Размисли на тема Аватар и тролене

Мръсните страсти – на сапун
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Jan 15, 2010 10:07 pm

RRSunknown wrote:Много ме забавлява ви подавам някаква сламка за да продължа дискусията на майтап и виждам как всички я нахапват :)
RRSunknown wrote:Добре - спирам с конкретния спор.
Главно за да не си разваляме тона защото не ми се спори за дребнави неща нямащи нищо общо с темата.
......................................................................
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Jan 15, 2010 10:10 pm

Трябва ли да се замеряме с цитати не мога да разбера ?
Това не е тролене а анализ на фактите от филма - също както и спора за научната достоверност и еволюцията
Айде кажете ми сега - моите анализи ли не са по темата или определенията какъв съм бил и цитатите с точки?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jan 15, 2010 10:19 pm

Естествено, че не са по темата. Никакви анализи тип "може На'ви да са космически свръхразуми, които манипулират Джейк да изтреби собствения си народ" не могат да са по темата.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Jan 15, 2010 10:21 pm

Такова нещо не съм твърдял - твърдях че има връзка с някои идеи от матрицата и дори MMO -тата. И анализирах поведението на Джейк.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jan 15, 2010 10:24 pm

И когато ти биде обяснено защо аналогиите са безумни, неправомерни и дълбоко погрешни, изтъкна, че видиш ли не сме знаели дали Пандора не е виртуална реалност :neutral:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Jan 15, 2010 10:33 pm

Това е вид предположение - нищо не съм изтъвал. Много работи могат да се предположат за Аватар.
Сега да се върна на стартовия пост, който беше преди три страници:
Има нещо генерално сбъркано в това да се търси дълбока обосновка за случващото с в този филм
Внушенията на Аватар са поднесени по-скоро в стил детски филм, наивно и простичко, без да се задълбава твърде много в детайлите
След което аз на прима виста съм извадил точно насоки по които може да се спори и в които има логика. 3 страници по късно обсъждането беше интересно поне до момента в който не почнахме да се заяждаме излишно.

Дори и да не е така както съм казал - темата за Аватарите, избора, отношението към расата и вземането на решения далеч не е толкова елементарно колкото във филмчета и истории като Покахонтас (като стана дума за Покахонтас - същата всъщост предава народа си, и умира в Англия което няма нищо общо с Аватар и не виждам защо сума ти и хора го поставят като паралел)

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Jan 15, 2010 11:10 pm

Ъ, не. Ти подаде няква сламка, за да продължала дискусията на майтап, понеже ти било кеф да видиш как всички я захапват. Оттам нататък логика всякаква тука оставете. Честно казано цялата тая лиготия с Пандората, дето можела да бъдела виртуална реалност, си е директно за прането с все Неотата и вов-овете.

Филмът Аватар има общо с анимационното филмче на Дисни "Покахонтас", а не с истинската Покахонтас, което, осмелявам се да допусна, е поразяващо очеизбождащо.

И сега, тва тролене ква цел точно преследва? Верно ли ти е забавно или има и друга причина? Питам, щото наистина на мен подобен тип забавления никога не са ми били ясни и ми е интересно да науча. Просто от познавателна гледна точка, не от нещо друго.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Jan 15, 2010 11:17 pm

То се вижда кой троли не по темата.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Fri Jan 15, 2010 11:20 pm

Да, ти, ама на всичкото отгоре се и оплиташ.
И това, което ме дразни е, че в 95% от споровете, които съм ти чел по разните му там форуми, сценарият е абсолютно еднакъв. Не ти ли писна, честно?


Извинявам се за офтопика, не се въздържам.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Jan 15, 2010 11:30 pm

Ще говорите ли по темата или ще продължавате с троленето ?
Нямам сценарий - разсъждавам си по някои теми , а това че някой се дразни и не може да отговори по темата си е негов проблем, не мой.
И да казах че спирам но няма да спра докато се говори не по темата, не по спора а съвсем различни неща. просто се дразня когато тръгнат да ми се обясняват без да приложат един ред доказателство за тезата си.
Да Митко , за тебе говоря - нищо не си казал с което да ме оборил, нищо не си цитирал в кое се оплитам а само се чудиш как да се заядеш за спорта.


И нека да напомня на недочелите че аз определение не давам - аз изказвам предположения и разсъждавам. Незнайно защо този стил някои хора го възприемат грешно и се захващат дребнаво за дадено изречение игронирайки всичко останало. Да - много тролско провуча това за майтапя но преди да си го редактирам (както често правя ) някой вече го беше цитирал. кофти.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Jan 15, 2010 11:48 pm

RRSunknown wrote:И нека да напомня на недочелите че аз определение не давам - аз изказвам предположения и разсъждавам.
Ами да взема и аз да изкажа предположения и да поразсъждавам тогава.

На моменти юзърът РРС се държи адекватно, в други - като дървен философ-софист-буквояд, носещ от девет кладенеца вода ей тъй лаф да става.

Пита се: дали сме в присъствието на синдром "Доктор Джекил и Мистър Хайд" или на следващо поколение спам-ботове, някои от които се тестват във форумите на Шадоуденс и Форплей?


Иначе има вече и пичове, които си мислят, че ако умрат е възможно да се преродят на Пандора, та и по-... интересни... случаи има. Човечеството е разнообразно нещо.



П.П. Тая част от... дискусията... ако се озове в прането, как ли ще бъде озаглавена?
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Jan 15, 2010 11:52 pm

Не - просто в редки случаи се заинатявам и се увличам в в безидеен спор. Като това заинатяване най-често се провикира от някой саркастичен пост в който ми се приписва нещо.
Това са вид особености на форумните дискусии.

П.П. Може да я кръстят - РРС философства излишно

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Jan 15, 2010 11:57 pm

RRSunknown wrote:И какви са внушенията?
Аз например мога да извадя следните изводи (примерно) за главния герой. (в момента импровизирам)
А) Избира виртуалното пред реалното за разлика от Нео преди десет години. Както знаем от World of Warcraft това е процес който съществува и в момента. От филма ни внушават че това е много хубаво.
Б) В крайна сметка предаде расата си за егоистичните си цели което се отразява на много повече хора на земята негативно. Аналогия с това поведение е в момента да вземем парите заделени за здравеопазването и пенсиите от бюджета в България и да ги раздадем на африканците в Конго защото те в момента са в бедствено положение. Представяйки едностранчиво нещата филма ни учи че това е правилното внушавайки на хората да не мрънкат когато правителствяата им раздават парите им за странни цели.
В) Предаването на расата и обществото става само с егоистична цел - любов. Във филма ясно се внушава че ако главния герой нямаше любовна връзка нямаше изобщо да му пука за никакви дървета и природни богатства а щеше да си свърши работата и при заповед без колебание да остъкли и десет дървета на живота с ядрена бомба. От това вадим извода че хората мислят на ниско ниво- само за себе а глобалните проблеми всъщност не ги интересуват наистина а само когато са свързани с нещо лично тяхно.


Преди това ти изказване никой не ти се беше издразнил или реагирал саркастично. В тази тема, де. Та сам си докара тая реакция.
RRSunknown wrote:Не - просто в редки случаи се заинатявам и се увличам в в безидеен спор. Като това заинатяване най-често се провикира от някой саркастичен пост в който ми се приписва нещо.
Недей пробва да ни убеждаваш, че не помним как е протекъл състоял се преди малко разговор. И по-големи майстори от теб са опитвали - неуспешно. :mrgreen:

RRSunknown wrote:Може да я кръстят - РРС философства излишно
Твърде общо е това заглавие - ще трябва номерация от един момент нататък. :lol:
Last edited by passer-by on Sat Jan 16, 2010 12:05 am, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Jan 16, 2010 12:05 am

Чакай сега - не виждам какъв е проблема с тези разсъждения ?
казвам нещо с което си разсъждавам (даже си го болднал) и очаквам някой да отговори разумно по въпросите - дали с цитат който ме оборва или със съгласие - все ще има отговор. Какво тролско има в разсъждение по въпроси засягащи темата за филма?
Тролското почна после.
Нека ти кажа какво стана - Onslaught ми отговори интересно, Morwen ми отговори интересно и по темата ми, simple_stupid също, Roland също отговори по темата и ЧАК след това Mаrfa пуска подигравателно -присмехулен пост с тежък сарказъм с който си пост просто ме провокира да отговоря тролски. И оттам тръгва тролската история.
Last edited by RRSunknown on Sat Jan 16, 2010 12:13 am, edited 2 times in total.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Jan 16, 2010 12:10 am

RRSunknown wrote:Чакай сега - не виждам какъв е проблема с тези разсъждения ?
казвам нещо с което си разсъждавам (даже си го болднал) и очаквам някой да отговори разумно по въпросите - дали с цитат който ме оборва или със съгласие - все ще има отговор. Какво тролско има в разсъждение по въпроси засягащи темата за филма?
Тролското почна после.
Нека ти кажа какво стана - Onslaught ми отговори интересно, Morwen ми отговори интересно и по темата ми, simple_stupid също, Roland също отговори по темата и ЧАК след това Mаrfa пуска подигравателно -присмехулен пост с тежък сарказъм с който си пост просто ме провокира да отговоря тролски. И оттам тръгва тролската история.
Марфе, ти си виновна!!!!!!!!!!! Видя ли какво направи?!?!?! Човесът си разсъждаваше интересно, логично и увлекателно за повечето хора в темата, а ти подло и изневиделица ПРОВОКИРА това тролско отклонение!!!! ДА, ТОЧНО ТИ!!!


НЕ ТЕ ЛИ Е СРАМ?!?!?!
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest