Размисли на тема Аватар и тролене

Мръсните страсти – на сапун
User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sat Jan 16, 2010 12:15 am

Като децата сте, ей. ;)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Jan 16, 2010 12:17 am

@ To passer
Добре де - сега защо се заяждаш ? Отговорих ти честно и ти продължаваш.
Как да ти обясня по -добре ?
Не виждам какъв ти е проблема че сме водили някъкъв коментар - щом някакви хора са отговорили по него значи са имали дори и минимален интерес. Ако никой не е имал интерес - да бяха пуснали един пост - стига си ни занимавал с глупости и поста щеше да си отмре естествено.

И тъй като в момента водим анализ , ще ви обясня нещо - моля не ми пускайте сарказми- не ги схващам, дразнят ме първосигнално и винаги се връзвам да им отговарям. Няма нищо лесно от това да кажете - така и така, не си прав защото еди кой си факт не ти грешен. Ако кажете така - супер , нищо против нямам - не веднъж съм приемал някаква теза и са ме убеждавали в тези за които съм спорил. Но отговарят ли ми подигравателно реагирам по същия начин и то не нарочно а инстинктивно.
Ей това е цялата работа.

А в момента си чешем езиците с цел как да се заядем и подиграем защото така е интересно явно. Разберете че не съм тръгнал с цел да се заяждам с никой или да спамя безцелно , нито пък персонално се дракам с някой - напротив - уважавам ви.
Last edited by RRSunknown on Sat Jan 16, 2010 12:19 am, edited 1 time in total.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Jan 16, 2010 12:21 am

Предлагам да си стиснем ръцете :beer: и модератора да реже и да приключваме.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Jan 16, 2010 12:23 am

Ама той модераторът отряза вече - от няколко минути не пишеш във Филмовия форум.

Та ако искаш продължавай да обясняваш какво си бил искал да кажеш, все едно не сме го прочели и сами. Хем ни казваш, че се впрягаш ако ти правят неаргументирана забележка, хем после ни викаш "ама просто ми кажете "стига глупости" и веднага спирам". Все едно ни е за сефте тая размяна на реплики. Айде холан!


П.П. Абе добре си го е казал Мейджър Мистейка - "Не спори с РРС".
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Jan 16, 2010 12:33 am

Всъщост Мейджъра доста често си дискутира с мен и го каза на майтап с който се смях по конкретна тема . Със Сторма който беше цитиран в цитата на Мейджъра - 90% сме на едно мнение и в 10% спорим тъй че и там не си подразбрал.
Плюс това приятелю - има голяма разлика да ми кажеш в прав текст да спра (както Роланд прави защото го е разбрал отдавна и аз не му не сърдя ни най-малко а напротив - съобразявам се ) и в това да се мъчат да ми се подиграват със сарказми и заяждания.
Last edited by RRSunknown on Sat Jan 16, 2010 12:35 am, edited 1 time in total.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Jan 16, 2010 12:34 am

RRSunknown wrote:има голяма разлика да ми кажеш в прав текст да спра (както Роланд прави защото го е разбрал отдавна и аз не му не сърдя ни най-малко а напротив - съобразявам се ) и в това да се мъчат да ми се подиграват със сарказми и заяждания.
Към RRSUnknown Roland преди 2 страници и близо 4 часа wrote:Почваш да ме дразниш. По неприятния "ше ти санкционирам скоро троленето" начин. Спри.
Съобразявал си се, викаш...

Добре.
Last edited by passer-by on Sat Jan 16, 2010 12:37 am, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Jan 16, 2010 12:36 am

Е - сега си чатим приятелски (то на чат го обърнах ) тъй че не виждам проблем.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Jan 16, 2010 12:38 am

RRSunknown wrote:Е - сега си чатим приятелски (то на чат го обърнах ) тъй че не виждам проблем.
Сега или в последните 3-4 часа в темата на филма - СЛЕД като Роланд ти направи забележка от типа, с който твърдиш, че си се бил съобразявал? :roll:

Айде стига.

Image
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Jan 16, 2010 12:48 am

Я пак помисли ?
Добре - спирам с конкретния спор.
това го написах точно след като видях на Роланд поста.

И ако не беше се заял веднага след това изобщо нямаше да коментирам повече но в случая трябваше да се защитя като забележи - последвалите коментари вече бяха само и единствено по това да обясня за какво съм имал предвид докато следваше някаква серия от лични нападки в които ми се обясняваше колко долнопробен трол съм.

Съжалявам но мисля че няма нищо незаконно и тролско в това да си обясниш действията, особено като ясно се вижда че изобщо не съм дискутирал спорните разсъждения.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Jan 16, 2010 11:36 am

Ице, не ме е срам. Обикновено отказвам да нося отговорност за постъпките на други хора. В редки случаи мога само да се гордея по патриотични причини (примерно някви международни спортни успехи или нещо подобно) или пък може да се срамувам (поради което от години не гледам Слави Трифонов). Ма да седна и да разнасям нечии чужди грехове на плещите си - не. Посления път кат проверих, не се казвах Христос.

За сметка на това, когато по някаква причина аз оплескам нещо, аз си нося вината и не кича с нея тоя или оня. Де да знам, винаги съм мислела, че така е правилно, но то е въпрос на лично светоусещане.

С което смятам да приключа участието си в тази иначе толкова приятна дискусия и се радвам, че тя най-сетне се е озовала на най-правилното за нея си място.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Jan 16, 2010 12:10 pm

Големи проблеми има с тая комуниакция и това е - за съжаление явно не се разбираме.
Аз като човек обяснявам какво стана и сега изведнъж излиза че вменявал вина на някой? (пълни глупости) ,или че някой ми бил виновен - пак пълни глупости.


как мразя сарказми не е истина. :evil:

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sat Jan 16, 2010 9:30 pm

Между другото, участието на РРС в тая тема ме кара да си го представям на някакво парти, където седи в ъгъла и си мърмори под нос какъв е дебел гъзът на домакинята и как мъжът й е пробит алкохолик, синът им ОПРЕДЕЛЕНО е гей, а дъщеря им ходи кат' разпрана и май някой току що я е пецнал в кенефа, нищо че е на 14, и когато гостите го изгледат вкупом като отровени, им вика: Кво бе, аз тука си разсъждавам на глас, кво ви бърка! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Jan 16, 2010 10:11 pm

ЕЕЕ кофти , ама така се случи какво да правим :roll:
Вземам си бележка.

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Wed Jan 20, 2010 12:17 am

Със съвсем осъзнатия риск, че това може и да не се хареса на бошинството писали по темата, ще ми се да вметна, че за мен част от теоретизирането на РРС в началото на вече отделения тук нов топик, ми се струва доста интересно. Разбира се, за да могат тези негови... ммм, трактовки, да получат заслужено внимание, нужно е на тях да се гледа именно в един малко по-спекулативен план, т.е. не ала РРС казва "А, защото А", ени адър юзър казва "да, ма не това А, а онова А" - този вид разговор не води до нищо, освен до ненужен спор. Бтв, аз не видях някъде РРС да казва нищо по-категорично от това, че и подобен спекулативен прочит е възможен, поне не в началото.

Да спомена само, аз харесах АВАТАР. Или поне света на Аватар. Почти ревах за На'витата и ми идваше да хвана Калашник и да стрелям на месо по хора, просто защото ФИЛМЪТ Е НАПРАВЕН ТАКА! Но можеше и да не е, можеше да знаем повече, можеше да е всичко. Разбира се, не е, но какво, за Бога, пречи да поспекулипаме на тази тема? Кого обижда това? Тези, които сме харесали филма ли? Ми аз не се чувствам обидена...

РРС, държа да кажа, че част от хипотезите ти за мен бяха интересни за четене, дори и да ми е трудно да споделя повечето от тях! Ще си позволя обаче да те посъветвам занапред в подобни ситуации да не бягаш по тъч-линията, когато се чувстваш притиснат, с обяснения как си подметнал нещо, за да гледаш сеир, защото това неизбежно води до изводи, свързани с тролене, а В СЛУЧАЯ аз силно подозирам, че не идеше реч за това!

Всъщност, хипотезата ти, застъпена в твоята подточка В, за мен е съвсем основателна, но какво от това, както е казано:
Moridin wrote:Естествено :mrgreen:
Какво за бога е по-важно от любовта :mrgreen:


И, хора, плз, защо да не можем да водим спекулативни дискусии? Защо трябва да се превръщат в спорове, а не си останат просто място за обмяна на размисли? Нима гледната точка на РРС тук е повече спекулативна от намесването на Шекспир в топик за второразряден филм?? :D

Бтв, Трип, постът ти ме изкефи максимално като изказ, но...
VMITW!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jan 20, 2010 10:17 am

Не мога да не се стърпя да не благодаря на ifadriana която от позиция на страничния безпристрастен наблюдател е разбрала какво съм имал предвид и ще повторя отново за да потвърдя - развих няколко теории чисто спекулативно с цел да обсъдим убеждението ми че филма не е плосък и елементарен за да няма варианти за разглеждането.
Аз също харесах навитата и се радвах с тях ! Просто защото така е направен филма - както казах ако вместо Навита бяха показвали страдащи дечица на земята (примерно) внушението щеше да е съвсем друго. Но теорията и разсъжденията ми не почиваха на харесване/нехаресване а просто бяха разсъждения. Спокойно можеше да бъдат и разсъждения за еволюцията или научната достоверност или разсъждения за заемките във филма и все щяха да си останат това - разсъждения. За мен разсъжденията и анализите са нещо интересно и важно - винаги си разсъждавам по много въпроси , дори за да имам основа в която да отхвърля нещо като неправилно пак го обмислям и чак тогава го отхвърлям.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest