Имам си Playstation 3!

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
A16
Smallfolk
Posts: 8
Joined: Thu Feb 17, 2011 3:35 pm

Post by A16 » Thu Feb 17, 2011 4:45 pm

:D

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Thu Feb 17, 2011 4:48 pm

Що го храниш тоя трол?

User avatar
A16
Smallfolk
Posts: 8
Joined: Thu Feb 17, 2011 3:35 pm

Post by A16 » Thu Feb 17, 2011 4:51 pm

Това по темата ли е?

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Feb 18, 2011 10:05 am

Сега ще обясня защо ми е хаотичен.
На Nintendo Wii дашборда като го стартира най-отгоре вляво има грамадна икона на която се вижда какъв диск има поставен в четеца. До него на квадрати използвайки цялата площ са другите "канали" - интернета, снимките и т.н.
Отдолу в съвсем отделни икони се намират системните опции и настройки.

На 360 като стартираш първото нещо което виждаш е Иконата (стърчаща напред) показваща каква игра има в устройството и с големи надписи по самата икона приканвайки те за различните опции спрямо играта. Натискайки наляво надясно скролираш между отделните екстри на конзолата - филми, музика, снимки, и най- накрая системни опции които са концентрирани на едно място.
Движението нагоре и надолу отваря Xboxlive маркетите.

Какво е на PS3 - има един ред икони по хоризонтала като всяка икона има още икони нагоре надолу. Иконката за игрите се намира най-отдясно . Има три различни колонки за системни настройки. В самите колонки вместо да се обединяват опциите има иконки позволяващи настройки само на 1-2 опции. Вместо да се отваря един екран на който да са всички опции за дисплея има отделна иконка за входовете на конзолата, за PS2 изображенията, за RGB изображенията. Резултата е - скрол клик, разглеждане, обратен клик за излизане, скорл надолу, клик за проверка.
За да е по яко иконките са миниатюрни а по голямата част на екрана стои празна с Уолпейпър.
Най голямия ми проблем обаче се оказа липсата на бърз бутон за дашборда. Убийте ме но не можах да намеря начин да изляза от игра в менюто или да стартирам друга директно без да рестартирам конзолата. Централния бутон на пада който си мислх че ще върши тази дейност се оказа само са разчитане на пада към конзолата.


Друг проблем ми е че лично аз не можах да разбера откъде да си настоя фино резолюцията - имаше само избор от няколко стандарта които не може да променяш (съответно ако екрана ти не ги поддържа в точно зададеното съотношение гориш).

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Fri Feb 18, 2011 12:12 pm

PS бутона(този по средата) служи за тази функция. Когато си в игра го натискаш веднъж(не задържаш а просто кликче) и виждаш XMB-то(или дашборда както го наричаш ти)за излизане от играта избираш Quit Game(това излиза като ново меню в падащото меню на Games).

Относно хаотичноста - аз никога не съм имал XBOX или Wii, така че не мога да ги сравнявам. За сметка на това обаче, доста години имах PSP където менютата са почти идентични с тези на PS3, така че когато си взех конзолата бях толкова свикнал с тях, че веднага си направих всички необходими настройки. Е, за някои дребни неща и аз съм имал ровене от типа клик, преглед, назад, скрол, но не е го смятам за нещо чак толкова фрапантно.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Fri Feb 18, 2011 8:14 pm

Interface-a na Xbox 360 e dosta po-dobur ot tozi na PS3. Ne che XMB-to e zle, prosto e leko neintuitivno, ne sortira igrite dobre i nqma kachestvena integraciq s funkciite na PSN. Opciite kato cqlo sa nelogichna kasha. Ogromnoto predimstvo obache e funkcionalnostta kato media centre, zashtoto pokazva realni folder-i i failove za muzika, filmi i t.n., a ne libraries i kraino prezrqnoto sortirane po artist/genre i t.n.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Feb 18, 2011 10:20 pm

Смених си драйва и всичко заспа 8-)
Още не мога да намеря къде беше опцията да пусна едновремено два изхода (интересно че при най-първия ми опит го бях намерил и пуснал- сега обаче ровя, ровя и не мога).
Сега остава да сложа обратно капака че в момента конзолата е в насипно състояние.

В случай че на някой му е интересно - повече от половината място в кутията е всъщост драйва, точно до него има едно дебело захранване.
При легнала конзола (FAT) процесора е точно долу вдясно - важно е да се знае за охлаждането. Конзолата се разглабя супер лесно, драйва се сменя супер удобно - всички кабели са на щифтове няма нищо да се чудиш (за разлика от тъпия бокс който щях да го разпадна докато го отворя да го продухам.
Хардуер PS3>>>>Xbox360
Software Xbox360>>>PS3


Edit: Цял ден загубих, всякакви гайдове четох - не става и не става. Жалките идиоти от Сони са решили не си мръднали пръста за нещо толкова елементарно като автодетекция и единствени начин да си ползвам монитора според Сони е че да включа конзолата към телевизор и от там да си сменя резолюцията.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Feb 20, 2011 9:20 am

Е мониторът ти не поддържа ли 720p и 1080p? Повечето широкоекранни монитори би трябвало да се оправят с това. А и като имаш ТВ за какво ти е да цъкаш на монитора?

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Feb 20, 2011 11:23 am

1680 х 1060 ми е монитора. И си вървеше точно със същия плейстейшън преди да направя глупоста да форматирам диска и да възстановя настройките. Оттогава няма засичане и след много четене установих че много хора имат същия проблем. Няма оправяне освен ако не намериш телевизор с HDMI и не го настроиш оттам. Тъй като нямам такъв телевизор (Моя е CRT) и на този етап не мога да намеря никой с такъв който да ми отдели 20 минути късно вечерта или уикенда съотоветно нищо не мога да направя.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Feb 20, 2011 12:05 pm

Искаш да ми кажеш, че не може да ти покаже образ през Composite??

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Feb 20, 2011 12:10 pm

Не мога да те разбера за какво ми говориш - трябва да има HDMI вход телевизора за да мога да имам достъп до настройките на резолюциите.

Това че ми тръгва на телевизора с композитния кабел не ми е от никаква практическа полза - в опциите на HDMI не мога да бърникам оттам.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Feb 20, 2011 12:21 pm

Еми значи няма официална поддръжка на монитори за разлика от бокса. Това не е до разпознаване на екран, а до неспособност на екрана да работи с default настройките на конзолата. Тъпо, но това е конзола, не PC.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Feb 20, 2011 12:33 pm

Да де - това казвам и аз. Доколкото разбрах пуска по подразбиране 1080p като ми разпознае монитора (защото го разпознава - дава ми е че има вързан HDMI device.
Преди да резетирам до фабричите настройки HDMI беше направен на 720i и като му чекнах за пробва 1080 - се получи същия ефект на черен екран и надпис че резолюцията която се подава от компютъра е много голяма. За щастие тогава като постоя малко така се върна на 720.

Обвиъсли сега се получава същото.

Вчера си играх да инсталирам Линукса но ударих на камък точно щото иска да пусне големи резолюции а CRT-то не ги поддържа.

Едно уточнение - има някаква вероятност в новите Slim да са включили по-голяма поддръжка но аз съм с FAT - взех си го заради Linux и Съвместимост с PS2 (която изобщо не е зле - оправя графиката и фреймовете на PS2 игрите).

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Feb 20, 2011 12:55 pm

Фреймрейтът на PS2 игрите при backwards compatibility на PS3 няма абсолютно никаква разлика спрямо PS2, просто така ти се струва). Графиката също няма никаква реална промяна, просто вкарва deinterlace с цел по-добра поддръжка на 720p/1080p екрани.

Линукс поддръжката винаги ми се е струвала малко безсмислена. Досега основните й приложения са били за разни научни и военни проекти.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Feb 20, 2011 1:54 pm

Накрая ще си взема един 32" телевизор на изплащане и ще си реша проблема кардинално. :evil:

Edit: Пробвах на 32 инчов телевизор със 720p нативна. Отначало ми даваше същия проблем като при монитора и вече си мислех как съм се преебал зловещо когато ми хрумна да му извадя кабела от страничния HDMI слот където го бях сложил да го сложа на слота който се водеше номер 1. Разпозна го , тръгна кристално и първата ми дейност да махна всички резолюции освен 720p.
Тепърва предстои да видя дали сега ще стане с монитора защото не ми се мъкнеше конзолата в снега и я оставих.

б.т.в. Uncharted 2 е играта с най-хубава графика и най-тъп геймплей който съм виждал.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests