NCIS (Naval Criminal Investigative Service)

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Post Reply
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

NCIS (Naval Criminal Investigative Service)

Post by passer-by » Fri Jan 29, 2010 8:16 am

Image


Opening - http://www.youtube.com/watch?v=Osv0l1a0Msc


След възторжени коментари на Гънслингъра и още няколко души във форплей рекох да го пробвам.

Иде реч за звено тип CSI, което разследва престъпления, извършени от или срещу военнослужещи.

Зарибен съм от първия епизод - смъртен случай на борда на Еър Форс уан.

Понеже едно от сравненията беше с Боунс, бърза съпоставка (с уговорката, че съм още в началото).

Персонажите не са чак толкова кефещи, колкото Буут и Боунс, но пък и не е лесно. Все пак са достатъчно интересни. А разследването на престъпленията е чудесно, поне на нивото на Боунс, а може би и по-добро. В сравнение с Боунс се набляга малко повече на криминалната част на разследването спрямо лабораторната - която е добре застъпена все пак.

Добро темпо, добри актьорски изпълнения и приятна комбинация между напрежение и хумор.

Шефът на звеното е стабиляга. Доволен съм също, че Майкъл Уедърли е сред основните актьори. Радва ме още от Дарк Ейнджъл.

Силно препоръчителен за почитатели на CSI и/или Bones.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Fri Jan 29, 2010 10:54 am

Докога ще продължават да правят такива сериали?
Специално този никога не съм го гледал, може да е силен, но се съмнявам да го харесам. Просто от описанието ми звучи невероятно еднообразен, като всичките хиляди CSI-та...
От гореспоменатите заглавия ми допада единствено Bones, защото той е по-свеж и по-разчупен от останалите, като дори той успява да ми бъде скучен в някои епизоди. И все пак на ниво персонажи наистина е много по-добре от всички останали и затова ми е общо взето приятно и забавно да го гледам. Пък и някои от криминалните сюжети са доста емоционални и наистина трогващи, реално ти става жал за убиеца или жертвата, нещата не са сухарски представени.

Та не съм гледал NCIS, но бих му дал шанс, ако наистина представя един по-свеж и оригинален подход от хилядите други сериали със същата тематика.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Jan 29, 2010 11:05 am

Ами пробваш първите два-три епизода и си преценяваш.

За мен Боунс е най-добрият в жанра точно заради персонажите и взаимодействията им, които наблягат и на личния им живот.

Тук поне засега ударението е повече на разследванията (които са интересни, де). Така че е по-близо до CSI, отколкото до Боунс по замисъл, но има и някои хумористични моменти, които го поставят някъде между другите две заглавия (на мен CSI ми е по-скоро скучен).
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Fri Jan 29, 2010 7:12 pm

NCIS определено измести Bones от класацията ми за най-добра procedural crime drama.С няколко думи пак ще кажа защо ми харесва.
По-смешно ми е героите ме кяфят повече.По-малко се набляга на взаимоотношенията между героите, но когато се прави е добро.Качеството също въобще не спада за 7те сезона, което рядка рядкост. :roll: Bones вече малко ми разводни.
Иначе се радвам, че сте се зарибили сериалът си заслужава.

Едит:
Dr. Horrible wrote:Докога ще продължават да правят такива сериали?
Такива сериали ще се продължават да се правят, защото са доста по-успешни.Заради това, че най-вече самостоятелни епизоди.В частност NCIS и NCIS: Los Angeles са най-гледаните сериали миналата есен с около 16-20 милиона зрители.
Dr. Horrible wrote:Специално този никога не съм го гледал, може да е силен, но се съмнявам да го харесам. Просто от описанието ми звучи невероятно еднообразен, като всичките хиляди CSI-та...
Няма нищо общо с CSI, освен няколко шеги, че заглавията си приличат.В NCIS има хумор и героите имат доста по-големи персоналности.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Jan 30, 2010 12:14 am

Gunslinger wrote:Няма нищо общо с CSI, освен няколко шеги, че заглавията си приличат.В NCIS има хумор и героите имат доста по-големи персоналности.
Да, още в първия епизод някакъв полицай на летищен пропуск не беше чувал за NCIS и пита:

- NCIS? Does that have anything to do with CSI?

А един от нашите го изгледа и вика:

- Only if you're dyslexic.

:lol:


А хумор си има, определено. Например сцената докато двама от нашите разследваха престъпление в президентския салон на Еър Форс уан и както обсъждаха случая и събираха улики, така едновременно с това се снимаха с различни физиономии и пози в президентското кресло на фона на знамето и герба. :lol:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Mar 22, 2010 7:10 am

Догледах първия сезон и се радвам, че днес съм почивен ден, за да подхвана директно втория (да, разбрах как завършва).
Такова бързо редуване на епизоди съм правил само с първите три сезона на БСГ и първите пет на 24. Впечатляващото при NCIS обаче е, че епизодите му са до голяма степен самостоятелни истории, ако изключим общата линия с Ари в последната третина - и въпреки това искам да знам какво ще измислят като следващо престъпление.

Най-култови бяха двата епизода с Ари - чудесно развит персонаж.

Сериалът става все по-добър с всеки следващ епизод в изграждането на героите и особено в намирането на качествени престъпления и разследванията им - хем интересни, хем разнообразни. В това отношение NCIS убедително води пред Боунс.

Обаче по отношение на култовостта на персонажите, взаимоотношенията и свежите реплики и ситуации Боунс държи първенството в procedural drama-та. И в NCIS има свежи моменти (основно около ДиНозо и отношенията му с Кейтлин), но не чак на Боунсовото ниво лично за мен. Но пък и ударението е различно, така че това е нормално.

Та като общо впечатление и двата сериала ми харесват страшно, всеки с различен водещ показател. Ако много се налагаше да избера само единия, все пак щеше да е Боунс - просто комбото Боунс/Буут е недостижимо.
Затова се радвам, че не ми се налага да избирам. И двата сериала са адски качествени.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Mon Mar 22, 2010 10:15 am

В Боунс няма Аби :lol:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Mar 22, 2010 7:40 pm

Буут и Боунс са предостатъчни. 8-)

И в NCIS ме радват персонажите, добра спойка се получава между тях като написани роли и актьорски изпълнения, но чак толкова култови не са ми. Там престъпленията и разследванията са по-силният елемент за мен.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Mon Mar 22, 2010 8:07 pm

При мен е обратното, точно персонажите и отношенията между тях са нещото, което най-много ме кефи в сериала, да не говорим колко многопластови са всичките. Погледай повечко и ще видиш :P

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Mar 22, 2010 8:40 pm

Дори само от първи сезон вече видях и никъде не казвам, че са повърхностно написани или зле изиграни - всъщност изрично казах обратното в предишния пост. :)

Просто при съпоставка по критерий "персонажи/взаимоотношения" ми води Боунс, а по показател "престъпление/разследване" - NCIS. Като същевременно всеки сериал е развил добре и другия елемент в някаква степен.
Затова подчертах, че и двата ме кефят. И то като имаш предвид, че не си падам по типични crime procedurals като CSI/Criminal Minds - трябват си свежо написани и изиграни персонажи с хумор и ги има и в двата сериала. :wink:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Mar 24, 2010 10:57 pm

Стигнах до седми епизод на трети сезон.

Все така високо ниво. Зива се вписва чудесно като ново попълнение - и като замисъл, и като актьорско изпълнение (Коте де Пабло е чилийка, между другото :mrgreen: ).

Всъщност
Spoiler: show
взаимоотношенията между Тони и Зива ме радват малко повече отколкото между Тони и Кейт, които пак бяха съвсем добри. Това е един от малкото случаи, когато замяната на основен персонаж се получава качествена.
Персонажите се развиват постепенно, без да е твърде явно. Готин флашбек в края на 3.07 за миналото на Гибс
Spoiler: show
с момиченцето, което му помагаше при лодката му в мазето - явно починала дъщеричка, имаше преди това намек, че е изгубил първата си съпруга и дъщеря си.


Има си хумор на доволно високо ниво, при това не само с Тони и Зива, а с повечето герои. Например епизода, в който Гибс взе МакГий да му превежда изказванията на програмисти от компютърджийски на английски. Уникално се получи, особено при въпроса "Това от решаващо значение за националната сигурност ли е?", следва близо едноминутно техническо обяснение и накрая Тим поглежда Гибс и казва "Не." :lol:
Или когато Тим преведе обратно на програмиста лафа на Гибс, че различни хора отдават значение на различни неща - "One man's Linux is another man's OS2". :mrgreen:
Или епизодът "Doppelganger" с двата разследващи екипа, в които всеки от единия си имаше еквивалент в другия като поведение.

Сериалът радва все повече с всеки следващ сезон.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Mar 25, 2010 5:42 am

Интересно изказване на един фен:
Oh one more thing, and this may be a controversial statement but, if you're a Joss Whedon fan and you're not watching this show then you are missing out. This is the non-Whedon show that Whedon fans should be watching. It shares the same humour and attention to character dynamics. And there are times I find myself wondering if Whedon and his cohort Espenson aren't writing some of these stories.
Чак да е същото не знам, но определено се обръща внимание на хумора и взаимоотношенията между персонажите.
Впрочем много хора казват, че NCIS е благодатен за повторни гледания въпреки че вече знаят кой е извършил дадено престъпление именно заради персонажите. Или както каза един зрител - "I think that's because I'm far less interested in whodunnit than who's-solvin' it."

Оказва се, че NCIS, за разлика от повечето други сериали, всъщност увеличава зрителите си с всеки следващ сезон.
NCIS became a top 10 program in its fifth season, averaging 15.65 million viewers, despite a WGA strike. Notably, the show is one of the few that has actually increased in viewership as it progresses, as opposed to most shows which decrease in popularity as they fade, and has even been able to finish a strong second to Fox's American Idol, a time slot seen by many as a "death slot" for most series.
NCIS delivered its largest audience to date in the Season 7 episode "Reunion", averaging 21.37 million viewers. It won its time slot on September 29, 2009 in households (12.9/21), viewers (21.37m), adults 25–54 (6.4/17), and adults 18–49 (4.8/14).

Между другото, бях шокиран да узная на колко години е актрисата Поли Перет (Аби). В събота ще навърши
Spoiler: show
41 години! :shock:
Е, не й личат. Тази снимка е от октомври 2009 г.
Spoiler: show
Image
И още няколко:
Spoiler: show
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Mar 25, 2010 7:12 am

Абе позагледах го, ама в момента не може да ми задържи вниманието :). По-натам пак ше го видя.
:ninja:

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Thu Mar 25, 2010 10:39 am

passer-by wrote: Оказва се, че NCIS, за разлика от повечето други сериали, всъщност увеличава зрителите си с всеки следващ сезон.
Aз именно заради това почнах да го гледам.Много се учудих като видях, че в последните 2 сезона сериала остро е дръпнал зрители и сега практически е най-гледания.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Thu Mar 25, 2010 10:44 am

За годините на Поли Перет и аз бях много учуден, като почнах да гледам сериала не и давах повече от 25, а тя всъщтност е с една година по-голяма от мен :lol:

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 20 guests