Bayonetta

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Bayonetta

Post by AlDim » Tue Feb 16, 2010 10:22 am

Да прехвърлим тук дискусията.

Вече навъртях 10-тина часа на играта и мнението ми само се затвържада повече - това е истинският DMC 2.0. Вкарването на крачни оръжия като допълнение към стандартните е просто гениална идея и прави геймплеят невероятно разнообразен. Всъщност броят на комботата като почти може да си съперничи с Ninja Gaiden. Даже има разни трансформации а-ла Castlevania: SotN.

Играта има неподражаем стил (дизайните на ангелите са КРАЯТ!), свързаните с него майтапи (които правят жалките напъни за хумор на Коджима за смях), гениална бойна система и още по-гениална библиотекарка-перверзница-учителка-вещица, която я практикува, отвяващи с мащаб босове... Това със сигурност си е едно от събитията на годината, почти колкото Mass Effect 2.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Wed Feb 17, 2010 12:29 pm

ОМГ, минах я! Имаше ебати бруталния финал... и после още един... и още един... и още един... Ако има някоя игра, на която наистина да не й се е искало да си тръгне, Bayonetta със сигурност взима черешката, междувременно печелейки награда за най-яки Credits и най-як фен сървис. Platinum Games са болни копеленца в най-добрия смисъл на думата.

Въобще ебати гениалната игра, със сигурност е най-доброто и свежо японско заглавие за това поколение конзоли. Ако не я изиграете, ще ви вземат ангелите (а те са МНОГО ГРОЗНИ, така че със сигурност не бихте искали да ви се случи)!

10/10!

п.п. А, и за който не е разбрал, играта има най-великата гейм персонажка въобще и искрено ме съмнява някой дори да се доближи до нея скоро време. Туй видео си казва всичко:
http://www.youtube.com/watch?v=rH8AkN6k ... r_embedded

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Feb 17, 2010 6:04 pm

Аргх, само ме дразниш! Бюджетът ми е изчерпан поне до края на март, а сега имам БОЛЕН мерак да си я купя :cry: :cry: :cry: Егати приятеля.....
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Feb 18, 2010 4:26 pm

Аз определено мисля да си я доиграя след като приключа с Инфамъс-а, само че искам да отблежа, че с контролера на бокса от тази игра буквално ме заболяха ръцете, на ПС3 може да е по-калпава версията, но поне не те болят ръцете от помпане баси...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Feb 18, 2010 4:42 pm

Za men kontrolerut na boksa e perfekten za tozi tip igri (oshte poveche za Bayonetta predvid postoqnnata upotreba na trigger-a), osobeno s leko nadignatite si face butoni, i nikoga ne sum imal problem s bolejki ot pompane. Neshto, koeto ne moga da kaja za PS dual-shockovete obache.

Osven tova ima vsqkakvi nachini za pompane - az rqdko pribqgvam do upotreba na palcite. Prosto si se nabiram s pokazalec kat pich. :P

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Feb 18, 2010 5:07 pm

Моето мнениет е коренно обратното в полза на джойпада на ПС3, с изключение на тригърите (които и без в това точно в подобни игри не се скъсваш да ползваш) за мен е пет пъти по-добър.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Feb 28, 2010 9:08 pm

Навърятх някъде около час, просто хия нямам време за циклене тия дни. Бойната система наистина е феноменално добра, историята е кошмарно тъпа и след 3 опита вече скипвам всички филмчета, играта започна да ми харесва и ще си я врътна задълже, само да имам време преди да излязат Awakening + GoW 3.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Feb 28, 2010 10:36 pm

Историята е перфектна за жанра си всъщност и е съвсем издържана, ако внимаваш, но със сигурност не е за всеки (да го кажа с други думи - нужно е да се кефиш на аниме или по-специално на такова с over the top японски хумор). Аз от Brutal Legend насам не съм попадал на игра с толкова забавни диалози и сценки.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Feb 28, 2010 10:38 pm

OMG :shock: как ще скипваш филмчета - то там е половината кеф с простотията им , лафовете и позите! на Байонета .
б.т.в. Първия час - час и половина според мен са доста туториални поне поред мен, после става много по голямо мазало :)
Аз б.т.в. съм на 6 акт но я поизоставих заради цикъла ми на CoD , тези дни обаче ще я довърша задължително - просто не съм играл толкова красив екшън от трето лице.

б.т.в. Играя на easy - изобщо не ми се занимава да се правя на добър - просто искам да видя нивата , арта и филмчетата :P

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Feb 28, 2010 10:56 pm

Играта си е прекрасно балансирана, така че няма нужда да се играе на Easy, ако имаш опит с игрите в жанра. Аз я минах на нормал и после на хард (с вече развита Байонетка) и никъде не зациклих. Проблемът е, че вееч всички останали йекшъни от жанра ми изглеждат жалки откъм комбота и геймплей като цяло. Пробвах се да доиграя Devil May Cry 1, да се върна към GoW 3 демото - нъц. :lol:
как ще скипваш филмчета - то там е половината кеф с простотията им , лафовете и позите! на Байонета
Не, историята на една игра трябва да е като Война и мир, иначе на Колето няма да му хареса :lol:

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Mar 01, 2010 8:51 am

Сам написа по-горе, че трябва "да се кефиш на анимета и специално такива с оувър-дъ-топ японски хумор", така че не виждам за чий чеп трябва да се заяждаш, Сашенце....Историята за мен е покъртително тъпа, като само светът я изпреварва с малко благодарение на чутовния си кич.....

Просто не е моята бира и това е. Разбирам защо е яка, но чийзинесът ми е туу дамн мъч. Само заради бойната система ще я изцъкам.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Mar 01, 2010 9:52 am

Именно, Коле. В този случай доста повече подхожда да напишеш "такъв тип история/стил не ме радва" вместо "покъртително тъпа е", при положение че много добре осъзнаваш, че цялата работа е търсен ефект.

А и не ми е ясно откъде идва тази твоя непоносимост към "кича". Ако всичко беше стандартно и реалистично изобразено, щяхме да имаме една много скучна гейм индустрия.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Mar 01, 2010 10:19 am

Омг ет ласт ми говориш като нормален човек, не мога да повярвам:). Еми съгласен съм за "тъпа е" срещу "просто не ме кефи стила".

Не съм казал, че за мен всичко трябва да е реалистично, може би по-скоро търсената дума е достатъчно "взимащо се насериозно" или "направено от западняци". Знам, че проблемът си е в мен и имам нужда епични герои да ми говорят надъхано като цъкам (ала Крейтъс), но просто Байонета не мога да я приема, не мога да я смеля и въобще не искам да я взема насериозно. А ако не я взема насериозно аз няма как да се зарибя:). Знам, че е яко awkward:).

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Mar 01, 2010 3:12 pm

Аз да вметна бтв, че никога не съм успявал да взема Крейтъс насериозно. Твърде ми е (wait for it!) кичозен...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Mar 01, 2010 3:18 pm

Roland wrote:Аз да вметна бтв, че никога не съм успявал да взема Крейтъс насериозно. Твърде ми е (wait for it!) кичозен...
+1
Никога не съм вземал GoW насериозно нито пък друга игра от жанра с изключение на Legacy of Kain.
Last edited by RRSunknown on Mon Mar 01, 2010 6:46 pm, edited 1 time in total.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests