Band of Brothers

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Band of Brothers

Post by AlDim » Mon Dec 21, 2009 10:10 pm

Въй, как може да няма тема за тоз сериал??

Както го подхванах вчера вечерта, така и не се спрях до 6 сутринта, докато не го догледам целия. Определено е едно от най-добрите неща в каквато и да е медия, свързани със Втората световна, както и един от най-добрите западни сериали въобще. Събитията в по-голямата си част са реални, както и персонажите, като иначе доста неизвестните актьори са се справили невероятно добре с ролите си. Особено ми хареса, че всеки епизод се съсредоточаваше върху някой от тях и си му правеше ефектен керъктър стъди, дет се вика.
Същевременно сериалът беше напълно безупречен, да не кажа шашкащ във визуално отношение и много му личеше, че някой добър човечец като Спилбърг и Ханкс е излял дълбоките си джобове в него. Нямам търпение да видя какво са направили тия двамцата с новия им сериал със същата тематика - The Pacific.

Единствено не ми харесаха някои клишенца, използвани за разкрасяване на и без това страхотната истинска история, но все пак бяха сведени до минимум като за американски филм, наред с прекомерния патриотизъм. Също музиката беше ок, ма Майкъл Камен е направил един от по-изтърканите си скорове, за съжаление.

п.п. Заплюх си някой ден да се кача до ресторанта, който в момента се помещава в бившия Eagle's Nest на Хитлер. Гледката е страхотна! :lol:

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Tue Dec 22, 2009 2:27 am

любимата ми серия е с медика, дето през цялото време търсеше ножички.

Наистина е много силен.

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Wed Dec 23, 2009 12:11 am

Страхотен, наистина :) И на мен ми е най-любимото нещо за войната, бих го гледал скоро пак.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Wed Dec 23, 2009 11:31 am

Великолепен е. Гледах го преди месец, два. Наистина силна продукция.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Dec 24, 2009 4:36 am

Отдавна му се каня, сега съвсем реших да го гледам в скоро време, браво за темата, Сашо.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Fri Dec 25, 2009 11:44 pm

HBO имат далеч по-добри мини серии.

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Sat Dec 26, 2009 12:05 am

Въпреки че съм го гледал единствено дублиран по Нова преди близо 3 години, съм абсолютно съгласен, че сериалът размазва тотално. Факт е, че и досега помня сцени като нощната атака в гората почти 1:1.

И тъй като всички неща, които следя, са или в празнична пауза, или приключили, мисля в следващите два дни да го изгледам с оригиналното аудио.

Малко ме вълнува, дали HBO имат по-добри минисерии, на мен ми се гледа Band of Brothers. :wink:
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Dec 26, 2009 1:36 am

Silver wrote:HBO имат далеч по-добри мини серии.
Единственият HBO сериал, мини или не, който слагам над Band of Brothers е Rome. Какво, ти си на различно мнение? Колко тъжно.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sat Dec 26, 2009 2:40 pm

Мне, тъжното е, когато слагаш беззъбия BoB над Angels in America, например (ако се ограничим с минисериите), да не говорим, че Rome, колкото и да е як, е далеч под тройката The Sopranos/Deadwood/The Wire. В интерес на истината, дори Generation Kill ми харесва повече от брадърите, а Пасифика можеха да ни го спестят.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Dec 26, 2009 3:00 pm

Мне, тъжното е, че смяташ мнението си за големата тежкарска работа, но викам да не навлизаме в подробности. :lol:

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sat Dec 26, 2009 3:33 pm

Със сигурност има огромна разлика между обявяването на Рим и Брадърите за най-яките серии на HBO (което не е, повтарям - НЕ е голямата тежкарска работа) и от обявяването на нещо друго за най-добрите серии na HBO (което обаче със сигурност е тежкарска работа). Да, и аз викам да не навлизаме в подробности. :lol:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Dec 26, 2009 4:07 pm

Мненията са като задниците, бро. Всеки си ги има, с едната разлика, че твоите мнения си ги тръбиш като факти. :lol:

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Re: Band of Brothers

Post by Silver » Sat Dec 26, 2009 4:32 pm

AlDim wrote:Определено е едно от най-добрите неща в каквато и да е медия, свързани със Втората световна, както и един от най-добрите западни сериали въобще.
...
Същевременно сериалът беше напълно безупречен, да не кажа шашкащ във визуално отношение...
Като факти викаш...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sat Dec 26, 2009 4:46 pm

Skuchen si, a az otivam na rabota, taka che shte te ostavq da se zabavlqvash na ostroumieto si sam.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sat Dec 26, 2009 5:18 pm

Е явно твоите факти не те забавляват достатъчно. :lol:

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 15 guests