Изпълнители/ Албуми/ Песни, чиято популярност ви фрустрира..

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Tue Dec 22, 2009 10:18 pm

Не закачайте Флойд! :spank:
VMITW!

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6468
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Dec 23, 2009 2:18 pm

Vivian wrote: Това е на практика сърцераздиращо...Самият факт, че съществува човек, който не се радва на Muse ме стъписва... :shock:

Шегата настрана, ако не си падаш по Флойд наистина едва ли ще се окажат твой стил. Не вярвам да слушаш и Radiohead тогаз, или?
Radiohead като че не съм ги пробвал, трябва да видим... Прочее, по отношение на MUSE вижте тази тема:
http://forums.katehizis.com/index.php?showtopic=993
От нея научих за тях, пък има и по-неприятни мнения от моето.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Wed Dec 23, 2009 6:07 pm

Ето къде се криели не-феновете наистина... :shock: Любимото ми оттам, бтв, е тва:
не ги харесвам защото ми приличат корпоративни мениджъри
Като не си пробвал Radiohead, но ръгаш да ги прослушаш, имай предвид, че вокалистът там удря далеч по-смущаващи тонове от Белъми.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6468
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Mar 19, 2010 9:42 am

Бтв...
http://katehizis.com/news/shNews.php?id=14307&
Jonas Brothers по-продавани от Metallica... Така де...

Прочее, разни неща, които прочетох наскоро, свързани с родния поп-фолк и световната музика, ме стресираха доста грозно. Във форума на muzikant.org прочетох, че Джо Сатриани изкарвал по двеста хиляди долара годишно. До тук добре. Във вестник "Телеграф", обаче, прочетох, че поп-фолк певицата Преслава изкарвала по петдесет хиляди лева месечно - т.е. около шестстотин хиляди лева годишно, което прави почти четиристотин хиляди долара годишно. Т.е. локална звездичка, дето извън Балканите никой няма дори да я погледне на улицата, изкарва двойно повече от световно известен и всепризнат музикант. Това, ако цифрите, които цитирам, са верни, де, което не знам колко е вероятно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Mar 19, 2010 9:56 am

Преслава е абсурд да изкарва 50 хиляди лева на месец.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6468
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Mar 19, 2010 10:05 am

И аз тъй мисля, обаче това пишеше във вестника. От друга страна, "Телеграф" е парцал, в който единственото стойностно е страницата с вицове. И то не винаги.
Макар че, като се замисли човек, защо пък не? На Азис едно време хонорарите по "елитните" кръчми бяха по 3000 лева на вечер. Тъй че какво пречи?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

rodd1ck
E'lir
Posts: 198
Joined: Tue Nov 17, 2009 12:35 pm

Post by rodd1ck » Fri Mar 19, 2010 11:22 am

То тука със сигурност не съм сам ама.. лигавата "рнб" музика с негри с нежни гласове, които пеят как други негри с не толкова нежни са им.. увлякох се.. :lol: И подобната по настроение румънска музика.. "лааав ми" :neutral:

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Fri Mar 19, 2010 5:50 pm

tigermaster wrote:Бтв...
http://katehizis.com/news/shNews.php?id=14307&
Jonas Brothers по-продавани от Metallica... Така де...
Е, то те и Майли Сайръс са по-продавани от почти всички качествени изпълнители, което е истинско безумие. От друга страна, потвърждава, че светът е ненормален.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

Xellos
Moderator
Posts: 20302
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Mar 19, 2010 6:54 pm

Еми народа купува за децата, за себе си точи от нета ;).
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
shannara
Misting
Posts: 260
Joined: Tue Jan 11, 2005 1:39 pm

Post by shannara » Wed Mar 24, 2010 5:05 pm

Присъединявам се към мнението за летните хитове. Навермето намразих филма "Титаник" преди да съм го гледала заради оная песен на Селин Дион. Вчера примерно хванах по радиото Mi Chico Latino на спайската и не само знаех текста, но знаех и че е от лятото на 1999 г. :shock: Ами Аква с Барбито? Всички тия еднодневки ме карат да повръщам.

Що се отнася до R&B, сега вече не го слушам (имах период от около 3 години, в които слушах Дре, Тупак, Нели и т.н.), но поне обяснението за популярността им е, че всъщност са танцувални и стават за купони. Има и няколко наистина култови песни от този стил, които винаги ми е кеф да чуя - California Love, No Diggity (на Blackstreet), някои от песните на Алиша Кийс, примерно. Така, че стилът не ме фрустрира.

Онова, което винаги ме е озадачавало е популярността на Моторхед. Вярно, като чуя гласа на Леми, знам че са Моторхед, но да ме убиеш - не мога да намеря кой знае каква разлика от песен до песен.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Mar 24, 2010 5:50 pm

Абе спомняте ли си "Асерехе" на "Лас Кетчуп"? Просто емблематична пример за известна песен, дето не знаеш защо, нали...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Wed Mar 24, 2010 6:08 pm

Ритмична, лесна за запомняне, жива, простичка, весела... на подсъзнателно ниво на човек не му трябва много повече. Понякога харесването не е въпрос само на интелектуални решения и преценки :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Wed Mar 24, 2010 8:37 pm

Има нещо вярно в това, че харесването на песен става малко на ниво инстинкт, а не е толкова до рационализиране.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Wed Mar 24, 2010 10:59 pm

Както казах, *понякога* е така :) Друг път харесваш песента на интелектуално ниво - текст, идеи, красота и сложност на композицията - дори и ритъмът и мелодията да не те грабнат от раз.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Mar 24, 2010 11:07 pm

Тупца тупца, ЧИКА БОМБ
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 3 guests