Joined: Wed Jan 28, 2009 4:35 pm
Location: София

Post by icemft » Wed Mar 16, 2011 8:14 pm

Слабо ме интересува кой как към какво ще подхожда. На последните две страници от тази тема видях наплещени толкова много глупости, че просто ме засърбяха ръцете и аз да си оставя мнението. Простете! Не знаех, че съм единственият човек, който няма право на това.

П.С към Trip: Какво те кара да мислиш, че мнението на когото и да било от този форум може да направи който и да било от обсъжданите сериали повече или по-малко добър, съответно - повече или по-малко лош? Би било твърде самомнително от моя страна да си въобразявам такова нещо.

Все пак се радвам, че ви наруших спокойствието. Темата беше станала скучна.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Wed Mar 16, 2011 8:34 pm

Препоръчвам ти да се насочиш към съседните теми. С едносрични неориентирани брътвежи и безценната информация кога си легнал да спиш, едва ли му се занимава на някого.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu Mar 17, 2011 10:43 am

@icemft: Виж, ако ще продължаваш с тона "Аз що пък да не се заяда с вас?", проблемът ще се реши много бързо. Недоумявам защо искаш да има проблем.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Thu Mar 31, 2011 11:47 am

Малко новини:

ХБО спират In Treatment, на което гледам по-скоро положително, предвид ръшването в третия сезон. Явно Бърн наистина иска нереално много пари, въпреки тежката роля, а и сценаристите са под напрежение, без да имат готов материал зад гърба, който да адаптират. Аз въобще не виждам как могат да се надскочат сюжетните линии и размисли по повод ползата от психотерапия от първите 2 сезона, така че завършекът на трети всъщност е доста fitting.

И миналата седмица стана ясно, че Зак Галифанакис ще продуцира и играе в ново комедийно шоу за ХБО. Имайки предвид колко off е хуморът на този индивид, и колко добре се справя , когато няма кой да му слага ограничения, мисля че тази телевизия е най-доброто място, където можеше да попадне. Надявам се, че това не значи последен сезон за Bored to Death тази есен.

Btw, някой да има впечатления от Mildred Pierce? Особено някой фен на Бъруел? :)

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Fri Apr 15, 2011 5:43 pm

HBO са телевизионния ад:
http://www.darkhorizons.com/news/20218/ ... rican-gods

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed May 11, 2011 11:27 am

Току-що осъзнах, пишейки в темата за любими сериали - от 12 броя 7 са на HBO :lol:

За American Gods звучи страхотно, дано го получим скоро:)

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Wed May 11, 2011 11:40 am

Ами освен да изгледаш Deadwood, Angels in America, In Treatment, Extras, Bored to Death, Hung, Eastbound & Down, Curb Your Enthusiasm... (изредени по приоритет) и да се осъзнаеш съвсем? :lol:

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed May 11, 2011 11:47 am

Все едно не съм чул последното и ще си чакам търпеливо да си пуснеш снимката, за да те намеря :wink:

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Wed May 11, 2011 11:58 am

То някой вече предвидливо го е забърсал като непровокирано заяждане, при все, че очевидно трябваше да мине за inside joke. :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri May 20, 2011 6:28 am

Image



Понеже нито Силвъра, нито Колето, нито някой друг е отворил тема за Сопранос (срамота), ще коментирам тук засега, че вече ми става неудобно да пускам нови теми за сериали, които едва-що съм загледал.


Сопранос навремето го почвах на два пъти и все запецвах още на първи епизод (предубеден съм към мафиотски истории и това ме блокираше). В последно време обаче, покрай Boardwalk Empire реших да му дам трети шанс (за пръв път при сериал).

Изгледах първите три епизода и май съм спечелен за каузата. Определено човек трябва да го почва в подходящо настроение за нещо много концентрирано и постепенно разгръщащо се (като The Wire в известен смисъл), но в един или друг момент просто трябва да го почне.

Съчетанието между семеен и професионален живот у Тони Сопрано е страхотно, плюс сесиите му с психиатърката (не знам защо, но малко ми напомнят на коментари за публиката от участници в риалити шоу - като структура, не като обмен на мисли, разбира се).

Например сцената, в която майка му си подпали котлона, Серж го търсеше по другата линия и същевременно подчинените мафиоти го питаха за номера на откраднатата кола на учителя на сина му беше адски ценна - терзанията на бизнесмена-семеен човек. :lol:

Или подмятания като в диалога между евреина и Тони с аверите му:
- Where are the Romans now, eh?
- You're looking at them, asshole!

:lol:


Ще го изгледам полека-лека и се надявам някой вече изгледал го да пусне тема по някое време.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sat May 21, 2011 9:30 pm

Treme renewed for a third season

Ясно е, че това не е най-добрият сериал на Дейвид Саймън, но пък това не му пречи да е по-качествен от кажи-речи всичко друго вървящо в момента (казвам това с увереността на човек, който следи точно един друг сериал :)).
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sat May 21, 2011 11:16 pm

Добре, Матрим, ти моят човек ли си сега или не си. :)

Пасър, нататък става жестоко. Към 4-5-6 сезон ще ти засядат буци из гърлото през епизод, помни ми думата. И ще се мразиш за всеки път, когато си го почвал и не си продължавал.

kalendarа_ska4a
Misting
Posts: 338
Joined: Mon May 30, 2011 6:26 pm

Post by kalendarа_ska4a » Tue May 31, 2011 12:59 am

Dr. Horrible wrote:Гледал съм съвсем малко сериали на HBO, но повечето от тях далеч не съвпадат с личното ми разбиране за гениалност.

True Blood ми беше отвратителен, гнусен и еднообразен. Героите ми бяха противни напълно всички. От него издържах шест епизода.
При Рим подобна ситуация – прекомерно насилие за моя вкус, къде кърваво, къде сексуално. Но там съм гледал само два епизода, дори не целите, така че мнението ми не е толкова категорично. Обаче нямам намерение да правя втори опит с него.
Carnivale всъщност не беше лошо, дори визуално ме привличаше много, беше милиарди пъти по-красив от предишните два. Но при него имах друг проблем – за сметка на адски силната атмосфера самото действието се развиваше страшно бавно, поне за мен непоносимо бавно. Изгледах шест епизода и пак ми се сториха много, защото една серия минаваше сякаш не за час, а за три. На него бих му дал втори шанс някой ден.
In Treatment обаче ми хареса много, ама наистина много. И все пак точно той е римейк, поне в излезлите до момента сезони, така че неговата гениалност не мога съвсем чистосърдечно да я отдам на HBO.


Иначе от техните сериали определено бих искал да видя Сопрано и Six Feet Under и ще го направя в близките месеци.
In Treatment (поне първите 2 сезона; 3-ият ме издразниха пациентите, но пък сесиите с Адел бяха много добри) е просто жесток. Много реалистичен; направо се потапях в него преди сън.

Carnivale - Knauf да беше издал книгите поне! Страшно ме е яд за този сериал и caмодоволността на creator-a му :evil: А по отношение на "бавността му", хич не съм съгласен. Напротив, темпото си беше идеално.

The Wire все се каня да го почна и правя нещо друго за сметка... Трябва да го видя някой от тези дни.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue May 31, 2011 6:08 pm

Silver wrote:Значи ще ме разбереш, когато в един момент ми дойде до гуша и изцепя в съседната тема, че Троновете са нещо като Тру Блъд, само че не ЧАК толкова тъпо? :lol:
Amelia wrote:Аз пък даже ще се и съглася...

Дано не забатачат като Тру Блъд и те.
Еее, първоизточникът им все е по-качествен от Баш Кръвта, че чак забатачване да има.

Иначе съгласен, че като за сериал на НВО Троновете са далеч от Жицата, Сопрановите, Империята или Рим.
Last edited by passer-by on Tue May 31, 2011 6:18 pm, edited 1 time in total.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Tue May 31, 2011 6:18 pm

От Рим не са кой знае колко далече, в Рим актьорите са маса по-кадърни, това е всичко. Пейсингът на Троновете в момента е много подобен на този във втория сезон на Рим. Неадекватен.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests