Размисли на тема Аватар и тролене

Мръсните страсти – на сапун
User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Jan 15, 2010 4:48 pm

Не троли и не се хвали с тролене. Грозно е.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Jan 15, 2010 4:50 pm

Това не е тролене а анализ на фактите от филма - също както и спора за научната достоверност и еволюцията.

А сега да продължим :
Това няма значение, героят във филма избра истинско същество, а не графика. Тук няма виртуални същества.
Героя избра изкуствено тяло с което се свързва по същия начин по който нео влиза в матрицата - чрез имагинерен пренос на съзнания.
Какъв WoW?!
За всички неразбрали - в WOW представителя ти се нарича аватар. Много хора които са вманиачени се асоциират с аватара си, завързват социален живот ОКОЛО аватара си и живеят в света му изоставяйки семейството си. Никой не може да твърди че след 100 години такива игри няма да са като реалност.
Дали пък няма да излезе във "гайда" (или във втора и трета част) че всичко е било изкуствено и Пандора е голям експеримент за ММО ? Нямаме информация по въпроса.
Къв егоизъм проявява с нежеланието си да участва в геноцид и унищожаването на цял свят?
Вече го казах но пак ще повторя - никъде няма геноцид във филма. Има насилствено изселване с цел печалба на локализиран ресурс. Геноцид би било ако изсипят безцелно пестициди, острови и радиация с цел - разрушаване на екосистемата.
В този ред на мисли ще ви напомня че водихме доста дълъг спор дали трябва да се намесваме ако сметнем че дадена култура е варварска или не.
Last edited by RRSunknown on Fri Jan 15, 2010 5:13 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Jan 15, 2010 5:05 pm

Много ме забавлява ви подавам някаква сламка за да продължа дискусията на майтап и виждам как всички я нахапват
Ако е на майтап, а не го мислиш наистина е тролене, съжалявам.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Jan 15, 2010 5:15 pm

Геноцид би било ако избият коренното население, ако ще и с помощта на собствените им лъкове и стрели. Но все едно. Щото квот вика Морвата.
Last edited by Marfa on Fri Jan 15, 2010 5:18 pm, edited 1 time in total.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Jan 15, 2010 5:16 pm

:D Естествено че е забавно да правим анализи - докато се водят с аргументация са забавни и интересни докато някой не почне с острия сарказъм без да се аргументира .

И между другото това с гайда е много гаден похват - аз не съм чел гайда нито са ми го предоставили за да се запозная както ти предоставят либрето в операта. Аз съм гледал филма и вадя изводи от видяното.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jan 15, 2010 6:54 pm

Героят избира напълно истинско, живо и силно тяло, което е само СЪЗДАДЕНО по изкуствен път, но иначе е напълно естествено. И именно за да стане то НЕГОВО, се прехвърля накрая. Неговото е дефектно, както знаем. Освен това новото му тяло е пригодено за живота на този доста по-добър свят. Аналогията ти с УоУ и Матрицата е смехотворна.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Jan 15, 2010 6:57 pm

И това ли го пише в гайда?

User avatar
Lord
E'lir
Posts: 163
Joined: Tue Jul 01, 2008 10:21 am

Post by Lord » Fri Jan 15, 2010 7:03 pm

Не, това е обяснено във филма.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Jan 15, 2010 7:55 pm

Къде по точно - в момента в който деус екс макината прехвърли съзнанието в тялото клонинг (действие еквалентно на това да си прехвърлиш в машина) (матрицата) или мястото в което човек влиза в машина и управлява дистанционно идеалния си вариант във в някаква фантастична и прекрасна обстановка където му се случват неща които никога няма да му се случат в реалния живот (MMO ) (да ви вадя ли цитат как Ланис гледала залеза в WOW?- сега си представете едно WOW след 1000 години - влизаш в машината и се раждаш в тяло в живия Азерот който е създаден за тази цел)
(както Джурасик парк).

User avatar
Lord
E'lir
Posts: 163
Joined: Tue Jul 01, 2008 10:21 am

Post by Lord » Fri Jan 15, 2010 8:28 pm

Разликата е, че Пандора не е разработен от хората изкуствен свят, в който да влизат, когато им се прийскат приключения, а реален еквивалент на Земята, развил се по естествен път. Това значи доста, бтв.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Jan 15, 2010 8:39 pm

Ти откъде знаеш че Пандора е реален свят? (освен ако гайда не казва). Във филма не показаха земята или някаква история на колонизацията.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jan 15, 2010 8:43 pm

Почваш да ме дразниш. По неприятния "ше ти санкционирам скоро троленето" начин. Спри.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Fri Jan 15, 2010 8:55 pm

Така и не разбрах защо ми изтрихте поста?
Не научихте ли, че Радо (РРС) си няма друга работа, освен да води напълно безсмислени спорове по форумите, да вади най-дребните и малоумни аргументи, измислени са от него, а после да се измъква, казвайи, че всъщност ни "провокирал", за да се смее отстрани и се "кефил" как сме му се хващали на въдицата?
Радо, ще ме извиняваш, но отстрани е адски смешно и жалко, най-вече когато започнеш да се мислиш за голям капацитет.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri Jan 15, 2010 9:04 pm

Изтрих предишният ти пост, защото беше атака на друг постър, която можеше да доведе само до кавги. Какъв бил RRS всеки сам си преценява според постовете му, ако има нужда, модераторите и админите сме за това да го удържаме, ако преценим, че троли.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Jan 15, 2010 10:05 pm

Добре - спирам с конкретния спор.
Главно за да не си разваляме тона защото не ми се спори за дребнави неща нямащи нищо общо с темата.
б.т.в. Не съм чел изтрития пост защото се занимавах с нещо друго - ако някой ми го прати на лс ще ми е интересно :wink: .
Last edited by RRSunknown on Fri Jan 15, 2010 10:07 pm, edited 1 time in total.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests