Mass Effect 2

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Jul 10, 2011 11:20 pm

Стига да не прекаляваш с ръшкането напред, дори в началото е перфе.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Jul 13, 2011 2:32 pm

мисията на Касуми беше неприятна с шотгън ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Oct 18, 2011 8:12 pm

Навъртях четири часа и направо се разцепих - случвало ли ви се е някога да си пуснете игра в която от първия момент да сте толкова добри че все едно сте навъртяли стотици часове - е това ми е Мас Ефекта 2. Играя я точно като Гиърс и разцепвам със Солджъра. Даже не като Гиърс - екшъна е по -стръвен от Гиърс с различние умения и далеч по интелигентните съотборници.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Oct 18, 2011 10:17 pm

Soldier-а е добър, но другите класове са още по-яки.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Oct 18, 2011 10:34 pm

Пробвах всичките но автомата + забавеното време ми се оказаха най-на сърце.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Oct 19, 2011 12:59 am

Играта направо я бухай на максималната трудност, после за второ преиграване май ще отключи последната. Или вече е отключена, не помня. :lol:

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Thu Oct 20, 2011 9:52 am

RRSunknown wrote:Пробвах всичките но автомата + забавеното време ми се оказаха най-на сърце.
На мен инфилтратора най ми допадна, със soldier пак беше приятно, но друго си е да сваляш почти всичко с 1 изстрел :)
RRSunknown wrote:Инвентар всъщност има някъкъв- има доста тактика в избирането на оръжия, нещо което не мога да кажа за първа част където стратегията беше - сменяш единственото оръжие което ползваш с това с най-много точки, до момента в който добараш един милион и спектър оръжията - от там нататък всичко отива за омни гел.
Това което ме дразни повече е че пътя за развитие е опростен многократно - само 4 скила с по 4 нива ми се вижда много ограничено.
Това е от съседната тема, но е за ME2 та ще пиша тук.

Тактика в избирането има само на heavy оръжието и дори и там е почти без значение. На всички останали слотове имаш най-добро оръжие и други оръжия. Даже си пише в описанието "Този пистолет е подобрена версия на предишния пистолет". Но това всъщност не ми пречи, след безкрайното подреждане на инвентари в единицата си е ок.

А за скиловете си прав, малко е глупаво - единствените избои са кое ще вдигнеш първо и последния upgrade на всяко умение, накрая така или иначе имаш всичко. Ако пък си импортирал от ME1 имаш и 50к ezo да си респекваш колкото ти душа иска (стига да иска 20 или по-малко пъти :P ).

Също за талантите но съдъжа малък spoiler:
Spoiler: show
Също малко недомислено е че освен ако не си с импорт трябва задължително да вземеш upgrade-а на класа си който ти дава +100% renegade/paragon точки, иначе няма начин да стигнеш максимален paragon/renegade, без който пък не можеш да разрешиш някои неща без да загубиш някои от човечетата.
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Oct 20, 2011 5:43 pm

Как по дяволите се респеква? :shock:

Аз чак днес ще продължа да играя - няколко дена нямах време.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Thu Oct 20, 2011 6:27 pm

Респекването стaва възможно като минеш няколко от сюжетните мисии, появява ти се като нов ъпгрейд в лабораторията на кораба.
Тактика в избирането има само на heavy оръжието и дори и там е почти без значение. На всички останали слотове имаш най-добро оръжие и други оръжия. Даже си пише в описанието "Този пистолет е подобрена версия на предишния пистолет". Но това всъщност не ми пречи, след безкрайното подреждане на инвентари в единицата си е ок.
С оръжията от бонус паковете и DLC нещата се променят, има няколко горе-долу равностойни оръжия във всеки клас, но са с различни характеристики.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Oct 20, 2011 6:38 pm

Това което ми хареса тук е че вече действително можеш да ползваш всичктие оръжия а не само едно избрано на което си вдигал точки. В едницата пробвах всички оръжия (бях си запазил едни десет свободно точки за тестове със сейв и лоад) но просто бяха абсолютно безмислени на фона на автомата.

Солджъра прочее го играх в единицата не защото сваля нещо с един или два удара а защото така се назобва че става безсмъртен, тука като гледам има същата опция - пак има любимата ми специализация Шок трупър. А автоматите са ми фейвърит оръжия във всички игри изобщо. В нито една РПГ игра не играя кастър или стелт персонаж обаче.

б.т.в Аз досега на 6 левел също вдигнах умението на класа което дава Парагон освен другите неща - грешка ли съм направил?

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Oct 20, 2011 8:07 pm

RRSunknown wrote:Това което ми хареса тук е че вече действително можеш да ползваш всичктие оръжия а не само едно избрано на което си вдигал точки. В едницата пробвах всички оръжия (бях си запазил едни десет свободно точки за тестове със сейв и лоад) но просто бяха абсолютно безмислени на фона на автомата.
Всъщност патлачето е най-имба с правилното умение.

"Pistols have a rate of fire of 4 shots per second. When Master Marksman is active, they will out-perform assault rifles of the same rank."

За останалите оръжия съм съгласен с теб.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Oct 20, 2011 8:45 pm

Патлака може и най-много взима на един човек - но с автомата стреляш по всички едновременно. Особено с ъпгрейда за 500% щета и минус 500% награвяне (което не те вълнува защото си с овърлоад умението). Минах последното ниво (на последна трудност която ми беше отключена) за 15 минути щурмувайки без изобщо да спирам да целя- въртях автоматични редове докато бягах и всичко падаше а отблизо приклада убиваше всички с един удар така или иначе.
Чак ми стана гузно за прецакания баланс.

Снайпера ми стори най-безмислен в единицата - просто в повечето боеве се водеха в разни тесни местенца. Сега в двойката доста повече му намиран приложение поради въвсем различния дизайн (Gearsподобен) на местата за престрелки.
Last edited by RRSunknown on Thu Oct 20, 2011 9:00 pm, edited 1 time in total.

kalendarа_ska4a
Misting
Posts: 338
Joined: Mon May 30, 2011 6:26 pm

Post by kalendarа_ska4a » Thu Oct 20, 2011 8:58 pm

RRSunknown wrote:Как по дяволите се респеква? :shock:

Аз чак днес ще продължа да играя - няколко дена нямах време.
Повече от година не съм я играл, та вече не си спомням, но не ти ли показваше при диалог със синъо за Paragon и червено за Renegade опциите. Също, май като мачкаше тия от crew-то си, за сметка на парагон, печелеше ренегейд и вайс върса.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Oct 20, 2011 9:01 pm

Със синьо ги показва , но какво общо има това с въпроса за респека (за който вече отговориха).

kalendarа_ska4a
Misting
Posts: 338
Joined: Mon May 30, 2011 6:26 pm

Post by kalendarа_ska4a » Thu Oct 20, 2011 9:31 pm

А, аз бях прочел респект. Не знам за какво говорите, какво е респек? Някакво оръжие ли?

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests