Анимания - последният Брой

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Fri Feb 12, 2010 10:23 am

Цената е прилична определено. Ще го купя да видя статията за Vampire Hunter D. Бтв някакво инфо откъде мога да проверя съдържанието на предишните броеве и дали има останали някъде, ако реша да си купя? Чак сега разбирам, че има такова списание в България.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Feb 12, 2010 10:38 am

Ми тук май за повечето броеве имаше теми, в които пише какво има. От София ли си?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Fri Feb 12, 2010 10:39 am

Да сега видях темите аз, ще им метна по едно око. Да, от София съм.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Feb 12, 2010 12:37 pm

Значи спокойно можеш да си вземеш предишните броеве от магазина на Артлайн на пл. Райко Даскалов 1 (на уличката свързваща пл. Славейков, при Александра Видео Шок, с Витошка) или от мола при Хемус, имат щанд на етажа с кината до соковете.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Fri Feb 12, 2010 2:07 pm

Nice. Ще намина от там тези дни.

User avatar
Lord
E'lir
Posts: 163
Joined: Tue Jul 01, 2008 10:21 am

Post by Lord » Sun Feb 21, 2010 8:57 pm

Утре е 22 февруари - ще го има ли?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Feb 21, 2010 9:28 pm

Не. Съжалявам, че не мога да кажа нищо по-конкретно в момента :(
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Feb 24, 2010 8:43 pm

И така, мили хора, боя се че ще се наложи да разочаровам някои от вас с това, което ще ви кажа.
Анимания приключи.
7ми брой няма да излезе, а списанието се замразява за неопределено време.

Ще се опитам да съм максимално честна с вас. Причината за краха ви е ясна вече - пари. 6ти брой се продаде в катастрофално малко бройки и беше последният пирон в ковчега ни. И последната капка в чашата на търпението и възможностите на нашите издатели.

Защо ви казваме чак сега - ще попитате сърдито. И аз да бях, и аз щях да питам сърдито. Обаче истината е, че финалното решение се взе (и ни се каза) чак вчера, дни след обявения срок за излизане. Не стана съвсем без борба и не е като да сме зяпали празно в пространството през тия два месеца - в началото и авторите, и издателите искаха да го има. Бяхме се съгласили да си напишем материалите на половин хонорар, само и само да изкараме броя, пълен с толкова култови заглавия. Да си кажем довиждане с вас като бели хора, дет се вика. Като се разбра, че ще е последен, а не предпоследен брой, направихме промени - сложихме 2 версуса - Берсерк и Дет Ноут - с предна и задна корица, направени като предна и двете. Добавихме 4 страници статия за Блийч. Д-Грей мен го оставихме като статия и т.н. Почнахме да го готвим така, но малко по-късно дойде новината, че броят може и да не излезе. Или по-скоро - дойде някакъв намек от офиса, без официално потвърждение от шефовете (с тях в последно време комуникирахме през трети лица, те и досега не са се появили да ни кажат лично какво става). Да сме си напишели материалите все пак, щото ако не ги напишем наистина нямало да излезе. Това беше преди повече от месец - този месец го прекарахме в чакане на категоричен отговор от издателите, който дойде чак вчера (отново през трети лица), след многократни въпроси от наша страна. И писахме материали, но, обяснимо, без да си даваме особено много зор, така че досега не сме написали всичките планирани. Мислим да пуснем наличните статии в специален брой на Шадоуденс, ако авторите им ни дадат разрешението си - моите, на Роланд, на Моридин, на Алексис и на Трип със сигурност ще бъдат там. Няма да са с гъзарския дизайн на разкошните ни дизайнери (които в продължение на 6 броя направиха чудеса от храброст с оскъден и скапан арт и капризни, минаващи си текстовия лимит автори като мен), но все пак ще ги има в някаква форма.

Мисля да избегна красивата българска традиция, в която всеки почва да търси виновен и да обвинява всички освен себе си. И без това други хора вече го правят вместо мен, но то си е техен проблем и е част от урок, който очевидно не желаят да научат. Аз предпочитам да се съсредоточа върху хубавите неща, които се случиха в тези кратки няколко месеца, през които работихме по списанието. Чудесните 6 броя, които направихме и с които аз лично се гордея много. Чудесните хора, които ни писаха мненията си и по форумите, и по пощата. Радвахме се и на похвалите, и на критиките ви (е, на първото повече :P ) и те ни бяха много ценни. Имаше хора, които наистина приеха присърце съдбата на Анимания и почнаха да пускат теми за нея по форуми и сайтове. Благодаря ви! Осмислихте труда ни и ни дадохте нещо, което не мога да опиша с думи. Ще ми липсвате.

Сега след патоса и сълзливостта - няколко по-прагматични момента.

Фулметал Алкемист дисковете се замразяват за момента и те. Това дали ще ги има пак зависи от Профилмс. Аз не знам нищо повече от това, така че и да ме питате и да не ме питате - няма да мога да ви помогна. По-добре им звънете по телефона или им пишете по и-мейлите.

Картите са дотук. Плейстейшън няма да се дава. Ще се опитам да пусна на Артлайн идеята картите да се окомплектоват за продажба - като цяло тесте или част от тесте, но не знам доколко ще пробие. Те са изпечатани отдавна и ме боли направо физически за тях - вложихме толкова много любов и старание в направата им. Ето ви списък с това, което остана:

Жокери:
Laughing man (Ghost in the Shell)
Рюк (Death Note)
Хисока (Hunter X Hunter)
близнаците Хитачин (Ouran High School Host Club)

Аса:
Алукард (Hellsing)
Ваш (Trigun)
Сефирот (Final Fantasy VII: Advent Children)
Тецуо (Akira)

Попове:
Батоу (Ghost in the Shell)
Спайк (Cowboy Bebop)
Гътс (Berserk)
Онизука (Great Teacher Onizuka)

Дами:
Мотоко (Ghost in the Shell)
Фей Валънтайн (Cowboy Bebop)
Лина Инвърс (Slayers)
Интегра Хелсинг (Hellsing)

Валета:
Едуард Елрик (Fullmetal Alchemist)
Ел (Death Note)
Люлуш (Code Geass)
Камина (Gurren Lagann)


10. Едрогърди мадами:
Мая (Tenjo Tenge) – спатия
Йоко (Gurren Lagann) – купа
Реви (Black Lagoon) – пика
Мичико (Michiko to Hatchin) – каро

9. Шонен сапунки:
Naruto – купа
One Piece – пика
Bleach – спатия
Dragonball – каро

8. Врагове (антигерои):
Йохан (Monster) – спатия
Лайт (Death Note) – каро
Грифит (Berserk) – купа
Вишъс (Cowboy Bebop) – пика

Яко сме ги подбрали, нали? Най-яките точно останаха... Ще попитам дали мога да ви ги пусна поне като картинки да ги видите, понеже те си принадлежат на Артлайн и са направени вече. Когато (ако) получа отговор, ще ви кажа.

С това май обобщих какво става и какво ще става (или по-скоро няма да става). Ако имате други въпроси по други продукти на Артлайн и Профилмс, свържете се директно с тях, понеже през нас каузата е леко обречена. Комуникация, както казах - липсва. Това в момента е най-официалната информация, което можем да ви дадем на базата на чутото от третите лица. Може да чуете нещо по-официално от самите издатели, но ние нямаше накъде да чакаме повече и да ви залъгваме с празни обещания за отговори.

Искам само да направя един финален призив - ако в България се появи друго аниме списание - ПОДКРЕПЕТЕ ГО! Независимо от това кой го прави. Дайте му подкрепата си, пък дано то постигне това, което Анимания искаше, но не успя. Ще стискам палци за развитието на аниме културата у нас. Съжалявам, че не можах да направя повече.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1652
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Wed Feb 24, 2010 9:39 pm

Много мъчно ми стана, честно :cry: Така го чаках този брой, както и всички преди това. Искаше ми се да можех да направя нещо повече през тези месеци, нещо друго освен да си купувам списанието и дисковете, ама... Ще си ги пазя и препрочитам 6-те и така.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Wed Feb 24, 2010 10:34 pm

Сдухах се. Честно.

Ще ми липсвате. Много.


Поклон, велико беше и адски много се радвам, че ви имаше и съпреживявахме любимите си хобита заедно. Благодарение на вас открих Cowboy Bebop и Doctor Who, превърнали се в най-любимите ми неща, които съм гледал. Въобще.
Не знам какво да кажа хора, твърде е жалко.
Чувствам се така, както се чувствах гледайки финалните надписи на 14-ти епизод на Fairflay.

Дълго, дълго ще си пазя шесте великолепни броя...
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20298
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Feb 24, 2010 11:02 pm

Е, тук си продължаваме с броевете ;). Няма да е с пари и хартия и сами ще сме си шефове, така че... :metal:
:ninja:

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Wed Feb 24, 2010 11:04 pm

Да, знам, това е утеха. Но друго си е да четеш специализирано списание за аниме, да си миришеш яката гланцирана хартия и да се кефиш на страхотното офромление и яките бонуси...
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20298
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Feb 24, 2010 11:05 pm

Някой ден някой ден... :) Иначе мерси за подкрепата :beer:
:ninja:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Feb 25, 2010 1:16 am

Кофти , но очаквано - едва ли има изненадани.
За съжаление предвидих това развитие още в началото и спрях навреме да вземам ДВД-тата.
RRS
Притеснението се основава на опасението да не стане нещо и да прекъснете издаването наполовина.
Roland
Е, това няма как да зная от сега дали ще стане, но не мисля Дори, не дай си Боже, нещо да се случи със списанието, двд-тата ще излязат.
Просто в тези условия на пазара да пробиете и излезете на печалба с хартиено издание за толкова специализирана ниша за хоби основано само на пиратстване - нямаше как да стане независимо от качеството и обема на материалите.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Thu Feb 25, 2010 7:39 pm

Твърде жалко за списанието. Все пак се радвам и на тези 6 броя, които излязоха.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests