Bayonetta

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Mar 03, 2010 1:58 am

Bace, ako e kato Diablo, znachi si e RPG pri vsichki polojeniq, puk bilo to i action takova. RPG e kraino obsht janr s bezkraino mnogo variacii.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Mar 03, 2010 1:12 pm

Аз главно исках да си изясня какво представлява играта за да разбера дали ще ми хареса. След като разбрах - не мерси :)
по темата :
Като се разговорихмте за филмчетата на Байонета - много ми хареса как Байонета постоянно прекъсва босовете :)

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Wed Mar 03, 2010 9:21 pm

RRSunknown wrote:Аз главно исках да си изясня какво представлява играта за да разбера дали ще ми хареса. След като разбрах - не мерси :)
не знаеш кво изпускаш. :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Mar 03, 2010 10:52 pm

И тая тема не е мястото да разбере. Ае стига оф-топик.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Mar 04, 2010 1:31 am

Преди час и нещо свърших Байонетата , известно време стоях чудейки се и накрая пак си я пуснах осъзнавайки че след Байонета единственото което искам е още Байонета. Само че сега ще почна на по-голяма трудност ползвайки отключените нещица.
Та след изиграването да ви кажа две приказки
1. Това е най-красивата игра която съм виждал - EVER! Обстановката, главната героиня , босовете, ефектите - всичко е просто уникално.
2. Байонета автоматично ми става любимата героиня от игра изобщо.
3. Вариантите на бойната система и анимациите за различни видове комбота са нещо невиждано като плавност вариации.
4. Кътсцените са най-изпростелите в добрия смисъл кътсцени със дебилна история и позорщина и култова хореография на бойните сцени.
5. Музиката е някаква смесица от джаз и поп писана доколкото разбрах от белгийски музиканти и е много мой стил
6. Бойната система е перфектната - едно от интересните неща е че като избегнеш атака в последния момент забавяш времето което е безценно. Най-благото обаче е че във всеки един момент , по време на комбо можеш да отбегнеш атака и след това да продължиш от мястото на комбото докъдето си бил стигнал. Няма да ви казвам колко ми се е искало тази концепция да присъства в God of War.




Две-три малки детайлчета
+ Има сума ти и детайли за сетинга и историята които са достъпни за четене през едни книги - аз лично не ги четох защото бързах (ала Делегат на Dragon Age).
+ Има една камара предмети за кустомизация на Байонета - 5 оръжия които можем да сложим на два сета по две и което води до сума ти и комбота (а могат да се сменят и във въздуха по време на комбо)
+ Можем да си правим предмети със съставки които събираме.
+ Има едни специални предмети които променят решаващо играта със добавяне на специални умения. (обаче аз не съм ги разучил защото отключвах комбота вместо тях)
+ Има доста сектори в които вместо да се биеш играеш рейсинг или аркадна игра подобна на Panzer Dragoon.
+ Няма DLC-та- това винаги е плюс, а екстрите след превъртане са толкова много че още не съм ги разгледал.
+ Последния бос е :yay: , може би един от най-удачните попадения за последен бос изобщо.

За финал - Байонета измести God of War 1 в класацията ми за любим търд пърсън екшън, и съвсем отговорно я поставям за най-добра игра за 2009 година (тогава излиза - в Япония). За мен лично в жанра си това е перфектната игра. Не мога да и намеря нито един проблем за който да си кажа - ей това не тряваше да го правят , или ей това трябваше да добавят. Напротив - в Байонета всичко е на мястото си, всичко действа като часовник.

П.С. Един приятел на който я показах мисли да си купува бокс заради нея.
Last edited by RRSunknown on Thu Mar 04, 2010 9:17 am, edited 1 time in total.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Mar 04, 2010 8:21 am

<- What he said :yay:

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Thu Mar 04, 2010 1:38 pm

RRSunknown wrote: + Има сума ти и детайли за сетинга и историята които са достъпни за четене през едни книги - аз лично не ги четох защото бързах (ала Делегат на Dragon Age)
По-смотано изказване не можа ли да напишеш? :roll:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Mar 04, 2010 1:43 pm

Шеговито беше , не се впрягай :wink:

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Thu Mar 04, 2010 2:24 pm

Да ти имам чувството за хумор :twisted:

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Mon Mar 08, 2010 12:31 am

Предполагам, че може и вече да сте видели http://random-domain.com/comics/comics/00000045.jpg :)
Spoiler: show
Image
(просто го споделям, не изразявам мнение! :) Нямам право на мнение, след като не съм пробвал :))
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Mar 08, 2010 9:30 am

АХАХАХАХАХАХАХАХ МН ЯКО

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Mar 08, 2010 9:41 am

култово :)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Mar 09, 2010 3:01 pm

Кажете как се прави това с 240000 ринга за 6 минути, че не ми се рови, а се дразня че имам малко парЕ :lol:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Mar 09, 2010 3:13 pm

Отиваш на седмия ниво с gaze of despair и го зачесваш с ноктите на ръце и крака на светкавици.
На втория слот слагаш кънки и катана за да можеш когато стигнеш етапа с пъпките на гърба му да правиш два пъти напред и крак с кънките за не си пресичаш комбото. Иначе преди това - боцаш с ноктите - така може да зациклиш играта че той да счупи платформата на която стоиш а ти да зависнеш във въздуха биейки го през ръцете и да натрупаш комбо точки.
В зависимост от това колко си стръвен в комбото с Y халотата варират от 180-200 хилки до към 9 милиона на последната трудност (това само съм го гледал на филмче).

б.т.в силно се надявам да минаваш порталите - дават благи ъпгрейди и тренират много за играта на по-голяма степен.

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Wed Mar 10, 2010 9:54 pm

Вие май ще ме убедите да си купя играта :D

Edit: В Озон май са изчерпани количествата, а не ми се прави поръчка - така че ще изчакам.
So many games....

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests