Dexter

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Thu May 12, 2011 12:18 pm

Muad_Dib wrote:За мен лично след първите два сезона (като втори макар и качествен е класи под първи) единствените хубави неща, които са се случили в сериала са именно Тринити и последната сцена на 4ти сезон. Всичко друго е силна плява, просто има малко неща за гледане и Майкъл Си Хол е убер и си го гледам на автоматик.
Така е но като цяло това си е сериал общо взето базиран на баш мейн чаръктера и съществува само благодарение на него, както и Хаус. А той все още си играе добре ролята. Баща му също е доста добър. Отначало със спомените и после с халюцинациите. Много добре го играе актьора.
Повечето смъртни понякога престават да вярват на разни части от себе си. С изключение на Круппе, разбира се, чиято заслужена самоувереност е абсолютна.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu May 12, 2011 6:17 pm

Съгласен, но проблемът е, че просто сценаристите се изчерпаха и опошлиха образа на добрия сериен убиец от един момент натам.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Thu May 12, 2011 9:29 pm

Mother, тия сънища и халюцинации са сложени, за да излагат на показ съкровените мисли и чувства на Декстър, защото сценаристите на тоя бълвоч са безбожно тъпи и не могат да измислят друг начин да направят това. Станаха досадни и ненужни някъде по средата на първи сезон. След втори пък станаха ridiculous. Всичко добро в сериала (и маргиналното разбиране какво представлява всъщност тоя герой) си замина с Майкъл Куеста (от SFU школата) след края на първи сезон. Всичко нататък е неам думи.

MD, проблемът е, че сценаристите направиха от образа на садомазохиста, който е канализирал позивите си в обществено полезна дейност, някакъв чичка със семейни ценности и лайна, който сам не знае какво е, но на който целокупна Америка е силно наложително да симпатизира.

User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Fri May 13, 2011 8:28 am

Silver wrote:Mother, тия сънища и халюцинации са сложени, за да излагат на показ съкровените мисли и чувства на Декстър, защото сценаристите на тоя бълвоч са безбожно тъпи и не могат да измислят друг начин да направят това. Станаха досадни и ненужни някъде по средата на първи сезон. След втори пък станаха ridiculous. Всичко добро в сериала (и маргиналното разбиране какво представлява всъщност тоя герой) си замина с Майкъл Куеста (от SFU школата) след края на първи сезон. Всичко нататък е неам думи.

MD, проблемът е, че сценаристите направиха от образа на садомазохиста, който е канализирал позивите си в обществено полезна дейност, някакъв чичка със семейни ценности и лайна, който сам не знае какво е, но на който целокупна Америка е силно наложително да симпатизира.
Прекалено си остър и критичен :)
Аз осъзнавам, че сценария понамирисва особено в трети и пети сезон (въобще цялата история с Мигел Прадо е някаква боза)
Лично мене образа на антагониста в четвърти ми държа "жежко" до самия край. Просто го бяха направили много добре и актьора си влизаше в ролята все едно е роден за убиец. За това и реших да изгледам и пети, но ако шести забозее много ще спра да го гледам и толкова.
Повечето смъртни понякога престават да вярват на разни части от себе си. С изключение на Круппе, разбира се, чиято заслужена самоувереност е абсолютна.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri May 13, 2011 9:35 am

Съжалявам но не мога да се удържа - Силвъре, спирай да си прекалено остър и критичен В МИГ! :lol:

kire4a
Commoner
Posts: 25
Joined: Fri Feb 20, 2009 10:09 pm

Post by kire4a » Sat May 14, 2011 5:59 pm

Mother wrote: Лично мене образа на антагониста в четвърти ми държа "жежко" до самия край. Просто го бяха направили много добре и актьора си влизаше в ролята все едно е роден за убиец.
джон литгоу и друг път се е превъплъщавал успешно в ролята на психар

на декстър 1и сезон е приличен , 2и е чат пат , 3и е зле а на 4я изгледах една - две серии по диагоналната система, ама и там боза

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Oct 30, 2011 9:22 am

Подхванах го нощеска най сетне. Не ми се чете назад из постовете, а и предполагам при 5 сезона ще затъпее както повечето сериали. Но е достатъчно човек да гледа поне 1ви сезон за да му е осмислен живота :twisted: :metal твърде добър е деа, пък и аз съм фен и на Дарла ;р
:ninja:

User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Mon Oct 31, 2011 9:21 am

Xellos wrote:Подхванах го нощеска най сетне. Не ми се чете назад из постовете, а и предполагам при 5 сезона ще затъпее както повечето сериали. Но е достатъчно човек да гледа поне 1ви сезон за да му е осмислен живота :twisted: :metal твърде добър е деа, пък и аз съм фен и на Дарла ;р
E дано ти се запази мнението натам. Аз лично и 6-ти сезон яко му се кефя поне засега. А четвърти е бест просто.
Колкото до последното което си написал - винаги съм се кефил когато в някой филм се появяват емблематични чарактери от Бъфи :)
Повечето смъртни понякога престават да вярват на разни части от себе си. С изключение на Круппе, разбира се, чиято заслужена самоувереност е абсолютна.

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Post by Vash » Mon Oct 31, 2011 2:22 pm

Аз пък препоръчвам да спреш след втори, качеството пада рязко след това и сериалът се превръща в семейна драма. :(

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon Oct 31, 2011 2:33 pm

Най добре спри след края на 1ви. Нататък просто става твърде мех, въпреки на места добрите моменти.

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Post by Vash » Mon Oct 31, 2011 2:45 pm

Вторият ми хареса на мен. Поне Декстър си беше същия и английската мацка беше добра. Тъпите промени почват от третия.

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Oct 31, 2011 3:49 pm

Е на средата на втори съм с цената на доста безсъние, има си моментите и макар че се поизтърка леко още кефи много. Английската мацка да ми падне... не че и сестрата на Декс е за изхвърляне :mrgreen:
:ninja:

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon Oct 31, 2011 4:41 pm

Не казвам че втория сезон не става, ОК е. Но първи е наистина интересния, нататък всичко е надолу.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Oct 31, 2011 4:56 pm

Така си е :). Мене са ме вкара в тъча ей тоя момент
Spoiler: show
на пристана с негрото като се сбиха колко лесно се приближи... по всички досегашни сцени с спец оп-а как стреля би трябвало да е останал без колене Декстър...
:ninja:

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Sun Dec 11, 2011 7:53 pm

Последно съм гледал 4-ти сезон. Струва ли си да гледам 5ти и 6ти?

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot], Majestic-12 [Bot] and 18 guests