Spartacus: blood and sand

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Tue Oct 23, 2012 9:44 pm

Това е така, при слаб сценарий и режисура пичът няма как да блесне. Може би трябва да го гледам и другаде :)
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Oct 23, 2012 10:50 pm

И аз нямах проблеми със Спартак конкретно. Обаче жестоко са омазали всичко - преди като държаха персонажите в мазенцето на лудуса и ги пускаха от време на време да пецкат господарките или да се бият на Арената, беше доста по-яко и кохерентно. Финалът на тоя сезон беше толкова нелеп. ВТФ беше това нещо изобщо и закво ни занимаха с него???
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Sat Jan 26, 2013 11:50 am

Току-що видях, че в Замундата е излезнал 3 сезон - Spartacus: War of the Damned. Налазвайййййй :D
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Mon Jan 28, 2013 1:01 pm

Доста силен епизод за мен лично - не мислех, че ще успеят да направят сериала достатъчно мащабен, когато се стигне до битките, но не е така. Общите планове с армиите и лагерите са достатъчно убедителни. Освен това бих казал, че е може би по-кървав и от предишните сезони :) . Крас е изключително интересен герой, доста се надявам да не извадят пак Лукреция с нейните драми. Битките са както винаги убер нереалистични - Спартак с един кон скача на десетина римляни във формация костенурка и оцелява без драскотина? Да, да. Към края дори имаше един момент, където се засили и прескочи изправен в цял ръст римлянин. Оооок - дори и да беше олимпийски шампион по овчарски скок тея мечове тежат бая (уж). Както и да е, да не ставам дребнав, сериалът се държи на ниво :)
А и каквото и да ме е дразнело в новия актьор, играещ Спартак, вече не ми прави впечатление. Все още изглежда двуизмерен (изграденият от него персонаж) на моменти, но поне е убедителен като лидер.
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Sun Mar 03, 2013 1:00 am

Никой не коментира, хм?
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Sun Mar 03, 2013 10:28 am

И аз съм учуден от липсата на отзиви, явно повечето чакат да излезне целия сезон и тогава да го почнат.
Като цяло съм доволен - няма ненужно възвеличаване на добрите спартанци. И те, и римляните, са показани като един дол дренки. Естествено Спартак все още се държи неадекватно доблестно, но му е простено, нали е мечтател :wink:
Spoiler: show
Пиратите са като някоя карикатура, ама какво да се прави, "Карибски пирати" наложиха тази тенденция.
Само ме е яд малко, че първите два сезона толкова ги точиха (а в третия отделиха толкова време на оная простотия с бебето), докато историческите събития в War of the Damned са малко претупани. Знам, знам, че не е баш исторически сериала, но ако следва по-плътно и хронологично реалните събития, ще бъде доста по-интересен. Сега ще вземат да го приключат надве-натри...
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Mar 06, 2013 7:37 pm

Съдейки по коментарите в темата, да разбирам ли, че е най-добре да си остана с добрите впечатления от първоначалния сезон с Анди Уитфилд, Джон Хана и Луси Лоулес и да не пипам другите?
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Wed Mar 06, 2013 8:20 pm

Не е така - според мен и вторият сезон си беше супер. Да не говорим, че първите 4-5 серии в сезон 1 бяха ужасни. Липсват Батиат и някои други келеши, но пък имаме за малко мазната мутра на Косутий и тук-таме други противни гражданя от висшето общество на Рим, които винаги са ми били по-интересни от Спартак и потните му, миризливи компаньони ;)
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Mar 06, 2013 8:23 pm

Под втори сезон Gods of the Arena ли имаш предвид?

Гледал съм само Blood and Sand и доста ми хареса, не на последно място заради гореспоменатите трима актьори.

Та питам за Gods of the Arena, Vengeance и War of the Damned - тези трите сравними ли са с B&S?
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Wed Mar 06, 2013 9:27 pm

От трите определено Vengeance е най-слаб, а Gods of the Arena - най-ненужен за историята (мисля, че даже беше включен единствено, докато актьорът, играещ оригиналния Спартак се възстанови, което за съжаление не се случи). Въпреки това ако ти се е харесал дотук сериала, мисля, че ще ти се харесат и гореспоменатите. Запазват се обратите, интересните взаимоотношения, циците и кръвта. Не са толкова по-слаби, че да ти развалят вкуса в устата.
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Mar 06, 2013 11:51 pm

Адаше, прикуълът също е много добър. Та 1ви сезон и прикуълът са задълже. Нататък обаче гледай на своя отговорност. Аз ще изгледам и тоя сезон, когато излезе целия, ама ми се снижиха яко очакванията...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Mar 06, 2013 11:56 pm

ОК, тегля прикуъла и Анди Уитфилдовия сезон да ги метна на дискове, другото ще тествам и ще преценя. 10х. :)


А кое им е по-злето на Отмъщението и Войната на прокълнатите освен липсата на Андито и Джон Хана (което не е малко)?
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Mar 07, 2013 12:09 am

Актьорът, дето е нает да замести Анди не е лош, но неговият Спартак е доста различен от изградения досега образ от Анди. Спартака на Анди гледаше хитро и правеше тарикатлъци. Тоя новият е някъв твърде идеалистичен такъв.

За мен основният проблем е всепомитащата сценарната тъпота и безумно пропадналите диалози. Не е предадена добре новата борба на нашите, дето се случва не в мазето на лудуса и арената, а по белия свят.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Mar 07, 2013 12:15 am

Въх. Е, ще ги видя след прикуъла и ще реша докъде да карам.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Thu Mar 07, 2013 10:17 am

Пасъре, Gods of the Arena е най-доброто от Спартак досега, и то с една-две обиколки. Първо, нещата са си в лудуса и разбираме как са тръгнали всички интрижки и второ - Ганик е най-доброто, което се е случило на тоя сериал, а тук е на фокус. Заеби, че нямало връзка с историята - ми то на тоя сериал нито му дреме на историята, пък и да му дремеше - всички си я знаем каква е.

Аз бих ги сложил Gods of the Arena>Blood and Sand=War of the Damned>Vengeance. Венджънса беше някакви крака тотални, а тоя новият Спартак е просто безумен. Не че Анди(Бог да го прости) беше някакъв връх на актъорското майсторското, обаче някак влизаше под кожата. Макинтайър е вековно дърво, пък и са го написали малоумно. Добре, че създателите са се усетили и в WotD гледат да го дават по-малко в кадър Спартак. Абе хубавото е, че тоя сезон приключват нещата. Сносна "бой+ебане" формула, ама се изчерпаха. Аре да ги разпнат по виа апия и да се свършва.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests