Spartacus: blood and sand

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Apr 13, 2010 4:36 pm

Да бе, знам си, че за различните телевизии критерият за висока гледаемост се изразява в различни числа. Доста ясно, че щом планират и втори сезон са доволни в Старз.

Мисълта ми беше, че не очаквах "Спартак" да се следи от толкова малко хора по принцип. Където и да го видя споменат, хората са доволни зарибени.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Apr 13, 2010 4:43 pm

Според мен проблемът е в относително слабите първите 2-3 епизода, които бяха бутафория. Ако след като ги изгледаш някой не ти каже/не ти е казал, че Спартак наистина си заслужава много и е страхотен сериал, не знам каква ще ти е мотивацията да продължиш освен кръв и дъ окейжънъл тит....

Например ти не мисля, че би седнал да го гледаш, ако не те бяхме облъчвали в тази тема:)

както казах - нека word of mouth заработи и ще е по-друго.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Apr 13, 2010 4:46 pm

Да, с това си прав - ако няколко души с иначе доста различни вкусове не бяхте обявили тук, че сериалът става все по-добър с всеки следващ епизод, вероятно нямаше да го пробвам.

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Tue Apr 13, 2010 5:42 pm

Никола, моята трудногледаемост идва по-скоро не от негативизма и лошите неща, които се случват на героите, а от бруталните неща, които се случват на всичко живо. Тук имаме огромно ниво насилие - не просто тъга и безнадежност. Едно е някой да умре, друго е да му размажат черепа със сто удара в ръба на басейн, при това директно пред очите ти, беа да е само загатнато. Или пък някакво дребно пишлеме да те накара да убиеш приятел без конкретна причина, а ей така, щото има властта да го направи. Не мога да нося много на подобни неща. Идва ми да крещя. :shock:
Търсен ефект е, то е ясно. Определено постигат някаква достоверност.

И забелязах, че са сложили надпис в началото на последните серии - че има много секс и насилие и гледаме на собствена отговорност. :mrgreen:
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Apr 13, 2010 5:54 pm

Еми знам ли, може би съм играл достатъчно Год ъф Уор (или по-скоро фактът, че видях за пръв път труп на 8 години има значение), но на мен определено не ми пречи, а всичко ми изглежда много по-автентично така. Само бих те коригирал, че специално при гладиаторските сцени насилието е леко комиксово и бутафорно и там въобще не мога да си suspend-на disbelief-a, кефя се само на хореографията на битките. Например червата в последната серия бяха доста нереалистични на вид според мен.

Както и да е - след събота предполагам, че ще искаме много нови серии скоро, ама нъцки, за което само може да ни е яд. Дано Анди Уитфилд се оправи (не заради сериала разбира се).

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Apr 17, 2010 11:36 pm

Те това се казва страхотен финал на сезона! :D

Напрежението беше чудесно поддържано с флашбеците.

Най-много се впечатлих от сцените
Spoiler: show
със смъртта на Лукреция и Лентул Батиат.
И как им го зачука
Spoiler: show
съпругата на Глаба. Усмивчицата й при затварянето на вратите беше страхотен кадър.
Зверски се изкефих и на самото начало на сцената във вилата -
Spoiler: show
когато нахлуха гладиаторите и римляните хукнаха да бягат панически.
Добре държаха и съспенса
Spoiler: show
между Крикс и Спартак. Дълго време мислех, че Спартак ще трябва да го убие.

Дори да няма втори сезон (дано да има, де), знаем как завършва историята. А първият си е добър завършек на някои сюжетни линии и без това.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sat Apr 17, 2010 11:47 pm

Наистина страхотен финал. Получихме си всичко, което искахме, поне аз съм напълно доволна от кървавата баня :)
Spoiler: show
Между другото, накрая всички бяха като в Драгън Ейдж, с тия пръски кръв :mrgreen:
Напрежението наистина го докараха до максимум, а развръзката си заслужаваше. Илития е великолепна :) Аз нямам някой момент, който най-много да ме е впечатлил, целят епизод беше ОМГ. И не оставя онова гадно чувство за незавършеност, което го има в доста сериали, а е прекрасна точка на сезона.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Sun Apr 18, 2010 11:48 pm

Пфффф. Великолепно изпълнение. Имаше няколко сцени дето спираха дъха и товареха адреналина докрай.
Spoiler: show
Kill them! Kill them all!!!
Бих си дал с кеф паричките да го гледам на кино...

Edit:
Spoiler: show
Иначе се радвам, че точно Илития и Ашур оцеляха. И двамата имат тонове повече потенциал за злодеи от Батиатците и честно казано през целия сериал двамата ми бяха по-скоро симпатични...
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Apr 19, 2010 10:34 am

Смазващ финал, и ние го гледахме събота вечер, нещо групите се забавиха много с рипа този път. От толкова време не ми се е случвало сериал (по-скоро сезон) да свърши точно как искам, бая удовлетворително си беше. Разрешиха де що имаше сюжетна линия (с изключение на русата мацка, но трябва някой да остане и за по-натам), всичко беше жестоко заснето и изпълнено, особено бичът на Докторе-то в правилния момент бше баси оуниджът:)))

Бтв Докторе-то е персиецът, на който Леонид му казва ДИС ИС СПАРТА :lol: :lol: :lol: вчера случайно го видях:)

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat May 29, 2010 10:17 am

Изгледах го за 2 дни и е просто великолепен. Изморен бях, много ми се спеше, но просто не можех да се спра. Съвсем сериозно се замислям дали това не е най-добрия сериал изобщо. Не знам как ще изтрая, докато излезе prequela на следващия сезон.
Last edited by Amikae on Sat May 29, 2010 11:48 am, edited 1 time in total.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sat May 29, 2010 11:33 am

Силно разчитам на всички мнения, че сериала яко задобрява в течение на епизодите, щото първите 3-4 епизода, които съм изгледал досега, ми бяха доста тегави. Не че не ми харесва или сериала не е качествен, дори реките бутафорни кървища са си на място, просто не успява да ме зариби по някакъв начин.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat May 29, 2010 8:50 pm

От там нататък качеството расте експоненциално, все пак разчитай на почти 10те човека изказали в предните страници, сред които съм и аз:)

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Jun 08, 2010 8:36 pm


User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Jun 08, 2010 8:44 pm

Е като се е оправил, защо не подготвят втори сезон? Нали уж го бяха отложили точно заради неговото здравословно състояние? :?
Иначе добра новина, де, радвам се за човека.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Jun 08, 2010 8:47 pm

Ами доколкото прочетох, сега снимат 6 серии (или колкото там бяха казали) прикуъл, като след завършването им веднага почват 2рия сезон

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests