Mass Effect 2

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Oct 21, 2011 8:20 am

Respec = respecialization, означа да можеш да си преразпределиш точките за умения наново.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Oct 21, 2011 8:21 am

Respec = respecialization, означа да можеш да си преразпределиш точките за умения наново. Оръжие :lol:

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Fri Oct 21, 2011 8:31 am

RRSunknown wrote:б.т.в Аз досега на 6 левел също вдигнах умението на класа което дава Парагон освен другите неща - грешка ли съм направил?
То единия вариант дава +70%, другия дава +100%. Ако играеш от импорт няма значение, ако играеш нов герой по-добре да вземеш +100 или да промениш на +100 някъде около Reaper IFF (работи си назад, като смениш на +100 и всичките ти стари избори са дали повече).
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

kalendarа_ska4a
Misting
Posts: 338
Joined: Mon May 30, 2011 6:26 pm

Post by kalendarа_ska4a » Fri Oct 21, 2011 4:14 pm

Muad_Dib wrote:Respec = respecialization, означа да можеш да си преразпределиш точките за умения наново. Оръжие :lol:
Благодаря :) Това бях забравил дори, че може да го правиш в играта.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Nov 02, 2011 1:18 am

Жътвата на планетите е най-глупавото нещо което съм правил в игра. Сигурно половината ми геймплейно време е да карам комбайна (скенера) че тия ъпгрейди нямат чет а искат майка си и баща си зоб вместо някакво символично количество ресурси.

Рекрутнал съм всичките си от екипа без Тейн и Легион и съм им изпълнил личните мисии но вместо да продължа с мисиите прециклям планети.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Wed Nov 02, 2011 9:55 am

Направо ти липсва Макото, нали? :lol:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Nov 04, 2011 8:18 pm

Ебахти и тъпата преебавка - загубих 6 часа игрално време за да разбера че съм преебан точно преди края.
Мерси педалчета от Биоваре че сте направили толкова лешарска концепция за която трябваше да разбирам от интернет постфактум.

Щото нали бързам да взема легион и изпълних всички странични мисии, рекрута на Тейн и лоялноста му + ъпгрейдите обаче се оказа че по сценария въпреки че изобщо не ми даде да вляза в Омега 4 докато не рекрутна Тейн, понеже съм активирал мисията целия ми екипаж измира.


:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Nov 04, 2011 10:37 pm

Аз нещо не можах да те разбера. И не се опитвам да троля. Какво е станало? Не виждам какъв проблем би имал с измирането на екипажа ти, ако си минал всичко и си направил всички ъпгрейди. Пак може да умират на края, според изборите, които вземаш, но чак пък всички...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Nov 04, 2011 10:46 pm

Никой не остана - даже и докторката умря, войничетата, инжинерите двамата, готвача, Кели - всичко станало на салата като стигнах до там.
Трябвало, разбираш ли веднага да отидеш на последната мисия като ги отвлекат, а не като мене тогава да почваш да събираш ъпгрейди, ресурси и си довършваш всичките странични мисии и един два рекрута и лоялности.

Разбира се никой не ти казва че от момента в който отидеш на повредения Рийпър да вземеш Легион се активира скрипт за време с който имаш право само на една мисия (лоялноста на Легиона предполагаемо) и после го задухваш без право на обжалване с всяко проточване на време. Тъй де , откъде накъде ще ти дават право да искаш да заведеш Легиона на мисията за лоялност на Тали (както аз направих).

Сега си пуснах стар сейв и преигравам всичките 20 странични мисии и жуля пак ресурси. :evil: :evil:


Изобщо цялостната концепция за задължителни мисии и скриптове за време насред игра със акцент уж на свободно избираеми мисии е крайно малоумна. Пълен хаос.

Изобщо кой глупак в Биовеър е измислил в играта да има 10 персонажа и 20 мисии за тях при положение че половината съм ги използвал точно по веднъж просто защото докато им дойде времето беше минала почти цялата игра. Примерно Тейн - в момента в който го взех не бяха останали никакви сериозни мисии за минаване и можех само да го мъкна по странични мисии. Не че не исках да играя с него ама не ми дават. На практика втората серия за рекрутване докато дойде си минал 80% от играта.
Last edited by RRSunknown on Fri Nov 04, 2011 10:56 pm, edited 1 time in total.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Fri Nov 04, 2011 10:53 pm

Мда, за това съм съгласен. Наистина е неприятно, аз за късмет не се сблъсках с тоя проблем, защото веднага отидох да ги спася. Обаче как може да знаеш...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Nov 04, 2011 10:59 pm

Еми не знаех но справка с интернет ме осветли много бързо. Супер дразнещото е защото в момента си градя сейва за трета част и играя фул парагон а това като се случи и ми наби едни бързи 150 ренегат.

А аз на всички, абсолютно всички игри обирам всичко възможно странично преди последната мисия а Мас Ефект 2 е първата игра която те прецаква за това.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Nov 05, 2011 4:39 pm

DLC-тата могат ли да се играят след превъртане на основната игра, или са вплетени в нея и трябва да почнеш нова ?

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Nov 05, 2011 4:40 pm

RRSunknown wrote:DLC-тата могат ли да се играят след превъртане на основната игра, или са вплетени в нея и трябва да почнеш нова ?
Могат.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Nov 05, 2011 4:50 pm

Значи я минавам смело. Въпреки че въпроса е по-скоро теоретичен - толкова скъпо излизат тези DLC-та че по евтино ще излезе да се снабдя с PS3 версията където чух че ги имало всичките без последното. Силно се надявам че този път ще даде Мисията на Легион като го взема, че не ми останаха никакви други мисии които да минавам че да му активирам приказките.

б.т.в. Някои от страничните мисии са уникални! Отплатиха се за това че сканирах на 100% цялата галактика. Който е карал само по сценарийните е изпуснал страшно много. Примерно намерих първия изследователски кораб на хората попаднал на Крогани и Ворча.

Чудя се дали не се прецаках за Мас Ефект 3 щото уж щях да бъда верен на Лиара но след като я срещнах и разговора беше здравей-здрасти, такнах Тали която си ми беше любимия персонаж в единицата.

Срещите със познатите от първа част бяха разочарования - нулев ентусиазъм. От цялата игра само Рекс ми се зарадва искрено (които доста ми говори кои са ми истинските приятели в тази поредица). Особено на Аленко ми идеше да му вкарам два тупаника - когато го спасявах друга песен пееше.


Малко размисли за геймплея - баланса в тази игра и ролевата система са осрани до дъното. Първо си мислех като почвах че вече ще използвам всички оръжия, ще се налага смяна. Това беше на теория. На практика автомата се оказа че взема повече от най-яката помпа за единица време дори отблизо, а да не говорим ако има повечко врази едновременно да ти налитат. На средно и далечно разстояние снайпера доминира отвсякъде. Пистолет ползвах колкото да установя че няма смисъл да го ползвам. Тежките оръжия имат толкова малко патрони че са обезмислени (говоря за големите трудности) просто защото ти свършват мунициите още при първия по як противник.

Класовете също са пълен ташак - много искам да видя адепт или вангард на инсанити които си използват активно скиловете вместо да се крият зад кашоните стреляйки на сигурно.
Просто цялата нова концепция на играта за прикриване и престрелки от средно раздстояния в което всеки си стои зад кашончето преебава и обезмисля всякъкъв близък и биотик бой и всички персонажи и спътници които разчитат на такава тактика засмукват кал по подразбиране. Оставям без аз да стрелям да видя как се справят и просто нищо, ама нищо не правят - нито вземат щета нито магиите им действат. И обратно - всички с автомати и снайпери и умения за патрони наказват с мощ.

Самата ролева система е насрана с мощ. Половината скилове са кептън обвиън, Другите са абсолютно безполезни в реална ситуация и понеже искат прекалено много точки няма никаква смислена варианция или опции какво да развиеш. На всичкото отгоре спряха да ми дават точки за съотборниците и сега половината висят с излишни точки които няма къде да разпределя. Факта че има общ кулдаун след всеки скил допълнително наебава стремежа към разнообразие.
От уж специалните допълнителни умения (за лоялностите) някои са очевидно по- имба.

Офтопик/ Мисля че разбрах коя е играла ролята на баща на Лиара. За малко щях да изпусна сламката но моментално ми присветна.

Онтопик/ преди половин час я превъртях. 35 часа и 50 минути (тоест 1 час е по-дълга от единицата с разликата че на единицата четох и слушах целия кодекс + това че мотаенето с макото отнемаше часове а тук дори не съм го отварял кодекса но пък сканирах за ресурси вместо това ), 29 ниво на хардкор с импортиран 50 ниво персонаж от единицата. Минах абсолютно всяка мисия възможна и сканирах 100% от галактиката. За жалост ми липсват DLC-тата иначе щях да ударя 30 ниво със сигурност. От ъпгрейдите не ми стигнаха парите за 1-2 ъпгрейда. Поиграх няколко мисии на Инсанити към средата на играта и нямах никакви проблеми но битките почнаха да се проточват нездравословно заради неестествения живот на гадовете и се отказах да се занимавам.

Това ше ми е мастър сейва за тройката, само се чудя какво ще правят нашите като вече нямат подкрепа нито от Серберус нито от никой.

Последния бос го уцелих с мини нюка и остана на 1/5 от живота си. :twisted:

Успях за всяка от задачите да използвам различен човек и въпреки това имаше такива които само си стояха и не видях смисъл защо съм ги набирал.


б.т.в. Някой където казваше че основната мисия била по-кратка от единицата - не е вярно, измерих ги спийдръна ми на единицата беше около 5 часа (без туториъла и набирането на Лиара) докато колекторските мисии са с почти същото времетраене. Просто времето което се губи в единицата в Мако секции по основните мисии, и ровичкането по планети тук е запълнено с плътно действие.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Nov 07, 2011 7:50 pm

Почнах я отначало на Инсанити със сентинел - за сега No Problem с първите два рекрута макар че ме убиха няколко пъти на края на докторската мисия (дето има едни ракетници в пакет). Хубавото на сентинела е че със специалния си скил успява да удържи дори на две ракети в муцуната а ако някой му се навре го стънваш по подразбиране и можеш да се спасиш с бягство.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests