V - The Visitors (2009)

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

V - The Visitors (2009)

Post by armageddon » Wed Nov 04, 2009 8:15 pm

Image

http://www.youtube.com/watch?v=d9ZZYChU1vo



Току що хвърлих поглед върху V, пилотен епизод - римейк по минисерии от 84та със същото заглавие. Извънземни кораба на извънземните Visitors се появяват около 29те най-големи града на Земята, уж идващи с мир. Всъщност се оказва че това не е точно така а са си тук отдавна и и целят унищонието на планетата. А няколко от наште ще организират съпротива. Такъв е замисълът като цяло. Изпълнението за сметка на това изглежда повече от обещаващо, това е може би най-добрия пилотен епизод този сезон (мисля да го пиша към есенните, въпреки че май ще е по скоро mid-season), доста ефекти са наблъскали за като ТВ продукция в условията на криза. Има хляб в сериала, стискам палци за стабилен рейтинг, който ако падне под санитарния минимум, няма да има колебания да и се тегли ножа. Като минус мисля да сложа странните плановете на ABC за излъчването - вместо да го пуснат наесен както си му е реда или като мидсийзън, те ще врътна сега ноември 4 епизода, а останалите ще продължат март 2010.

PS - а през това време били излезли и рейтингите и се оказва че V дебютира доста впечатляващо, първо място за вечерта си, най-успешен дебют този сезон и най-успешна драма за ABC от 2003та насам ...


Добавих афиш и трейлър в твоя пост, тъй като е първи по темата. :wink:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Nov 04, 2009 8:58 pm

Доколкото знам, пети епизод ще е на 2 февруари.

Пилотният епизод е обещаващ, но трябва да изгледам още 2-3 преди да преценя дали ще го следя.

Дебютът е повече от добър, да - над 13 милиона зрители, доколкото видях.

Като ниво на истории има доста хляб в сериала, ако съдя по спомените си от оригинала от 80-те - само дето там нямаше внедрени извънземни сред хората, а си дойдоха всички с корабите. Тук май става като с внедрените сред хората човекоподобни сайлони от nuBSG.

Най-благият ми спомен от оригинала беше мелодията, която изпълняваше най-тържествено оркестърът при посрещането им в САЩ - тази на "Междузвездни войни". :lol:

Със сегашното ниво на ефекти може доста да се направи, а и при качествено ниво на сценария може да се получи като БСГ (2003) спрямо седемдесетарския оригинал.

А най-хубавото е, че тук всичко си е чиста фантастика без залитания като в БСГ-то, та ако римейкът е на сходно ниво, би трябвало да ми хареса много повече.

Новият V се правел от създателите на 4400, който доста ми допада. Та да видим какво ще измъдрят тук.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Wed Nov 04, 2009 9:29 pm

Ооо, аз също доста се изкефих на V, дори го гледах още в 7 сутринта ^^ Даже се чудих дали да не отворя тема, но реших, че бързам за лекции.

Кастът е впечатляващ, би зарадвал всеки тв гийк. Елизабет Митчъл ми е най-голяма любов от Lost, нейното участие там беше една от основните причини да се запаля чак толкова много по сериала. За Морена и Алън от Firefly и Джоъл от The 4400 няма какво да обяснявам, те са си достатъчно известни в този форум. Журналистът пък играеше един доста миловиден и забавен доктор в последните два сезона на Everwood, а русата секси извънземна беше братовчеката на Кларк в Смолвил. Въобще е пълно с познати телевизионни лица, прекрасно е :)

Авторският състав също изглежда култов. Сценаристите на The 4400 са наистина страхотни, именно историята радваше много в този сериал, въпреки смехотворната на места визия. Гледам също, че в състава е и Jeffrey Bell, който е написал някои от любимите ми епизоди в Alias и Angel, които са ми двата най-любими сериала, какво повече мога да искам :D

Самият пилотен епизод беше на ниво. Имаше интересни моменти, завладяващ сюжет и обрати, които може би нямаше да очаквам, ако не бях гледал трейлъра 10000 пъти. И финалът доста ме зарадва с идеята,
Spoiler: show
че съпротивата ще бъде водена именно от майката, която губи своя син и пастора, който губи своя народ.


Просто беше чудесно, чакам с нетърпение втори епизод.
But goddamn,
you got me in love again

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Thu Nov 05, 2009 1:40 am

Вие хората явно сте гледали няк'во съвсем различно V...
Да ефектите са много красиви, но сюжетът ич го нема. Дъвкан предъвкван и изплют и то от има нема стотина години...

User avatar
Lazy
E'lir
Posts: 185
Joined: Sat Apr 24, 2004 10:27 am
Contact:

Post by Lazy » Thu Nov 05, 2009 2:26 am

И аз съм на мнението на Бобсъна - V доста ме разочарова. А от толкова отдавна го чаках! Досега не се е случвало в сериал да играят толкова мои любими актьори, и в същото време героите да са ми толкова антипатични. Но ще му дам шанс още 2-3 серии, преди да го зарежа - все пак това беше само завръзката, нататък може да се оправят нещата...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Nov 05, 2009 3:18 am

Засега мненията ни са по-скоро предпазливо-положителни, както виждаш. :wink:

Не само ти казваш, че ще гледаш още няколко епизода преди да прецениш става ли римейкът за чеп за зеле. Пилотният за мен по принцип е само ориентир дали да погледна и следващи епизоди.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Thu Nov 05, 2009 7:40 am

armageddon wrote: PS - а през това време били излезли и рейтингите и се оказва че V дебютира доста впечатляващо, първо място за вечерта си, най-успешен дебют този сезон и най-успешна драма за ABC от 2003та насам ...
Това не е точно така. Grey's Anatomy дебютира през 2005-та с 16.25 милиона.
Друг е въпросът, че Desperate Housewives започва през 2004-та с 21.3 милиона, но те него го броят за комедия :/
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Thu Nov 05, 2009 3:23 pm

Не знам това го пишеше в техния си прес рилийз, може и Грейс да не го броят за драма (не го гледам, представа нямам за какво става въпрос).
За второто си е така, аз лично гледам на DH като на комедия.

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Fri Nov 06, 2009 11:41 am

Lazy wrote:И аз съм на мнението на Бобсъна
Хей Мързел! Слез ми от мнението, моля. Мое си е пък! :wink:
Няма лошо твоето си да съвпада...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Nov 06, 2009 11:43 am

Бобсън wrote:Вие хората явно сте гледали няк'во съвсем различно V...
Да ефектите са много красиви, но сюжетът ич го нема. Дъвкан предъвкван и изплют и то от има нема стотина години...
Аз пък не съм на мнението на Бобсъна в болдваната му част. 8-)

Между другото, ако трябваше да гледаме само оригинални, никога несрещани преди това сюжети, жална ни майка. :mrgreen:

Единственият проблем е, че нещата се развиха твърде бързо, но ако е било планирано да правят двучасов пилотен епизод, а после са го съкратили, това би обяснило донякъде нещата.

Ако пък темпото беше бавно, щеше да има мърморене, че нищо не става и пилотът не задържа вниманието. :mrgreen:

Да видим още 2-3 епизода и ще имаме по-добра представа накъде върви сериалът. На този етап може както да стане култово заглавие, така и да се осере.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Nov 11, 2009 6:06 am

Много стабилен втори епизод - динамичен и балансиран с отлично развитие на няколко паралелни сюжетни линии.

В началото бях малко скептичен към Елизабет Мичъл и Джоъл Греч като главни актьори, но добре се справят.

Радвам се на финалния кадър.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Nov 11, 2009 7:25 am

Изгледах първи епизод. Като цяло и тоя сериал явно ше е по комерса, с плитки герои (Синът на агентката е леке и е жалък. Американските сценаристи изглежда никога няма да са способни да напишат убедителен бунтовен тийн.) и Втората вълна сюжет, но за момента ме радва. Поне на тоя етап обаче сериалът ми изглежда много по-ниска проба от BSG на всички нива - продукция, актьори и сценарий. Само като си спомня пилота на Galactica, и изтръпвам. Пилотът на V е уотевър.

Но както казах, радва ме общо взето, та определено ще го следя.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Nov 11, 2009 8:53 am

Roland wrote:Поне на тоя етап обаче сериалът ми изглежда много по-ниска проба от BSG на всички нива - продукция, актьори и сценарий. Само като си спомня пилота на Galactica, и изтръпвам. Пилотът на V е уотевър.
А, това е несъмнено.
Аз си казах по-горе - за мен предимството на В пред БСГ е, че е чиста фантастика. :P
Поне на тоя етап, де, понеже в по-късните етапи на оригиналния вариант е имало някакви залитания в мистично-религиозна насока (аз съм гледал само основните минисерии). В новата версия обаче няма такива податки. 8-)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Nov 11, 2009 8:59 am

Е то това "предимство" го имат де факто всички фантастични сериали ИЗОБЩО. В смисъл, не знам за друг, дето да е мешал на толкова основно ниво СФ с мистицизъм. И разбира се, за разлика от теб, не намирам това за минус, но както и да е, сега съм на друга вълна.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Nov 11, 2009 10:30 am

без спойл по галактика че ви утепах! :twisted:
иначе съм на мнението на Симеон за него, но това тук не ме грабва никак
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 19 guests