Spartacus: blood and sand

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
kalendarа_ska4a
Misting
Posts: 338
Joined: Mon May 30, 2011 6:26 pm

Post by kalendarа_ska4a » Wed Mar 07, 2012 11:37 am

Защото след 4ти епизод им намаля количеството на пикантерии и се опитват да измислят някаква история, а не научиха, че не ги бива в това. Следващият епизод е крушъл и ако не тръгне в правилната посока... бе сигурно ще го догледам щото свършва точно преди Троновете и не е дълъг :lol:

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Wed Mar 07, 2012 1:09 pm

5ти епизод индийд е крушъл и е доста як като цяло. 6ти обаче е същия дол дренки като 1-4.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Tue Apr 03, 2012 1:50 pm

Какво мислите за 2-ри сезон? Не беше никак зле, макар да не може да стъпи на малкия пръст на първи, де.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Apr 03, 2012 4:54 pm

Свърши ли? Ще го дръпна тея дни.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Tue Apr 03, 2012 7:13 pm

Йъп, не беше толкова зле, дори тук съм написал какво мисля по сериала:

Цък в блога!
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Apr 03, 2012 8:36 pm

Ми не беше и хубав (впрочем още ми престои да гледам финала). Основно не ми хареса смяната на фона на кютека от арената към рандъм горички/канали и подобните им. И липсата на интригите от предния сезон.

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Tue Apr 03, 2012 9:11 pm

Аз нощес най-накрая преборих първия епизод на третото сядане, ще се пробвам по-нататък тази нощ.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Oct 21, 2012 6:30 am

Сашко ми подари новия сезон за РДто и най-сетне се наканихме да го гледаме. Видяхме първи епизод - много е яко!!! :metal:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Oct 23, 2012 6:29 am

What... the fuck... was this?!?!

Втори сезон на това нещо е БОЛЕЗНЕНО зле.

Първи почна малко долнопробно, но постепенно се превърна в зарибяващо сериалче с доста добър сценарий, въздействаща актьорска игра и много страхотни сцени, били те с екшън или цици.

После сезона с миналото на Batiatus и компания повтори успеха, не на последно място заради присъствието на Gannicus. Историята беше много подобна на тази в първи сезон, но хубавото си е хубаво.

Втори сезон обаче е абсолютното дъно. Някои от епизодите са прилични (най-вече атаката срещу арената), но сценарият се проваля в опита си да разшири действието извън лудиса на Batiatus. Налични са същите добри актьори, но им е даден толкова долнопробен материал, че усилията им са за този дето духа. Писачите абсолютно са се оплели в опитите за плетене на по-завъртяни интриги, а дупките в сюжета са цели ями, пълни с малоумие. Последният епизод е особено потрисащ, като любимият ми момент е Брилянтната Идея (tm) на Спартак да използват удобните клонки, разпиляни по хребета на планината, на която бяха зациклили, за да слязат по непроходимия й склон. За тази цел направиха ЧЕТИРИ супер дълги въжета от клони, за да свалят четири души ЕДНОВРЕМЕННО, вместо да направят примерно ЕДНО, по което да слезе ЦЯЛАТА им армия от 40 души един по един. Най-якото е как въжето на всеки от тия четири души го държаха по 10 огромни, не - ГИГАНТСКИ мускулести мъжаги, които се напъваха, та се късаха да удържат по един слизащ не чак толкова мускулест мъжага. А за цялата история с Лукреция направо не ми се говори...

Давам му 4/10 на сезона и му е много даже.
Last edited by AlDim on Tue Oct 23, 2012 6:33 am, edited 1 time in total.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Oct 23, 2012 6:33 am

:cry:
Сашко, иди сега да ми купиш друг подарък за компенсация!


:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Oct 23, 2012 6:34 am

Мисля, че останалите ТРИ подаръка ти топлят сърцето достатъчно. :mrgreen:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Oct 23, 2012 6:35 am

Дуде, един от нас двамата е много евтин, ма не знам кой точно. :lol: :lol: :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Tue Oct 23, 2012 11:14 am

То в тоя сезон най-зле си остана новият Спартак, който беше толкова безличен (и като визия и като реплики), че беше сякаш чудовищно усилие от страна на останалите да го взимат насериозно. Аз като тракиец се чувствам обиден от неговото представяне :lol:
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Oct 23, 2012 4:41 pm

Mr. Nobody wrote:То в тоя сезон най-зле си остана новият Спартак, който беше толкова безличен (и като визия и като реплики), че беше сякаш чудовищно усилие от страна на останалите да го взимат насериозно. Аз като тракиец се чувствам обиден от неговото представяне :lol:
:D:D:D
This is it. Ground zero.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Oct 23, 2012 6:06 pm

Не съм съгласен. Човекът се справи доста добре предвид ситуацията. Качествени реплики не бяха писани за когото и да е в този сезон. Провал беше най-вече перманентно оцъклената заместничка на Невия.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests